Kronika wydarzeń

Dziewczyny w finale wojewódzkim w siatkówę!!!

muks

14 lutego nasze dziewczęta po triumfie na szczeblu powiatowym udały się do Tucholi na kolejny tym razem wojewódzki etap siatkarskiej licealiady, a dokładniej 1/4 tych rozgrywek. W  pierwszym meczu w wyniku losowania zespół nasz spotkał się z drużyną że żnińskiego liceum i po pewnej grze szczególnie w drugiej partii pewnie awansował do finału i o prawo gry w półfinale rozgrywek wojewódzkich.
Finał tego turnieju obfitował w nie lada emocje, a to za sprawą naszego zespołu, który z wielkim impetem rozpoczął ten jakże ważny dla wszystkich nas mecz o coś upragnionego od jakże dawnego. Półtora seta to gra marzenie bielickich muksiaków, następnie chyba wszyscy za szybko uwierzyliśmy w efektowną wygraną i prawdopodobnie to spowodowało, że nagle pojawiły się niewymuszone błędy, złe wybory, tym samym lepsza gra tucholanek i w  efekcie tie-break grany w nieprawdopodobnych emocjach. Jak jedno powiedzenie mówi "zespół poznaje się po tym jak powstaje z kolan" - idealnie pasuje do naszych muksiaków, albowiem w jaki sposób dziewczyny zmieniły tok wydarzeń zasługuje na duużee brawa. MAMY TO !!! PÓŁFINAŁ NASZ.
Drużyna z Tucholi to zespół, który na co dzień występuje w lidze wojewódzkiej na różnym szczeblu, dlatego tym bardziej cieszy fakt, że nasze dziewczęta na ich tle wyglądały bardzo dobrze. Cieszy fakt, że cały zespół sprostał wymagającemu zadaniu prezentując się na parkiecie wyśmienicie pod względem mentalnym jak i siatkarskim. W efekcie nasza przygoda trwa dalej i tym samym piszemy, tworzymy NASZĄ WŁASNĄ HISTORIĘ.
Kolejny etap to występ u wielokrotnego mistrza województwa i medalisty MP tj. na obiektach szkoły mistrzostwa sportowego w Bydgoszczy. Trzymajmy kciuki za naszą drużynę. NASZ SEN TRWA !!!
🔹 Półfinał:
ZS Bielice vs I LO Żnin 2:0 (22,11)
LO Tuchola vs LO Więcbork 2:0 (9,9)

🔹 Mecz o 3 miejsce
I LO Żnin vs LO Więcbork 2:0 (9,19)

🔹 Finał
ZS Bielice vs LO Tuchola 2:1 (11,-21,12)

Skład drużyny ZS Bielice:
Julia Wieczorek, Kinga Pawlak, Agata Wiśniewska, Martyna Szczepaniak, Patrycja Dolata, Agata Manysiak, Jagoda Kulpińska, Kasia Wielińska, Asia Kotlińska, Agata Pawlak, Klaudia Rybicka, Jagoda Fryc.
trener: Tomasz Wyzina

więcej informacji na

Wycieczka do Berlina na "Grüne Woche" ("Zielony Tydzień")

berlin
W dniach 23 i 24 stycznia 2020 r. grupa ponad 40 uczniów z Zespołów Szkół w Bielicach, Kościelcu i Gąsawie pod opieką p. Ewy Hartwich, Lilli Żurawskiej, Andrzeja Nowakowskiego, Grzegorza Sobieralskiego oraz Krzysztofa Witczaka uczestniczyła w wycieczce do Berlina. Celami wyjazdu były wizyta na targach "Zielony Tydzień" oraz zwiedzanie stolicy Niemiec.BerlinW pierwszym dniu pobytu w  Berlinie p. Krzysztof Witczak wcielił się w rolę przewodnika i pokazał uczestnikom wycieczki najważniejsze i najciekawsze zakątki tej europejskiej metropolii, jak między innymi Ratusz, Wieżę Telewizyjną, ulicę Unter den Linden, Bramę Brandenburską, budynek Reichstagu (siedzibę parlamentu RFN - Bundestagu), siedzibę kanclerza Niemiec oraz Plac Poczdamski i jego okolicę. Wprawdzie styczniowa aura nas nie rozpieszczała, ale uczestnicy wycieczki pełni wrażeń zakończyli ten dzień w przytulnym hostelu Industriepalast.

