Aktualności

103. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

W czwartek 13 stycznia 2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy 103. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Z tej okazji odbył się apel poświęcony Polakom, którzy nie szczędzili ani krwi, ani wysiłków aby urzeczywistnić marzenia o niepodległości. Uroczystość była transmitowana przez radiowęzeł.
Uczniowie, przedstawiając rys historyczny, pokazali, że Wielkopolanie udowodnili swoimi czynami, że Wielkopolska to nie tylko bierny opór przeciwko germanizacji i intensywna praca gospodarcza i społeczna w obronie polskości, ale też czyn zbrojny, który w rezultacie doprowadził do wyzwolenia.
Powstanie Wielkopolskie przeszło do historii Polski jako jedyny w pełni zakończony sukcesem zryw zbrojny.
23 listopada 2021 r. w historycznym miejscu, w dawnym poznańskim Hotelu Bazar, z którego w grudniu 1918 r. przemawiał Ignacy Jan Paderewski, wzniecając powstańczą iskrę (w postać wcielił się Bartosz Tomczak), Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę ustanawiającą nowe święto państwowe – Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Święto to jest pomnikiem naszej pamięci i wdzięczności dla przodków za walkę i włączenie naszych ziem w granice odradzającej się Rzeczypospolitej. Na zakończenie apelu uczniowie wysłuchali „Marsylianki Wielkopolskiej” i przemówienia Dyrektora Szkoły. Powstanie Wielkopolskie również uczcili przedstawiciele Naszej Szkoły składając wiązanki w miejscach upamiętniających bohaterów.
Cześć i Chwała Bohaterom!!!

fotorelacja


Pomoc psychologiczno - pedagogiczna w czasie ferii

Zbliżają się ferie. Pamiętaj że podczas nich nie jesteś sam. Jeśli: Odczuwasz złość? Smutek?, Lęk? Masz problem? Nie wiesz jak sobie poradzić? Chciałbyś z kimś porozmawiać?
Tutaj możesz porozmawiać o wszystkim 116 111 to Ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Telefon 116 111 gwarantuje Ci dyskrecję, bowiem połączenia z tym numerem nie są widoczne na rachunkach ani na billingach większości sieci telekomunikacyjnych.
Zasady ABCD telefonu zaufania:
Anonimowo - Dzwoniąc nie musisz podawać swojego imienia, nazwiska, ani adresu zamieszkania
Bezpłatnie – Połączenie jest bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych jak i stacjonarnych
Chętnie – Konsultanci gotowi są rozmawiać z Tobą o każdej sprawie. Jeśli to będzie potrzebne umówią Cię na kolejną rozmowę.
Dyskretnie – Wszystko o czym powiesz lub napiszesz zostanie między Tobą a konsultantem. Jeśli poprosisz o pomoc w rozwiązaniu Twoich problemów lub zgodzisz się na to, żeby Ci pomóc konsultanci telefonu zaufania zajmą się tym. Nikt nie będzie Cię oceniał ani pouczał. Wysłuchają Twojego problemu i razem z Tobą zastanowią się nad jego najlepszym rozwiązaniem.
Istniej również Regionalny Telefon Zaufania czynny codziennie w godzinach od 15 do 18 pod numerem telefonu 726 611 611.
Pomoc możesz uzyskać również na Snapchacie i Messengerze (pogadajmytutaj) napisz w godzinach od 18 do 21 Możesz również skontaktować się z pedagogiem szkolnym za pomocą Messengera (Magdalena Paternoga)


Zakręceni na pomaganie

Uczniowie z Bielic, nigdy nie byli obojętni na los innych dlatego zachęcamy Was do wzięcia udziału w akcji „Zakręceni na pomaganie”, która polega na zbieraniu nakrętek dla Tymka Kamińskiego. Klasa, która uzbiera największą ilość nakrętek w kilogramach otrzyma atrakcyjną nagrodę.
Nakrętki można przynosić do gabinetu pedagoga szkolnego (II piętro 44) do Pani Magdaleny Paternogi lub do sali 31 do Pani Zofii Śmigielskiej.Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla Amandy i Olgi

W roku szkolnym 2021/22 Stypendia Prezesa Rady Ministrów w Zespole Szkół w Bielicach otrzymały: Olga Jankowska i Amanda Centkowska.
Olga jest uczennicą czteroletniego Technikum Hodowli Koni, Amanda uczęszcza do pięcioletniego Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Obie uczennice uzyskały najwyższe średnie w poszczególnych szkołach. Dziewczyny aktywnie uczestniczą w życiu szkoły, biorą udział w konkursach oraz angażują się w pomoc innym.
Serdecznie gratulujemy!

