Zespół Tańca ludowego” Białe Kujawy” działający przy Zespole Szkół w Bielicach kultywuje tradycje ludowe nieprzerwanie od 60 lat. W jego skład wchodzi  22 uczniów szkoły. Skupia młodzież, która poprzez uczestnictwo w zajęciach rozwija swoje zainteresowania kulturą ludową, narodową  oraz kulturą innych narodów.
W programie zespołu ”Białe Kujawy”  zobaczyć można: Tańce Narodowe, Tańce Wielkopolskie, Tańce Kujawskie.
W skład zespołu wchodzą: Katarzyna Nowak, Magdalena Kurdys, Małgorzata Barczak, Martyna Skowron, Marta Turek,  Weronika Grzegorzewska, Klaudia Kasprzak, Barbara Galas,  Łuczkowiak Magdalena, Angelika   Marzec, Gracjan Nadolny, Wiktor Łykowski, Kacper Kiełpiński, Krzysztof  Kokorzycki, Piotr Banaszkiewicz, Daniel Filipiak, Mateusz Radszajd, Pietruszewski Dawid, Musielski Michał, Skalski Mikołaj, Jurgoński Artur, Pyrzyńska Katarzyna

Opiekun zespołu:  Justyna Burzyńska

Białe Kujawy na targach 2016

Zespół Tańca ludowego” Białe Kujawy” działający przy Zespole Szkół w Bielicach zaprezentował swoją twórczość podczas tegorocznych Targów Rolnych.
Młodzież zaprezentowała się w następujących tańcach: Polonez, Polka,Kujawiak, Mazur oraz tańcach Rzeszowskich.
Skład zespołu tworzą uczniowie gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych:Jagoda Skorupińska,Julia Paluszyńska, Dagmara Nowicka, Wiktor Łykowski, Piotr Bąkowski, Kacper Kwapiszewski, Wiktor Molenda, Kamil Kraska, Pietrzak Antoni, Daniel Owczarzak, Dorota Koźmińska, Marta Witkowska, Kamila Pietrzak, Aleksandra Myka, Aleksandra Cienkuszewska,Martyna Jankowska, Aneta Chochowska, Zuzanna Zaparucha.
Opiekun zespołu: Justyna Burzyńska

Polonez i polka

Kujawiak

Taniec rzeszowski

Białe Kujawy w Kruszwicy

22.09.2014  Gmina Kruszwica wspólnie z Instytutem Dziedzictwa Kruszwicy zorganizowała uroczystość pn. „Komandor porucznik Zbigniew Przybyszewski. Patriotyzm wczoraj. Patriotyzm dzisiaj. Patriotyzm jutro.” Wydarzenie odbyło się w ramach inicjatywy Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego pn. „2014 Rok Ludzi Wolności”.
Podczas uroczystości, która odbyła się w sali CKiS Ziemowit, zaprezentowano film o komandorze poruczniku Zbigniewie Przybyszewskim. Po prezentacji filmu i wystąpieniach zaproszonych gości na scenie pojawił się nasz szkolny zespół tańca ludowego „Białe Kujawy” , który zaprezentował tańce narodowe. Nasi uczniowie zostali docenieni za swój występ gromkimi brawami.
1.Sonia Hornatkiewicz
2.Magdalena Kurdys
3.Marta Filipiak
4.Julia Myszakowska
5.Julia Paluszyńska
6.Karolina Roszak
7.Jagoda Skorupińska
8.Mateusz Kułakowski
9.Wiktor Molenda
10.Wiktor Łykowski
11.Bartosz Grochowski
12.Kacper Kwapiszewski
13.Piotr Bąkowski
Opiekun: Justyna Burzyńska

Występy na XI Targach Rolnych

Na XI Targach Rolnych odbywających się w Bielicach, w układzie tanecznym na scenie, zaprezentował się nasz szkolny zespół Białe Kujawy oraz  Sonia Hornatkiewicz, która zachwyciła  swoim talentem wokalnym w pięciu utworach muzycznych.
Występy naszych utalentowanych uczniów doceniła publiczność zgromadzona przed sceną, dziękując za występy gromkimi brawami.

Wasztaty Taneczne

Dnia 14-15 lutego na terenie  naszej szkoły odbyły się warsztaty taneczne dla młodzieży z zespołu „Białe Kujawy” oraz zaprzyjaźnionego zespołu „Strzecha”  z Trzemeszna. Warsztaty rozpoczęły się od wczesnych godzin porannych  w piątek i skończyły w sobotę wieczorem. Na zajęciach prowadzonych przez instruktora tańca Mariusza Zielińskiego , młodzież zapoznała się z elementami  hip-hopu, baletu, tańca klasycznego oraz poznała kroki wielu tańców ludowych. Dzięki wspólnej pasji i miłości do tańca , między młodzieżą z dwóch różnych szkół  zawiązały się nowe przyjaźnie. Myślę ,że pot wylany na deskach sali gimnastycznej  przyniesie  efekty w dalszej pracy z młodzieżą.
Opiekun zespołu:Justyna Burzyńska

"Białe Kujawy" w Inowrocławiu

Dnia 23 czerwca  zespół Białe Kujawy wystąpił podczas pieśni i tańca w Inowrocławiu. Zespół wystąpił na solankach jako gośc specjalny, zachwycając swoim tańcem przybyłą widownię. Oprócz występu tanecznego, konkurs wianków świętojańskich-wyróżnienie.
Opiekun zespołu: Justyna Burzyńska,
Instruktor tańca: Mariusz Zieliński,