na targachDrugi dzień wycieczki poświęcony był w całości wizycie na Międzynarodowych Targach "Grüne Woche" ("Zielony Tydzień"). Targi te są coroczną, jedyną w swoim rodzaju międzynarodową wystawą gospodarki żywnościowej, rolnictwa i ogrodnictwa. Dużą część ekspozycji stanowiły produkty świeże, jak np. owoce, warzywa, ryby, mięso i artykuły mleczarskie, które można na miejscu również degustować. Interesującym aspektem targów, uwzględniającym zapotrzebowanie ze strony konsumentów, była też bezpośrednia oferta producentów rolnych oraz tzw. "biorynek" produktów z upraw kontrolowanych. W bardzo atrakcyjny sposób zaprezentowane zostały konie oraz inne zwierzęta użytkowe i domowe. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość śledzenia zawodów jeździeckich odbywających się w ramach targowego programu pod nazwą "Hippologica".

Spacer pomiędzy targowymi stoiskami poszczególnych krajów przypominał miejscami również kulinarno-kulturową podróż po różnych zakątkach Ziemi.

fotorelacja>>>


PRAKTYKI ZAWODOWE W HISZPANII

praktyki w HiszpaniiPraktyka zawodowa w Hiszpanii w ramach projektu ,, Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego" współfinansowanego ze środków POWER pt. ,,Technicy z ZS w Bielicach na staż" Chcecie zwiedzić słoneczną Hiszpanię, a jednocześnie odbyć praktykę zawodową i zdobyć nowe doświadczenia? Zapraszamy do Zespołu Szkół w Bielicach, gdzie na wyjazdach zagranicznych z programu Erasmus+ łączymy przyjemne z pożytecznym. Przekonali się o tym uczniowie klas II i III technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, którzy od 30 listopada do 14 grudnia 2019r. przebywali w Maladze w celu odbycia dwutygodniowej praktyki zawodowej.

h2

Oprócz pracy w hiszpańskich firmach, wyjazd był świetną okazją do zapoznania się z urokliwymi zakątkami Hiszpanii i jej ciekawą kulturą. Krótkie podsumowanie wyjazdu - praktyka zawodowa zaliczona, Hiszpania zwiedzona, a do tego słońce, plaża, góry oraz niesamowite miejsca i widoki zapierające dech w  piersiach. Kolejne wyjazdy już wkrótce, w lutym i marcu lecą do Granady i Walencji następne grupy uczniów z klas technikum żywienia i usług gastronomicznych, logistycznego i pojazdów samochodowych. Przekonajcie się sami - zapraszamy do ZS w Bielicach !

 

 

galeria>>>

"LET'S EXCHANGE CHRISTMAS LETTERS"

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klas pierwszych technikum wzięli udział w międzynarodowym projekcie E-twinning pt. , LET'S EXCHANGE CHRISTMAS LETTERS'. Przygotowali oni oraz wysłali kartki świąteczne z życzeniami jak i listy opisujące polskie zwyczaje świąteczne w języku angielskim. Przesyłki trafiły do szkół w Hiszpanii, Turcji czy Rumunii. Uczniowie mogli w ten sposób szerzyć polską kulturę w Europie jednocześnie doskonaląc swoje umiejętności językowe. Serdecznie dziękujemy za otrzymane listy i z niecierpliwością czekamy na pozostałe przesyłki. Organizatorem była pani Justyna Żółkiewicz.

SZKOLNY ETAP OLIMPIADY TEOLOGII KATOLICKIEJ

4 grudnia 2019r. młodzież naszej szkoły przystąpiła do szkolnego etapu Olimpiady Teologii Katolickiej. W  tym roku olimpiadzie przyświecało hasło:   „ Dumni  z Ewangelii i z Polski”.  Podczas szkolnego etapu 13 uczniów rozwiązywało test wiedzy, który zdecydował o dalszych eliminacjach. Najwięcej punktów i tym samym pierwsze miejsce zdobył Sebastian Słowiński z klasy II THL, drugie miejsce wywalczył Klaudiusz Leśny z klasy ITaG i trzecie miejsce należy do Mateusza Starczewskiego z klasy  I TLS. Cała trójka będzie reprezentowała nasza szkołę podczas etapu diecezjalnego, który odbędzie się w Gnieźnie 4 marca 2020r. Zwycięzcom  GRATULUJEMY  i życzymy POWODZENIA

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE "W KRĘGU SCHEMATÓW"

tznDnia 20.11.2019 r. uczniowie klas I szkół ponadpodstawowych mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach profilaktycznych  „W kręgu schematów” prowadzonych przez pracowników Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Bydgoszczy Panią Joannę Adamczyk oraz  Panów Pawła Szopińskiego i Szczepana Krajewskiego.
Celem warsztatów zorganizowanych przez Magdalenę Paternogę było przedstawienie młodzieży mechanizmu wchodzenia  w różnego rodzaju  uzależnienia. Młodzież często sięgając po substancje psychoaktywne nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji prawnych, społecznych  i rodzinnych  wynikających z działania substancji uzależniających. Młodzież otrzymała informacje o placówkach zajmujących się leczeniem uzależnień.