fotorelacja


Uczniowie z Bielic lubią pomagać zwierzętom

Uczniowie z Bielic lubią i potrafią pomagać. Tym razem zaangażowali się w zbiórkę dla psów i kotów ze schroniska. Wszystkim, którzy okazali wielkie serdecznie dziękujemy


Szkoła w piernikowej odsłonie

W grudniu Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs polegający na przygotowaniu pierników kojarzacych się z naszą szkołą. Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce -Maria Pełczyńska
II miejsce - Klaudia Syta
III miejsc - Michał Wołowiec
Serdecznie gratulujemy

galeria


Choinkowy konkurs rozstrzygnięty

choinkiKonkurs na najpiękniejszą choinkę rozstrzygnięty.
Jury postanowiło nagrodzić 1. miejscem Patryka Poturalskiego z klasy 1TMR, 2. miejscem Anię Stachowiak z klasy 2TWR i 3. miejscem Amandę Centkowską z klasy 1TŻ. Wyróżnienia otrzymali: Wojtek Kuśmirek z klasy 1TMR oraz Michał Wołowiec z klasy 3BaS. Wyróżnienie specjalne otrzymują uczennice TOT-ów pod kierownictwem pani Eweliny Banaszkiewicz.
Wszystkim Wam gratulujemy!

galeria


Wszyscy możemy być Świętymi Mikołajami

paczkiWszyscy możemy być Świętymi Mikołajami to hasło przewodnie tegorocznej zbiórki prezentów dla uczniów naszej szkoły. Akcję koordynowały Ewa Śniegowska i Magdalena Paternoga. Wszystkie paczki trafiły w ręce odbiorców.
Uczniom i absolwentom, którzy włączyli się w akcję z całego serca dziękujemy.galeria


40 lat minęło…

13 grudniaRocznice są po to, by je świętować. Tym razem nie mogło być inaczej w naszej szkole.
Wiemy, że wtedy nie było rano Teleranka, na szklanym ekranie gen. W. Jaruzelski ogłaszał wprowadzenie stanu wojennego. Jednym słowem: Polska przeżyła swoją apokalipsę.
13 grudnia 2021 roku, słuchając apelu przez radiowęzeł, mogliśmy uświadomić sobie, że spokojne poranki to dar, o którym nie można zapominać.

fotorelacja


Spotkanie z przedstawicielami firmy Makita

25 listopada naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele firmy Makita. Spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów z nowymi urządzeniami i technologiami pomocnymi w różnych działaniach warsztatowych i gospodarskich w rolnictwie, ogrodnictwie i wielu innych. W ramach spotkania uczniowie byli uczestnikami pokazu wielu urządzeń a następnie mogli sprawdzić się w pracy z wybranymi sprzętami. Przyznawali przy tym, że dzięki takim narzędziom praca jest zdecydowanie łatwiejsza i przyjemniejsza, wymaga mniejszego wysiłku fizycznego.

fotorelacja


Drużyna WOŚP z Bielic gotowa do działania!!!

wospJuż w styczniu 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasi uczniowie, jak co roku, będą wolontariuszami tej pięknej akcji. Do drużyny WOŚP zgłosili się: Agata Bułakowska, Olga Koperska, Marika Łukaszewska, Eryk Wychorski, Natalia Fijałkowska, Wiktoria Grządzielska, Zofia Czekalska, Jakub Sternal i Kinga Jurgońska.
Opiekę nad szkolnym sztabem sprawuje Pani Zofia Śmigielska.


Razem możemy więcej - akcja pomocy dla Olgi

Razem możemy więcej - my też dołączyliśmy się do akcji na rzecz chorej Olgi. Pierniki przygotowane przez wszystkie klasy gastronomiczne, pod kierunkiem nauczycieli zespołu gastronomicznego, można było nabyć 5 grudnia, na kiermaszu przy trzemeszeńskim Domu Kultury.fotorelacja


Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole

W środę 10 listopada 2021 roku w naszej szkole obchodziliśmy 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbył się apel poświęcony Polakom walczącym o naszą wolność. Uroczystość, która była transmitowana przez radiowęzeł, przedstawiała rys historyczny urozmaicony piosenkami patriotycznymi. Uczniowie występujący w apelu przypomnieli nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.
Po apelu, zgodnie z hasłem „Szkoła do hymnu”, o godzinie 11.11 wszyscy uroczyście odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.


