8 grudnia 2011 roku (czwartek) w stołówce internatu Naszej szkoły odbyła się, przy współpracy przedstawicieli Uniwersytetu Trzeciego Wieku, nauczycieli i uczniów, impreza środowiskowa, pt. „Boże Narodzenie w dworze Jaczyńskich”- adresowana  dla członków UTW.

Podzielona ona została na dwie części: estetyczną i smakową.
W trakcie pierwszej części spotkania zebrani mogli zapoznać się z historią ziemiaństwa i rodu Jaczyńskich (narratorzy: Aleksandra Grzybowska, Klaudia Mikołajczak, Rafał Muzyk, Beata Stefaniak z kl. I LO, Patryk Kozłowski z kl. III c – autor prezentacji multimedialnej – fachowej pomocy udzieliły im wcześniej Panie: Joanna Dybicz i Lidia Pisuła), wysłuchać recytacji poezji Adama Asnyka, fragmentów „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza (Weronika Bukowska, Klaudia Karczewska, Joanna Kujawa, Weronika Nowak z kl. II d) czy śpiewu kolęd w wykonaniu Patrycji Jaroszewskiej z kl. I c, Klaudii Tomaszewskiej z kl. II a i Patrycji Dziubich z kl. II LO. Ponadto obejrzeć:

• scenkę „Przy wigilijnym stole”( aktorzy: Martyna Skowron, Klaudia Tomaszewska, Remigiusz Rzetelny, Mateusz Pietrzak z kl. IIa, Joanna Kujawa, Sława Lewandowska, Marta Stachowiak, Magdalena Kurdys, Olga Ziółkowska z kl. II d –  opieka literacka: Panie: Ewa Hibner i Magdalena Walkowiak);
  • skecz „Herbatka w Bielicach, czyli nie chlap waćpan jęzorem po próżnicy” (aktorzy: Martyna Grobelna, Szymon Stube, Krystian Młynarczyk z kl. III a, Sebastian Miedziński z kl. I LO – opieka literacka: Pan Leszek Maciejewski);
  • poloneza w wykonaniu zespołu „Białe Kujawy” (tancerze: Katarzyna Nowak, Magdalena Kurdys, Weronika Grzegorzewska, Klaudia Kasprzak, Barbara Galas, Angelika   Marzec, Gracjan Nadolny, Wiktor Łykowski, Kacper Kiełpiński, Krzysztof Kokorzycki, Piotr Banaszkiewicz, Daniel Filipiak  - instruktorzy tańca:  Pani Justyna Burzyńska i Pan Mariusz Zieliński).

Ogłoszone zostały również wyniki konkursów:

• historycznego, którego przygotowaniem zajęły się Panie: Joanna Dybicz i Lidia Pisuła.
    Martyna Skowron z kl. IIa – I miejsce,
    Aleksandra Grzybowska z kl. I LO – II miejsce,
    Rafał Muzyk z kl. I LO – III miejsce;
  • plastycznego (fachowych porad artystom udzielała Pani Ewa Śniegowska).
    Agnieszka Farynowska z kl. III c – I miejsce,
    Małgorzata Szczepankiewicz z kl. III d – II miejsce,
    Olga Ziółkowska z kl. II d – III miejsce,
    Agata Szepeluk z kl. II d – wyróżnienie.

Wszyscy laureaci i uczniowie, którzy przygotowali część artystyczną, otrzymali cenne nagrody i podziękowania z rąk członków UTW -  Pań: Elżbiety Śródki, Janiny Patyckiej, Małgorzaty Wojtasińskiej, Grażyny Lewandowskiej oraz Pani wicedyrektor Naszej szkoły Marii Konieczki.
Na zakończenie części artystycznej zebrani mogli wysłuchać wzruszającej piosenki „Powrócisz tu” w wykonaniu Patrycji Jaroszewskiej z kl. I c.
W związku z tym, że autor książki „Z dziejów Bielic oraz rodów Bielickich i Jaczyńskich” - Pan Marian Przybylski -  zaszczycił swą obecnością, można było posłuchać Jego gawędziarskich refleksji na temat publikacji i rodu Jaczyńskich.
Następnie członkowie UTW udali się na degustację szlacheckich potraw wigilijnych, które zostały wykonane przez uczniów technikum żywienia i szkoły zawodowej - kucharz pod fachową opieką nauczycieli przedmiotów gastronomicznych. Dzięki miłej obsłudze kelnerskiej uczniów (Elżbieta Uszko z kl. I TŻ, Emilia Sajna, Żaneta Witkowska, Jakub Bartkowiak z kl. IV TŻ) zebrani czuli się tak, jakby byli w renomowanej restauracji. Pięknie zastawione stoły cieszyły oczy, a smak dań sprawiał, że zebrani mogli, choćby w myślach,  przenieść się  na Wigilię do Jaczyńskich.