Grupa kabaretowa "Pod tytułem" aktywnie działa w naszej szkole już od 2006 roku. Popisy artystyczne tworzącej tę grupę młodzieży podziwiać można w naszej szkole oraz na różnego typu imprezach powiatu mogileńskiego i nie tylko.
Skład grupy częściowo zmienia się każdego roku, a więc w jej szeregach są zarówno uczniowie z czteroletnim stażem, jak i nowi, pełni energii, pomysłów i zapału gimnazjaliści. Praca w kole kabaretowym polega nie tylko na występach przed publicznością, ale także na wykonywaniu kostiumów i dekoracji oraz układaniu skeczy, które są wystawiane.
Nasze koło zajmuje się również nagrywaniem filmów według własnego scenariusza, które zamieszczane są w serwisie YOUTUBE (link poniżej)

patrz tutaj >>

Zajęcia kabaretowe, które odbywają się raz w tygodniu (lub częściej, w zależności od potrzeb), to czas spędzony w miłej atmosferze na przygotowywaniu własnych występów oraz oglądaniu i omawianiu skeczy sławnych grup kabaretowych.
Warunkami wstąpienia w szeregi grupy kabaretowej są: dobry humor, chęć do pracy i pogoda ducha.
Wszystkich, którzy zdecydują się kontynuować naukę w Zespole Szkół w Bielicach SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Opiekunem KOŁA KABARETOWEGO jest pan Leszek Maciejewski.
Zawsze świeże informacje znajdują się również na naszym blogu:

Obecny skład kabaretu:

Turniej matematyczny

Ten pierwszy raz...

Inauguracyjny występ kabaretu w nowym składzie podczas Dni Otwartych Szkoły 15 marca 2014 roku.

Międzyszkolny Przegląd Kabaretowy „RECHOT”,

Międzyszkolny Przegląd Kabaretowy „RECHOT”, to impreza wyczekiwana z niecierpliwością przez szkolnych kabareciarzy naszego powiatu. Czwarta edycja przeglądu odbyła się 13 czerwca w Zespole Szkół w Bielicach. Grupy kabaretowe, które wzięły udział w przedsięwzięciu to:   „RODZYNKI BASINKI” (Zespół Szkół w Strzelnie), „ME GUSTA” (Zespół Szkół w Mogilnie) i „POD TYTUŁEM” (Zespół Szkół w Bielicach).

Występ każdej z grup trwał około piętnastu minut i miał bardzo zróżnicowane formy, których celem było rozbawienie i zaskoczenie publiczności.  Uczniowie zaprezentowali skecze, piosenki a nawet taniec.  W tym roku po raz pierwszy, ze względu na wysoki poziom artystyczny wszystkich uczestników, nie przyznano miejsc na podium. Zmagania kabaretowe zakończyły się prezentacją filmu zrealizowanego przez kabaret „POD TYTUŁEM” i wręczeniem nagród.

Organizatorami IV Międzyszkolnego Przeglądu Kabaretowego „RECHOT” był Powiat Mogileński i Zespół Szkół w Bielicach. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom!

Kabaret w Gnieźnie

Kabareciarze „pełną gębą”!

20 lutego 2013 r. członkowie szkolnego kabaretu wraz z opiekunem zorganizowali wyjazd na występ kabaretu HRABI w Gnieźnie. Po godzinnej dawce śmiechu nie obyło się bez pamiątkowych fotografii, autografów, rozmów i wymiany doświadczeń z „kolegami po fachu”.

Kabaret w Kołodziejewie

1 lutego 2013 r. nasz szkolny kabaret „POD TYTUŁEM” urozmaicił swoim występem „Dzień Babci i Dziadka” zorganizowany przez Radę Sołecką w Kołodziejewie.

Oprócz kabaretu na scenie gościli również: Maciej Krystkowiak oraz uczniowie tamtejszej szkoły podstawowej. Kolejny występ naszego kabaretu zaplanowany został na dzień 8 marca 2013 r. również w Kołodziejewie.

III MIĘDZYSZKOLNYCH PRZEGLĄD KABARETOWY „RECHOT 2012”

25 czerwca 2012 r. w Zespole Szkół w Bielicach odbył się III MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD KABARETOWY „RECHOT 2012”. Impreza organizowana przez Powiat Mogileński i Szkołę w Bielicach ma charakter cykliczny. W tej edycji przeglądu udział wzięły kabarety: „STEFAN” (ZSL w Strzelnie), kabaret z Zespołu Szkół w Mogilnie i „POD TYTUŁEM” (ZS w Bielicach). Gościnnie wystąpili również wychowankowie WTZ z Bielic. Wszyscy artyści zaprezentowali publiczności wyszukany kunszt aktorski oraz komizm słowny i sytuacyjny na wysokim poziomie. JURY, w składzie: Ewelina Banaszkiewicz, Natalia Belińska i Paweł Gębala, po długiej naradzie wyłoniło zwycięzcę, którym okazał się kabaret z Mogilna. Drugie miejsce zajęli gospodarze przeglądu – ZS w Bielicach, a trzecie kabaret STEFAN ze Strzelna. Każda z grup otrzymała nagrody ufundowane przez Powiat Mogileński oraz gromkie brawa od publiczności.

Spotkaniu z Grzegorzem Halamą

18 stycznia 2012 r. szkolna grupa kabaretowa wzięła udział w spotkaniu z Grzegorzem Halamą pt: „Halama znany i nieznany”. Odbyło się ono w kinie WAWRZYN w Mogilnie. Po występie artysty szkolni kabareciarze zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z „Panem Józkiem” i wzbogacili swoją domową wideotekę o płytę z autografem. W spotkaniu uczestniczyli: Martyna Grobelna, Przemek Stube i Sebastian Miedziński wraz z opiekunem Leszkiem Maciejewskim.