Z WIZYTĄ NA TARGACH TECHNIKI ROLNICZEJ - AGRITECHNICA 2019

Agritechnik 2019

Uczniowie oraz absolwenci wraz z nauczycielami Zespołów Szkół w Kościelcu i Bielicach uczestniczyli w dniach od 13 do 15 listopada 2019 r. we wspólnie zorganizowanej wycieczce, której głównym celem były wizyta na największych w Europie Targach Techniki Rolniczej AGRITECHNICA 2019 w niemieckim mieście Hanower.
Pierwszego dnia uczestnicy wyjazdu mieli okazję poznać uroki miasta Magdeburg, stolicy kraju związkowego Saksonia-Anhalt. Pani przewodnik pokazała grupie najciekawsze miejsca związane z zabytkami, historią i współczesnością Magdeburga. Największe wrażenie na większości uczestników zrobiła ogromna Katedra Świętego Maurycego i Świętej Katarzyny usytuowana przy Placu Katedralnym w historycznym centrum miasta. Jej dzieje sięgają początków założonego w 968 przez cesarza Ottona I arcybiskupstwa magdeburskiego. Niezwykłą ciekawostkę architektoniczną stanowi też Zielona Cytadela - postmodernistyczny kompleks mieszkalny w Magdeburgu, zaprojektowany przez Friedensreicha Hundertwassera, znanego austriackiego malarza, grafika, rzeźbiarza, performera i aktywistę ochrony środowiska.
Drugi dzień pobytu w Niemczech uczestnicy wycieczki rozpoczęli od wizyty w rodzinnym gospodarstwie rolnym Hof Decker w miejscowości Hohenhameln-Bierbergen. Gospodarstwo to ukierunkowane jest na produkcję mleka oraz, co było szczególnie ciekawe, na produkcję energii elektrycznej i cieplnej z biogazowni. Właściciel gospodarstwa w szczegółach opisał model biznesowy tego typu działalności.
Jak wspomniano na wstępie, głównym celem programu było zwiedzanie targów techniki rolniczej AGRITECHNICA w Hanowerze. Jest to miejsce spotkań międzynarodowej branży techniki rolniczej. 2.820 wystawców z blisko 53 krajów zaprezentowało tam swoje najnowsze rozwiązania. Targi odwiedziło 450.000 gości, w tym 130.000 z zagranicy. Różnorodny program ramowy tworzył możliwość zasięgnięcia informacji o trendach i aktualnych tematach w dziedzinie rolnictwa. Największym tzw. hitem tegorocznych targów były chyba potężne drony rolnicze, czyli zdalnie sterowane ciągniki pozbawione konstrukcyjnie kabiny operatora. Wszyscy powrócili do domu z głowami pełnymi wrażeń i torbami pełnymi targowych pamiątek.
Opiekunem grupy z Zespołu Szkół w Bielicach był Krzysztof Witczak.


fotorelacja>>>

DZIEŃ WALKI Z CUKRZYCĄ

cukrzycaW dniu 14 listopada br. z inicjatywy Anny Szalaty i Magdaleny Paternogi uczniowie klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Walki z Cukrzycą.  Przez cały dzień uczniowie klasy IV TR Kinga Bergmann, Adam Gołębiewski i Jan Nyka przedstawiali swoim koleżankomi kolegom symptomy choroby oraz działania zapobiegające zachorowaniu na cukrzycę. Następnie po 3 reprezentantów z danej klasy indywidualnie brało udział w konkursie wiedzy o cukrzycy. Uczniowie odpowiadali na pytania zawarte w grze dydaktycznej przy użyciu kodów QR, które rozmieszczone były w budynku głównym. Uczestnicy po zeskanowaniu kodów mieli do wykonania 9 zadań. Gra odbywała się na czas. O zwycięstwie decydowała również poprawność udzielonych odpowiedzi. Zadaniem końcowym było zrobienie sobie selfie z symbolem Światowego Dnia Walki z cukrzycą przy wykorzystaniu specjalnie przeznaczonej do tego aplikacji. Zwyciężczyniami konkursu okazały się uczennice klasy 1 TlG: Natalia Wróblewska, Sandra Wróblewska oraz Dominika Danielewicz,którym serdecznie gratulujemy. Kolejnym etapem obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą będzie możliwość wykonania badania poziomu cukru we krwi, w gabinecie pielęgniarki szkolnej pani Małgorzaty Cyranowicz przez poszczególne klasy I w kolejne wtorki na pierwszej godzinie lekcyjnej.