W związku z pogarszającą się sytuacja epidemiologiczną, nie odbył się w naszej szkole konkurs międzyklasowy na wykonanie pieśni patriotycznej. Klasy mogły natomiast przesłać swoje nagrania z utworami, co chętnie zrobiły klasa 3TLS oraz 3 TaG - brawo dla odważnych!

klasa 3TLs

klasa 3TaG


KONKURSY BIBLIOTECZNE ROZSTRZYGNIĘTE!

W październiku – Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych nasza biblioteka zorganizowała dla wszystkich uczniów konkursy związane tematycznie z czytaniem i książką.
W konkursie fotograficznym pt. „Jesień z książką” zwyciężyli:
Weronika Chmal (kl. IV TLS)  – I miejsce
Agnieszka Kaszyńska (kl. IV TŻ)  i Dominika Drzazgowska  (kl. III TbS) – II miejsce
Amanda Centkowska  (kl. II TŻ) i  Patryk Poturalski (kl. I TMR) – III miejsce
Julia Ćwiklińska (kl. III TcG) i Hubert Leśniewski (kl. III TbS)  oraz klasa IV TMH – wyróżnienie.
W konkursie plastycznym pt. „Warto czytać!” nagrodzeni zostali:
Kacper Idziak, Agata Molenda, Wiktoria Pendelska  (kl. I TWH) - I miejsce
Antoni Lewandowski (kl. III TLS) – II miejsce
Marta Łęszczak, Kaja Michalska, Emilia Koziczak (kl. I TWH) - wyróżnienie

W Międzyklasowym Turnieju Bibliotecznym sukces osiągnęły:
Klasa III TcS – I miejsce
Klasa II TŻ – II miejsce
Klasa I TWH – III miejsce
Nad rozstrzygnięciem konkursów pracowało Jury w składzie: p. Ewa Kowal, p. Ewa Hibner, p. Ewa Śniegowska i p. Anna Szalaty oraz uczniowie:  Katarzyna Lisiecka i Kinga Fajfer .
Wszystkich nagrodzonych poinformujemy o terminie wręczenia dyplomów i nagród w przyszłym tygodniu. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w nasze działania i zapraszamy do kolejnych konkursów
Zwycięzcom gratulujemy!

fotorelacja


XI Regionalny Konkurs Orki dla młodzieży szkół rolniczych

W piątek 5 listopada 2021 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach odbył się XI Regionalny Konkurs Orki dla młodzieży szkół rolniczych w kategorii – orka pługiem obracalnym 3-skibowym. W konkursie wzięło udział 14 uczniów, przedstawicieli następujących szkół rolniczych:

 • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im Stanisława Staszica w Kościelcu - Przemysław Bartczak
 • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kobylnikach - Krystian Drzewiecki
 • Zespół Szkół w Kościelcu k. Inowrocławia - Dominik Lewandowski
 • Zespół Szkół CKR w Swarożynie - Artur Tafliński
 • Zespół Szkół w Dobrzyniu nad Wisłą - Daniel Jabłoński
 • Zespół Szkół CKU w Gronowie - Adam Blachowski
 • Zespół Szkół  CKR w Sypniewie - Marcin Czerwiński
 • Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach - Stanisław Erdmann
 • Zespół Szkół CKR w Bydgoszczy - Hubert Sabiniarz
 • Zespół Szkół CKU    im. Ziemi Kujawskiej w Przemystce - Przemysław Piwek
 • Zespół Szkół CKP w Aleksandrowie Kujawskim - Kacper Pomianowski
 • ZS CKR w Powierciu - Adam Majchrzak
 • ZS CKR w Kowalu - Jakub Czajkowski
 • ZS CKR w Starym Brześciu - Jacek Dzierżanowski

Wyniki konkursu:
I miejsce - Przemysław Piwek (Przemystka)
II miejsce - Marcin Czerwiński (Sypniewo)
III miejsce - Krystian Drzewiecki (Kobylniki)
IV miejsce - Kacper Pomianowski (Aleksandrów Kujawski)
IV miejsce - Stanisław Erdmann (Bielice).

Oprócz nagród głównych, wszyscy uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie otrzymali okolicznościowe upominki. Puchary dla 3 pierwszych miejsc ufundowała poseł Ewa Kozanecka.
Głównymi organizatorami konkursu byli: Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bielicach, Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Inter-Vax Wacław Górny Sp. J., Powiat Mogileński wraz z Fundacją Powiatu Mogileńskiego, miesięcznik Top Agrar Polska, PUH Chemirol Sp. z o.o. w Mogilnie, Krajowa Rada Izb Rolniczych, Instytut Ochrony Roślin – Państwowy Instytut Badawczy w Poznaniu, Kujawsko-Pomorski Oddział Regionalny ARiMR w Toruniu, Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy.
Patronat honorowy konkursu pełnili: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Bydgoszczy, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wojewoda Kujawsko-Pomorski
Patronat medialny sprawowali CMG24.pl, TVP3 Bydgoszcz, Top Agrar, Gazeta Pomorska, Radio PiK, Wieś Kujawsko-pomorska
Zespół Szkół CKR w Bielicach dziękują wszystkim uczestnikom za wielkie zaangażowanie i trud jaki włożyli w przygotowanie się do tej imprezy.

