>

Aktualności 2023/24

Z wizytą na Agro Show w Bednarach

młodzież przy autobusiewidok na targi

22 września wystartowały Targi Agro Show 2023. W tym dniu prawie stu uczniów klas rolniczych i mechanizacji rolnictwa z naszej szkoły wyjechało autobusami do podpoznańskich Bednarów aby razem z rolnikami z całego kraju, wziąć udział w największej plenerowej wystawie branżowej w Europie. A było co oglądać i podziwiać: maszyny i urządzenia rolnicze, wyposażenia gospodarstw rolnych, producentów pasz, nawozów, środków ochrony roślin, materiału siewnego, części zamiennych, a także firmy świadczące usługi dla rolnictwa.


Awans do finału Mistrzostw Polski

w czasie zawodówzwycięska drużyna

W eliminacjach strefowych, które odbyły się w Powierciu / Kole nasze dwie drużyny tj. męska i mieszana bezapelacyjnie wygrały zawody, wygrywając wszystkie swoje mecze, nie tracąc przy tym ani jednego pociągnięcia💪🏻
Świetna postawa naszych siłaczy pozwoliła tym samym awansować do ścisłego ogólnopolskiego finału, który odbędzie się 07.10 na Podlasiu w dalekim Sokołowie Podlaskim. W zawodach wystartowała również nasza trzecia drużyna w kategorii drużyn mieszanych w limicie 400 kg. Nasi debiutanci zajęli bardzo dobre drugie miejsce ustępując jedynie gospodarzom z Powiercia.
Hart ducha, nieustępliwość i wiara we własne siły to te cechy, które miejmy nadzieję pokażą nasi bieliccy siłacze również w ogólnopolskim finale. Trzymajcie 👊...
Skład bielickiej drużyny: Ewa Chodoń, Agata Nowakowska, Błażej Ziemniak, Kamil Krysiak, Grzegorz Bogusiewicz, Mateusz Mielcarek, Maciej Napierała, Klaudia Baranowska, Michalina Klupczyńska, Andżelika Stanisławska, Patrycja Niewiadomska, Mateusz Domieracki, Grzegorz Najkowski, Łukasz Łączyński, Mateusz Kąkol.👏
kapitan: Tomasz Wyzina, opiekun: Dominika Pachała

fotorelacja


VI Bielickie Dożynki Młodzieżowe

starostowie dożynekwystęp Białych Kujaw

wieńce dożynkowezabawa dożynkowa

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dożynek

fotorelacja


Odsłonięcie portretu Hilarego Sulskiego

8 września 2023 r. w auli ZS CKR w Bielicach odbyła się uroczystość odsłonięcia portretu i tablicy pamiątkowej poświęconej legendarnemu dyrektorowi, patriocie, oficerowi obrońcy Warszawy w 1939 r., budowniczemu nowoczesnego kompleksu szkolnego w Bielicach w latach 1949 – 1977 – Hilaremu Sulskiemu. Pomysłodawcą uroczystości był Józef Ossowski – członek Stowarzyszenia Wychowanków i Sympatyków Szkoły Rolniczej w Bielicach. Poświęcenia Miejsca Pamięci dokonał ks. podporucznik Mariusz Kamiński – Kapelan 82. Batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej w Inowrocławiu. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Rady Powiatu i Gminy Mogilno, Krąg Starszyzny harcerskiej im. harcmistrza Henryka Mazurkiewicza w Mogilnie oraz absolwenci naszej szkoły. Po części oficjalnej wszyscy uczestniczący w uroczystości zostali zaproszeni do stołówki szkolnej na poczęstunek. Wydarzenie prowadził dyrektor Paweł Kraśny i Leszek Maciejewski.

fotorelacja


Stypendia "Talent" dla naszych uczniów

stypendyści

W dniu 6 września uczniowie naszej szkoły odebrali stypendia z programu „Talent”. Stypendia te fundowane są przez Powiat Mogileński oraz Fundację Powiatu Mogileńskiego.
W roku szkolnym 2022/23 stypendium otrzymali: Igor Gwiazda, Natalia Mądra, Anna Stachowiak, Oliwia Grabowska, Natalia Graniczna, Amanda Centkowska, Radosław Rogacki, Franciszek Łożyński.
Gratulujemy!


Szkolenie dotyczące chorób ziemniaków

w czasie szkoleniaocena zdrowotności bulw zielmniaków

W dniu 5 września w naszej szkole odbyło się szkolenie przeprowadzone dla okolicznych rolników, w którym brali udział także uczniowie technikum rolniczego na temat: „Porównanie odporności na patogeny nowych odmian ziemniaków skrobiowych i jadalnych”. Szkolenie przeprowadzili panowie Marek Radzimierski z KPODR w Minkowie i Tomasz Orlikowski z IHAR w Boninie.
W trakcie spotkania omówione zostały najważniejsze choroby zagrażające ziemniakom. W części praktycznej dokonano prezentacji nowych odmian ziemniaków oraz oceny ich zdrowotności. Prezentacji dokonali przedstawiciele EUROPLANT HZ, PMHZ Strzekęcino i HZ Zamarte a ocenę zdrowotności dokonał dr Tomasz Olikowski.
Bulwy pobrano z plantacji doświadczalnej, która została założona na szkolnych polach.
Spotkanie zorganizował Ośrodek Doradztwa Rolniczego, którego przedstawicielem był pan Sławomir Szpulecki oraz pan Roman Lewandowski.

fotorelacja2 września 2023 to dzień triumfu Franka!

na podiumTranek

Franek Łożyński zajął III miejsce w zawodach CASTLE TRIATHLON Malbork. Znów udowodnił swoją siłę, determinację i pokazał, że pasje są po to, by je realizować!!!
Gratulujemy sukcesu!!!


Moja Wizja Zero - konkurs

plakat

Zachęcamy do udziału w V Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – Bezpiecznie z niebezpiecznymi substancjami w gospodarstwie rolnym" zorganizowanym przez KRUS. Poniżej znajdują się: link do strony z informacjami o konkursie oraz list intencyjny prezesa KRUS.

link do strony KRUS

list intencyjny