 

fotorelacja>>>

IX REGIONALNY KONKURS ORKI W BIELICACH

orka

W piątek, 8 listopada w Bielicach odbył się IX Regionalny Konkurs Orki. Tegoroczną kategorią konkursową była orka pługiem obracalnym 4-skibowym. W konkursie wzięło udział 10 uczniów, przedstawicieli następujących szkół rolniczych: Mateusz Woźniak (Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Kościelcu), Szymon Janicki (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie), Kacper Szmanda (Zespół Szkół Agro-Ekonomicznych w Koralewie), Wojciech Łukaszewicz (Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Samostrzelu), Jakub Walisiak (Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach), Krystian Drzewiecki (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kobylnikach), Piotr Bartczak (Zespół Szkół RCKU im. Ziemi Kujawskiej w Przemystce), Dominik Pawlak (Zespół Szkół CKR w Kowalu), Hubert Marcinkowski (Zespół Szkół CKU w Gronowie), Piotr Wochna (Zespół Szkół nr 1 CKP w Aleksandrowie Kujawskim).

Wyniki:
I miejsce - Dominik Pawlak (Zespół Szkół CKR w Kowalu),
II miejsce - Hubert Marcinkowski (Zespół Szkół CKU w Gronowie),
III miejsce - Piotr Wochna (Zespół Szkół nr 1 CKP w Aleksandrowie Kujawskim).
Oprócz nagrodzenia trzech najlepszych uczniów, wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali okolicznościowe upominki. Dodatkowo rozlosowano 4 nagrody ufundowane przez sponsorów.

Głównymi organizatorami konkursu byli: Powiat Mogileński wraz z Fundacją Powiatu Mogileńskiego we współpracy z Zespołem Szkół w Bielicach, miesięcznikiem Top Agrar Polska, PUH Chemirol Sp. z o.o. w Mogilnie oraz Hurtownią Rolnik S.J. Leszek Pulikowski, Ryszard Pulikowski ze Strzelna.

Patronat honorowy konkursu pełnili: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Bydgoszczy, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Krajowa Rada Izb Rolniczych, Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Instytut Ochrony Roślin – Państwowy Instytut Badawczy w Poznaniu, Kujawsko-Pomorski Oddział Regionalny ARiMR w Toruniu, Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy.

Sponsorzy konkursu:
Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie,
Mirosław Leszczyński – Radny Powiatu Mogieńskiego,
Pomimex Stal Sp. z o.o. Mogilno,
Agromet Produkcja Maszyn Rolniczych w Goryszewie – Tomasz Matelski,
Starostwo Powiatowe w Mogilnie,
Hagric Woźniecki Sp z o.o.,
Miesięcznik Top Agrar Polska,
Poseł Ewa Kozanecka,
Hurtownia Rolnik Strzelno,
PUH Chemirol Sp. z o.o. w Mogilnie,
Prezes Centrali Nasiennej Sp z o.o. w Mogilnie Paweł Molenda,
Prezes GZRK i OR w Mogilnie Roman Lewandowski,
Poseł Dariusz Kurzawa,
Pan Marek Witkowski,
Kujawsko-Pomorski Oddział Regionalny ARiMR w Toruniu, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Bydgoszczy,
Fundacja Powiatu Mogileńskiego.