Infromacje o naszym konkursie ukazały się w mediach ogólnopolskich i lokalnych

 • W ogólnopolskim "Teleexpresie" (od 14. minuty) >>>>>
 • W bydgoskich "Zbliżeniach" (od 16. minuty) >>>>>
 • Na portalu CMG24 >>>>>

fotorelacja

wynikiZaduszki poetycko - muzyczne

„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą” (ks. Jan Twardowski)
2 listopada młodzież mieszkająca w internacie wzięła udział w wieczorze poetycko - wokalnym przygotowanym z okazji Zaduszek. Apel zawierał wiersze zmarłych polskich pisarzy oraz utwory muzyków takich jak: Krzysztof Krawczyk, Zbigniew Wodecki, Czesław Niemen, Marek Grechuta, Grzegorz Ciechowski, Piotr Szczepanik oraz Ryszard Riedel. Przypomnieliśmy też sylwetki polskich aktorów, sportowców, muzyków oraz osób publicznych zmarłych w 2021r.
W uroczystości wystąpili: Julia Buczkowska, Martyna Buczkowska, Anastazja Nyga, Aleksandra Myka, Marta Łęszczak, Emilia Koziczak, Jakub Sternal, Dawid Szplet oraz Kacper Idziak, pod opieką wychowawczyń : Eweliny Luzar i Moniki Targas.

fotorelacja


Wycieczka do Poznania uczniów klas 1 TMR i 4 TMH

29.10.2021r. uczniowie klas 1 TMR i 4 TMH wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Poznania. W programie przewidziana była wizyta w parku trampolin oraz kinie. Jednak nie to sprawiło największą radość uczestnikom. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że najważniejszym punktem tego dnia była możliwość spędzenia go razem odrywając się od szarej rzeczywistości. Po powrocie do Bielic na twarzy każdej z osób gościł uśmiech. Zadowoleni uczniowie i wychowawcy już planują kolejny wspólny wyjazd.

fotorelacja


Wieczór z książką

Dnia 28.10.2021 r. klasa 4 TMH zorganizowała wieczór z książką. Głównym celem tego spotkania była integracja klasy. Wspólnymi siłami uczniowie zbudowali bazę z koców. Nie obeszło się również bez czytania książek, rozmów i gier planszowych. Uczniowie spędzili razem wspaniałe kilka godzin i już planują kolejne spotkanie.

fotorelacja


Dbamy o miejsca pamięci narodowej w naszej okolicy

27 października wychowankowie internatu zadbali o miejsca pamięci narodowej w naszej okolicy: Czerniaku, Kwieciszewie i Gębicach. Uczniowie wykonali prace porządkowe, zapalili znicze i położyli wiązanki. Zaangażowani w to byli: Kinga Fajfer, Julia Nowak, Dominika Chołodnicka, Tomasz Kłos, Dawid Skórzewski, Daniel Wiktorski, Łukasz Dąbek. Opiekunami byli: Justyna Burzyńska i Bernard Łaganowski. Wiązanki przygotowała Ewa Śniegowska.

fotorelacja


Wręczenie aktów nadania stopni awansu, medali i odznaczeń

W dniu 27.10.2021r. w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie, w obecności Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Szymona Giżyńskiego oraz Dyrektora Departamentu Oświaty i Polityki Społecznej Roberta Jakubika, odbyło się uroczyste ślubowanie składane prze nauczycieli mianowanych oraz wręczenie aktów nadania stopnia nauczyciela mianowanego, medali i odznaczeń. Nadanie stopnia nauczyciela mianowanego w naszej szkole, z rąk Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, odebrała Pani Anna Trębusiewicz.

fotorelacja


Kursy dla uczniów, absolwentów oraz sympatyków i przyjaciół Bielic

Nasza szkoła nawiązała współpracę z firmą Pro Kurs dzięki czemu odbędą się u nas kursy podnoszące i nadające kwalifikacje zawodowe, które mogą ułatwić zdobycie ciekawej pracy.
W kursach mogą uczestniczyć pełnoletnie osoby zarówno uczniowie i absolwenci jak i ich rodziny oraz wszyscy sympatycy i przyjaciele Bielic. Wszystkie zajęcia i egzaminy odbędą się na terenie szkoły popołudniami oraz w soboty.
Same kursy są bezpłatne zarówno w części teoretycznej jak i praktycznej, wymagana jest jednak opłata egzaminacyjna – egzaminy przeprowadzane są przez inspektorów odpowiednich urzędów.
Firma Pro Kurs proponuje następujące kursy: wózki podnośnikowe, wózki unoszące, platformowe, ciągnikowe i pchające, bezpieczna wymiana butli z paliwami LPG, ładowarki teleskopowe, magazynier (certyfikat), kombajny rolnicze, opryskiwacze rolnicze, prasy rolnicze o wysokim stopniu zgniotu, piły łańcuchowe, wykaszarki spalinowe.
Więcej informacji oraz telefony kontaktowe do organizatorów znajdują się na końcu prezentacji oraz cenniku (linki poniżej).
Chętni do uczestnictwa w kursach mogą zgłaszać się do 10 listopada w księgowości naszej szkoły, wnosząc opłatę w wysokości 200 zł na poczet przyszłych egzaminów.

prezentacja

cennik


Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W dniu 13 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel, podczas którego obchodziliśmy dwie uroczystości, Dzień Edukacji Narodowej oraz Ślubowanie klas pierwszych.
Akademię rozpoczęła przewodnicząca SU Wiktoria Olszowska składając życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły. Następnie wystąpili dyrektorzy obydwu szkół wręczając nagrody wyróżniającym się pedagogom i pracownikom szkoły. Ważnym momentem uroczystości było ślubowanie uczniów klas pierwszych na sztandar. Tekst ślubowania odczytała uczennica klasy I TR Michalina Klupczyńska.
Po części oficjalnej mogliśmy obejrzeć występy artystyczne naszych profesorów oraz ich karykatury. Wszystko oczywiście z przymrużeniem oka. Na zakończenie SU przedstawił część artystyczną wprowadzającą pierwszaków w szeregi naszej szkoły. Zwieńczeniem uroczystości był teleturniej „Masz minutkę”, w którym brały udział drużyny klas pierwszych z wychowawcami oraz drużyna nauczycieli. Zwyciężyła „drużyna belfrów” zdobywając w nagrodę dzień dyrektorski.
Apel pod kierunkiem pani Zofii Śmigielskiej przygotowali: Wiktoria Olszowska, Klaudia Węgrzyn, Olga Koperska, Julia Maciejewska, Zofia Czekalska, Milena Ossowska, Kamila Pietrzak, Aleksandra Myka, Jakub Tomczak, Jakub Sternal i Hubert Leśniewski.

fotorelacja

Spotkanie z powiatowym lekarzem weterynarii

12 pażdziernika odbyło się spotkanie uczniów klas rolniczych oraz weterynaryjnych z Powiatowym Lekarzem Weterynarii w Mogilnie panem Krzysztofem Kosińskim. Poruszany był problem chorób zakaźnych, tj. wścieklizna czy włośnica. Głównym tematem spotkanie były grypa ptaków (HPAI) oraz afrykański pomór świń (ASF).


Spotkanie z panem Tomaszem Polakiem

W dniu 7.10 szkołę odwiedził przedstawiciel handlowy firmy Agro-Rami a jednocześnie nasz absolwent pan Tomasz Polak. Było to ciekawe spotkanie, w czasie którego pan Tomasz przedstawił młodzieży rożne perspektywy pracy jakie mają po ukończeniu nauki zarówno w samym rolnictwie jak i w jego otoczeniu. Jednocześnie w ramach współpracy firma AgroRami udostępniła naszym uczniom na dwa tygodnie nowoczesną ładowarkę, którą będą mogli wykorzystywać na zajęciach praktycznych. Pan Polak przeprowadził instruktaż z obsługi urządzenia dla uczniów i już tego samego dnia mogli wykonywać pracę zapoznając się z możliwościami sprzętu, którego na co dzień w szkole nie posiadamy.

fotorelacja


Wycieczka klas pierwszych do Torunia

W minioną środę, 6 października br, klasy pierwsze 1TWH i 1 TRŻ, uczestniczyły w wycieczce do Torunia. W programie wycieczki mieliśmy: zajęcia w Niewidzialnym Domu, wizyta w Domu Kopernika, spacer po Starym Mieście oraz szaleństwo w Jump Arenie. Opiekunami wycieczki byli: Lidia Pisuła, Ewa Śniegowska oraz Leszek Maciejewski.