 

protokół konkursu>>>

fotorelacja>>>


ZAKOŃCZENIE ZAKŁADU TRENINGOWEGO DLA OGIERÓW

uczniowe THK z BielicW dniach 5-6 listopada zakończył się 100-dniowy Zakład Treningowy dla ogierów należących do właścicieli zrzeszonych w niemieckich związkach hodowlanych. Czempionem został ogier  Oskari (o. Orlando van de Heffinck – m. Arusha  po Askari) własności  Narodowego Stada Ogierów w Moritzburgu, które w trakcie próby reprezentowała Dr Kati Schöpke. Drugie i trzecie miejsce należało do koni Gerda Sosatha – znakomitego oldemburskiego hodowcy, właściciela wiodącej w Niemczech stacji ogierów. Po raz kolejny do treningu w naszej szkole trafiły konie z renomowanych europejskich hodowli, dzięki czemu możemy bezpośrednio śledzić efekty trendów hodowlanych obowiązujących na zachodzie Europy. Tym bardziej cieszymy się z deklaracji podtrzymania współpracy, w zakresie treningu koni, w przyszłym roku. Gratulując hodowcy zwycięskiego konia, podziękowania i gratulacje należą się również wszystkim osobom zaangażowanym w proces treningu – jeźdźcom: Oli Chojnackiej, Klaudii Kostrzewskiej, Mateuszowi Kiempie, luzaczce- Oli Wojciechowskiej, podkuwaczom- Karolowi Laukowi, Michałowi Krzeszewskiemu, lekarzowi weterynarii - Michałowi Podgórnemu, a nade wszystko młodzieży uczęszczającej do Technikum Hodowli Koni, która zebrała wiele pochwał, zarówno od właścicieli koni jak i komisji oceniającej, za zaangażowanie i profesjonalne podejście do koni. BRAWO!!galeria >>>

 artykuł

BIELICE - DZIEŃ  EKOEDUKACJI

ekoedukacjaSmog, dziura ozonowa, kwaśne opady i globalne ocieplenie  klimatu – wszyscy o tym słyszeliśmy, ale czy zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji?
W dniu 5 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ekoedukacji, podczas którego były podejmowane różne działania proekologiczne. Realizując  ten dzień, organizatorzy kierowali się potrzebą włączenia uczniów do działań na rzecz ochrony środowiska, zachęcenia ich do pogłębiania wiedzy na temat problemów ekologicznych. Z tej okazji  gościliśmy Pana Sylwestra Jankowskiego, który z zamiłowania zajmuje się ekologią. Podczas uroczystości w auli odbyły się różne działania  edukacyjne.  Na początku uczniowie mieli okazję obejrzeć spektakl pt. „The end of the Word”  w reżyserii Malwiny Chmary, następnie wysłuchaliśmy interesującej prelekcji naszego specjalnego gościa, który w ciekawy sposób przybliżył nam problematykę zmian klimatycznych. Na zakończenie  obejrzeliśmy 2 prezentacje: „Racjonalne gospodarowanie produktami spożywczymi” oraz „Skutki używania tworzyw sztucznych”. Pomysłodawcą organizacji takiego dnia w naszej szkole była uczennica z klasy I TbS Malwina Chmara, a koordynatorem wszystkich działań  została pani Anna Szalaty. Równolegle do uroczystości w  auli na I piętrze można było odwiedzić stoisko z plakatami, ulotkami i chorągiewkami nawiązującymi do zmian klimatycznych.  W realizację projektu włączyła się grupa teatralna pod opieką p. Ewy Hibner w składzie: Agata Bułakowska, Malwina Chmara, Dominika Drzazgowska, Anastazja Furtak, Olga Koperska, Maria Łopuch, Adam Matkowski, Agata Michalak, Krzysztof Nowaczyk, Magdalena Plucińska, Remigiusz Rutkowski, Julia Zemska. W oprawę Dnia Ekoedukacji włączyli się również: Karolina Firek, Klaudia Rutkowska, Weronika Świtała, Daria Filipek, Aleksandra Myka, Kamila Pietrzak, Dawid Arent, Wojciech Wierzbiński,  Jakub Tomczak oraz Edyta Wencka, Barbara Krawczak i Dominika Ciuba. Dzięki tym obchodom połączyliśmy przyjemne z pożytecznym i oprócz dobrej zabawy wsparliśmy naszą planetę. 

 

fotorelacja>>>

"UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ"

Upoluj książkęW dniach 2 – 30 listopada 2019 roku nasza szkoła bierze udział w projekcie pt. „Upoluj swoją książkę”, dzięki któremu wszyscy możemy za darmo przeczytać lub wysłuchać 12 bestsellerowych książek. W ramach projektu w szkole zostały wywieszone plakaty z okładkami wspomnianych 12 książek i kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona otrzymamy darmowy dostęp do wskazanych na plakacie książek w formie e-booka i audiobooka. Przy plakacie znajdują się dokładne informacje, jak można skorzystać z tej oferty.

 

logo biuletynu informacji publicznej BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ
ZAPRASZAMY NA NASZĄ STRONĘ