fotorelacja


Nasi uczniowie na Bednarach

24 września 2021 roku uczniowie klas rolniczych, weterynaryjnych i mechanizacji rolnictwa wzięli udział w Międzynarodowej Wystawie Rolniczej AGRO SHOW w Bednarach. Agroshow to również kompleksowa wystawa, podczas której swoją aktualną ofertę pokazują producenci nawozów, nasion, środków ochrony roślin, firmy z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem. Dzięki temu uczniowie mieli możliwość zapoznania się z kompletną ofertą środków produkcji i usług dla rolnictwa. Mogli też spotkać się bezpośrednio z przedstawicielami wszystkich liczących się instytucji i agencji związanych z branżą rolniczą.

fotorelacja


Mecz piłki koszykowej z okazji dnia chłopca

1 października w naszej szkole rozegrany został mecz piłki koszykowej, związany z obchodzonym dzień wcześniej Dniem chłopca W rywalizacji udział wzięli nauczyciele wychowania fizycznego oraz reprezentacja uczniówz internatu. Mecz zakończył się remisem.

fotorelacja


PAŹDZIERNIK MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Z tej okazji nasza biblioteka szkolna przygotowała dla uczniów ofertę dodatkowych zajęć, dla każdego coś fajnego! Proponujemy:
1. Konkurs plastyczny pt. „Warto czytać”. Należy wykonać plakat promujący czytanie książek (technika dowolna, format min. A3). Zapraszamy szczególnie klasy pierwsze. Prace należy składać do 29 października w bibliotece.
2. Konkurs fotograficzny pt. „Jesień z książką”. Należy wykonać zdjęcie o tematyce jesiennej, na którym głównym motywem będzie książka. Fotografie należy przesłać drogą mailową na adres: bibliotekab1@wp.pl do 29 października. Zachęcamy wszystkich uczniów! Na pewno są wśród Was kreatywne osoby, a liczy się pomysł.
3. Międzyklasowy Turniej Biblioteczny skierowany do każdej klasy. W turnieju weźmie udział czteroosobowa grupa z każdej klasy, która wyrazi chęć uczestniczenia w naszym konkursie. Szczegóły otrzymają wychowawcy klas. Chętne klasy mogą zgłaszać swój udział w bibliotece do 15 października.
Serdecznie zapraszam również na wspólne czytanie wybranej książki, które odbędzie się w środy i czwartki od 7.30 do 7.55 w czytelni.
Zachęcamy wszystkich uczniów do zaangażowania, na pewno warto!


Sztafetowe biegi przełajowe

30 września w Mogilnie odbyły się Sztafetowe biegi przełajowe. Uczniowie naszej szkoły rywalizowali w kategorii dziewcząt i chłopców z reprezentacją z Zespołu Szkół w Mogilnie. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli w zawodach 2 miejsce. Dziękujemy za wolę walki i pot wylany podczas biegu.
Reprezentacja dziewcząt: Marta Stawicka, Julia Maciejewska, Barbara Krawczak, Edyta Wencka, Agata Manysiak, Joanna Kotlińska, Anastazja Furtak.
Reprezentacja chłopców: Alan Śniegowski, Michał Kryszak, Tomasz Podlas, Marek Dokładny, Mateusz Pacek, Sebastian Lewandowski, Bartek Smorczyński, Mateusz Swojnóg.
Opiekunowie: Joanna Malczewska i Justyna Burzyńska

fotorelacja


SZKOLNY MISTRZ GŁOŚNEGO CZYTANIA 2021

29 września z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania odbył się w naszej szkole konkurs pt. „Szkolny mistrz głośnego czytania”, który polegał na pięknym zaprezentowaniu wybranego fragmentu ulubionej książki. W konkursie udział wzięli: Anna Stachowiak, Anastazja Nyga, Mateusz Dzwoniarski oraz Bartosz Wójcik. Tytuł Szkolnego Mistrza Głośnego Czytania otrzymała Anastazja Nyga z klasy III TaS. W komisji oceniającej byli: P. Lidia Pisuła, p. Ewa Hibner oraz Agnieszka Kaszyńska z kl. IV TRŻ. Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy! Pozostałym uczniom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy w przyszłym roku

fotorelacja


Kolejna "Wampiriada" w Bielicach

W dniu 29.09.2021 z inicjatywy Magdaleny Paternogi odbyła się kolejna akcja Wampiriady czyli akcja honorowego oddawania krwi. Młodzież Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego i Powiatowego Zespołu Szkół w Bielicach tłumnie przybyła do mobilnego punktu, by podzielić się bezcennym lekiem. Nie wszystkim kandydatom udało się przejść pozytywnie weryfikację.
Wśród szczęśliwych dawców znaleźli się:
z Powiatowego Zespołu Szkół w Bielicach: Joanna Kotlińskia, Agata Manysiak, Agata Pawlak, Sandra Różańska, Klaudia Rybicka oraz Kacper Niedziela i Adrian Sagan,
z Zespółu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego: Weronika Maćkowiak, Agata Redman, Kinga Will, Edyta Wencka, Sylwia Wołowiec oraz Jakub Cieśielski, Łukasz Dąbek, Nikodem Fojutowski, Tomasz Fojutowski, Jakub Ignaczak, Mateusz Jakubowski, Paweł Kalisty, Szymon Koziej, Bartosz Wójcik, oraz Panie Marcelina Maciejewska i Elżbieta Wenska, które przybyły do mobilnego punktu krwi.
Zebrana podczas akcji krew została przekazana na rzecz Julki Januchowskiej.
Wszystkim Wampirkom składam serdeczne podziękowania za udział w akcji

fotorelacja


IV Bielickie Dożynki Młodzieżowe

W dniu 28 września w naszej szkole odbyły się IV Bielickie Dożynki Młodzieżowe. Z tej okazji uczniowie naszych szkół oraz zaproszeni goście mogli wziąć udział w obrzędzie dożynkowym, który poprowadził zespół Kalina. Wśród zaproszonych były: koła gospodyń z Marcinkowa, Żabienka i Wszednia, Radni Powiatu Mogileńskiego Lucyna Heinich, Jerzy Łaganowski, Członek Zarządu Rady Powiatu Tomasz Krzesiński, Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Mogilnie Radosław Gałczyński, Przewodnicząca RR Marzena Olejnik, druhowie straży pożarnej OSP Gębice i OSP Kwieciszewo, podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bielicach oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Bielicach. Starostami dożynek byli Kamila Pietrzak z klasy IV TR oraz Tomasz Kłos z klasy IV TMRiA.
Podczas części artystycznej oprócz zespołu Kalina widzowie mogli podziwiać występ Białych Kujaw, podopiecznych MOW oraz śpiew Mariusza Perlickiego.

Konkursy Dożynkowe

Z okazji Dożynek Młodzieżowych zostały zorganizowane 2 konkursy.
Pierwszy z nich polegał na upieczeniu tradycyjnego chleba. Wszystkie klasy oraz koła gospodyń wiejskich przygotowały swój bochen chleba. Jury w składzie: Pani Małgorzata Źrałka, Pani Barbara Lech, Pani Elżbieta Staszewska oraz Pani Kinga Woroch, miało bardzo trudne zadanie, gdyż wszystkie wypieki były bardzo pyszne i piękne wizualnie. Ostatecznie w kategorii kół gospodyń wyłoniono następujących zwycięzców:
I miejsce KGW Marcinkowo, II miejsce KGW Żabienko, III miejsce KGW Niestronno.
W kategorii klas ZSCKR i PZS Bielice:
I miejsce- klasa III TbS, II miejsce- klasa IV TMH, III miejsce- klasa III TcS, wyróżnienie- klasa II branżowa.
Drugi konkurs polegał na przygotowaniu ozdób dożynkowych ze snopków. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością. Tym razem w rolę jury wcielili się uczniowie zaproszonych szkół podstawowych. Wyniki prezentują się następująco:
I miejsce- klasy 2 TRW i 3 TLS, II miejsce- klasa 3 TLG, III miejsce- klasa 2 TŻ.
Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział we wspólnej zabawie.

Maraton Dożynkowy

Z okazji Dożynek, na „Dożynkowy Maraton” zostały zaproszone okoliczne szkoły podstawowe. Mieliśmy zaszczyt gościć uczniów z następujących szkół:
SP w Gębicach, SP w Wylatowie, SP w Wójcinie, SP w Kwieciszewie, SP w Strzelcach, SKO w Bielsku, NSP w Różannie, SP w Słowikowie.
Młodzież rywalizowała w konkuren-cjach w różnych blokach tematycznych. Najlepszą drużyną okazała się klasa VIIIA ze Szkoły Podstawowe w Gębicach. II miejsce zajęli uczniowie SP w Strzelcach a III miejsce zajęła SP Różanna.
Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim szkołom dziękujemy za wspólną zabawę.

fotorelacja


ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI W INTERNACIE

W dniu 27 września Julia Buczkowska, Martyna Buczkowska i Marysia Łopuch pod kierunkiem pani Eweliny Luzar przygotowała dla mieszkańców obchody Światowego Dnia Turystyki. Wychowankowie brali udział w podchodach oraz konkursach o tematyce turystycznej. Trzeba się było wykazać nie tylko wiedzą teoretyczna, ale również doskonałą znajomością mapy Polski. Jak zwykle było dużo śmiechu i zdrowej rywalizacji.

fotorelacja


Konkurs AgroLiga 2021

19 września w Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji im. Leona Janty-Połczyńskiego w Minikowie odbyło się seminarium podsumowujące etap wojewódzki Konkursu AgroLiga 2021 zorganizowanego przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. W konkursie brali udział przodujący rolnicy z województwa kujawsko-pomorskiego, którzy zaprezentowali najlepsze wzorce i dobre praktyki na przykładzie swoich gospodarstw. Dla naszej szkoły to wydarzenie jest znaczące, ponieważ finalistą AgroLigi 2021 został pan Ryszard Lesicki z Padniewka, dziadek naszego tegorocznego absolwenta Technikum Rolniczego - Dominika Dyderskiego, który wzorując się na dziadku, będzie mógł również unowocześniać i dalej z dumą prezentować odziedziczone gospodarstwo w przyszłości. Serdecznie gratulujemy całej rodzinie i życzymy dalszych sukcesów!

fotorelacja


Zaproszenie do udziału w kolejnej Wampiriadzie

Dnia 29.09.2021(środa) po raz kolejny odbędzie się w naszej szkole Wampiriada czyli akcja honorowego oddawania krwi. Wszystkie pełnoletnie osoby, które chcą włączyć się w akcję serdecznie zapraszam. W razie pytań i wątpliwości zapraszam do gabinet 44 (II piętro). I Ty możesz uratować komuś życie


Centralna Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022 szkół rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

10 września 2021 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu odbyła się Centralna Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022 szkół rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Na uroczystość przybyli dyrektorzy 58 placówek oświatowych z całej Polski, podlegających ministerstwu rolnictwa wraz z pocztami sztandarowymi. Wśród zaproszonych gości byli: minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda, poseł na sejm RP Waldemar Olejniczak, dyrektor departamentu oświaty i polityki społecznej w MRiRW Robert Jakubik, dyrektor Krajowego Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie Ryszard Winter, starosta sierpecki Andrzej Cześnik, przedstawiciele władz miejskich i gminnych, dyrektorzy placówek oświatowych z powiatu sierpeckiego, przedstawiciele nauczycielskich związków zawodowych, nauczyciele, rodzice, przedstawiciele firm rolniczych oraz uczniowie. Mszę świętą koncelebrowaną w intencji uczniów i nauczycieli odprawił dziekan dekanatu sierpeckiego ks. Józef Łozecki. Uroczystość uświetniły występy Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Sierpc, Ludowego Zespołu Artystycznego "Kasztelanka", zespołu "Leonki" oraz młodzieży z ZSCKR w Studzieńcu. Zespół Szkół w Bielicach reprezentował Dyrektor Paweł Kraśny wraz z pocztem sztandarowym w składzie: Julia Buczkowska ,Martyna Buczkowska i Adrian Pyrdał.

fotorelacja


Nowy nabór stypendystów do projektu "Prymus Pomorza i Kujaw"

prymusiW dniu 1 września 2021 r. Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego rozpoczął nowy nabór stypendystów na rok szkolny 2021/2022 do projektu pn. "Prymus Pomorza i Kujaw". Przedsięwzięcie realizowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Uczestnikami projektu mogą zostać uczniowie klasy 7 lub 8 szkoły podstawowej, liceum, technikum lub szkoły branżowej, znajdujących się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, z wyłączeniem szkół dla dorosłych. Stypendia przyznawane będą tym uczniom, którzy spełnią następujące kryteria:

 • otrzymali w poprzednim roku szkolnym promocję do następnej klasy bądź świadectwo ukończenia szkoły;
 • uzyskali jedno z osiągnięć w konkursach lub olimpiadach określonych w załącznik nr 1 lub w załączniku nr 2 do regulaminu w jednym z dwóch poprzednich lat szkolnych,
 • uzyskali w poprzednim roku szkolnym co najmniej jedną ocenę celującą lub bardzo dobrą spośród przedmiotów: przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki, przedsiębiorczości, realizowanych jako obowiązkowe zajęcia edukacyjne,
 • uzyskali co najmniej dobrą ocenę z zachowania.

Nabór zakończony zostanie 30 września 2021 r.

regulamin


logo biuletynu informacji publicznej BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ
ZAPRASZAMY NA NASZĄ STRONĘ