Aktualności

III Bielickie Zmagania z Matematyką

9 czerwca 2022r. w Zespole Szkół – Centrum Kształcenia Rolniczego w Bielicach odbył się drużynowy konkurs - III Bielickie Zmagania z Matematyką. Do rywalizacji zgłosiło się 17drużynze Szkół Podstawowych: z Budzisławia Kościelnego, Dąbrowy, Gębic, Kwieciszewa, Mogilna nr1, Mogilna nr2, Mogilna nr3, Orchowa, Padniewa, Różanny, Słowikowa, Strzelec, Strzelna nr2, Szczepanowa, Trzemeszna nr2, Wandowa, Wylatowa.
Konkurs zorganizowany został przez nauczycieli matematyki ZS-CKR w Bielicach: Katarzynę Marciniak, Iwonę Wolff i Jarosława Dembińskiego. Gratulujemy wszystkim biorącym udział w zmaganiach. Rywalizacja była wyrównana do samego końca.
Komisja konkursowa wyłoniona z przybyłych matematyków przyznała następujące miejsca:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Orchowie,
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Mogilnie,
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Gębicach.
Wszystkim uczestnikom organizatorzy dziękują, że tak licznie odpowiedzieli na zaproszenie.
Zapraszamy za rok na IV Bielickie Zmagania z Matematyką.

fotorelacja


Kurs masażu koni

W dniach 4-5 czerwca uczniowie technikum hodowli koni brali udział w kursie masażu koni, prowadzonym przez panią dr Marię Soroko. Kurs odbywał się w stajni w Bielicach. Podczas zajęć uczniowie uczyli się nie tylko masażu koni, ale także przypomnieli sobie układ kostny i mięśniowy konia. Pani Maria w niesamowicie ciekawy i przystępny sposób przedstawiła tematykę szkolenia. Wszyscy ukończyli kurs i zamierzają kontynuować kurs 2 i 3 stopnia. Gratulujemy!🙂
W kursie brało udział 12 uczniów: Olga Jankowska, Maja Kowalska, Kinga Will, Paulina Zadrużyńska, Paulina Glama, Wanessa Kiełczyńska, Zuzanna Zielińska, Izabela Łyska, Weronika Maćkowiak, Alicja Kaczmarczyk, Emilia Koziczak, Kajetan Nowak.

fotorelacja


Wycieczka klasy I TWH do Sopotu

Uczniowie 1 TWH: Julia, Asia, Zuzia, Amelia, Luiza, Agata, Wiktoria, Justyna, Kacper wraz z Bartkiem (1TŻ) i Hubertem (3TBS) pod opieką E.Śniegowskiej i M.Tollak-Łożyńskiej spędzili poniedziałek w słonecznym Sopocie.

fotorelacja


As Gramatyki - konkurs międzyszkolny

2 czerwca 2022 roku w naszej szkole odbył się po dwuletniej przerwie Międzyszkolny Konkurs As Gramatyki.
Z gramatycznymi zawiłościami zmagali się reprezentanci szkół podstawowych z powiatu mogileńskiego. Jury w składzie: Pani Ewa Hibner, Pani Barbara Rozkwitalska, Pani Katarzyna Sterymska, Pani Beata Witek, Pani Magdalena Walkowiak i Pan Leszek Maciejewski przyznało nagrody i wyróżnienia.
Natalia Jarlaczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Strzelnie otrzymała tytuł Asa Gramatyki i zajęła I miejsce.
II miejsce – Wiktor Chojnacki ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach,
III miejsce – Natalia Graniczna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Strzelnie oraz Jan Wędzikowski ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach,
wyróżnienie – Zofia Adamska i Karolina Lech ze szkoły Podstawowej w Wylatowie.
Gratulujemy sukcesów i do zobaczenia w kolejnej edycji za rok.

fotorelacja


Konkursy z języka angielskigo

W ubiegłym tygodniu odbyły się dwa konkursy z języka angielskiego: konkurs indywidualny leksykalno-gramatyczny oraz grupowy z umiejętności wyszukiwania informacji z zakresu popkultury brytyjskiej.
W konkursie indywidualnym, z 18 uczestników wyróżniliśmy trzech zwycięzców z każdej kategorii wiekowej:
- kl.1 – Wiktoria Pendelska z kl. 1TWH
- kl.2 – Wiktoria Koszuta z kl. 2TMH
- kl. 3 – Igor Gwiazda z kl. 3TbG
Z kolei w konkursie drużynowym na 8 trzyosobowych grup I miejsce ex aequo zajęli:
- Damian Wojciechowski, Adrian Pyrdał i Rafał Działakiewicz z kl. 3BaS,
- Bartosz Hartwich, Krzysztof Kamiński, Grzegorz Woźniak z kl.2 TMH, zdobywając po 11,5 pkt na 15.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy a zwycięzcom gratulujemy!
Konkurs przygotowały: Ewa Śniegowska, Zofia Śmigielska, Renata Przewiedzikowska

fotorelacja


Spotkanie z absolwentem Mikołajem Obałą

W ubiegły czwartek mieliśmy przyjemność gościć naszego absolwenta z czasów gimnazjum, Mikołaja Obałę. Zaproszony został przez swoją dawną wychowawczynię, Ewę Śniegowską, aby opowiedział uczniom o swojej pasji jaką jest radio. Mikołaj studiuje dziennikarstwo i pracuje w Radiu Meteor. Opowiedział uczniom o sobie, o tym jak nasza szkolna pani pielęgniarka doceniła kiedyś jego „radiowy” głos i tak powoli zaczęła w nim kiełkować myśl o pracy radiowca! Podczas spotkania nietrudno było stwierdzić, że Mikołaj ma dziennikarstwo we krwi – bez zająknięcia potrafił przez 40 minut nadawać, przyciągając uwagę słuchaczy a podsumowanie przez niego spotkania, na pewno zapadnie w pamięci naszych uczniów.
Dziękujemy i życzymy Ci Mikołaju dalszych sukcesów w rozwijaniu Twojej pasji!

fotorelacja


Sukces naszych uczniów w ujeżdżeniu koni

24 i 25 maja w Książu odbywały się Ogólnopolskie Zawody Młodzieży w Ujeżdżeniu. Naszą szkołę reprezentowali: Maja Kowalska, Paulina Zadrużyńska, Olga Jankowska, Kajetan Nowak.
Ostatecznie Paulina Zadrużyńska została mistrzem Polski w kategorii Amator, zdobywając 1 miejsce. 🏆🥇👏
Maja Kowalska zdobyła 4 miejsce w kategorii Amator. 👏
Kajetan Nowak zajął 8 miejsce w kategorii Profi 👏 i Olga Jankowska zajęła 20 miejsce w kategorii Profi. 👏
Wśród wszystkich szkół w kategorii Amator nasza szkoła zajęła 1 miejsce. W kategorii Profi zajęliśmy 5 miejsce, a w klasyfikacji ogólnej zajęliśmy 3 miejsce. 💪👏
Uczniów przygotowali Gabriela Nowińska i Grzegorz Sobieralski.

fotorelacja


Action painting w plenerze

Klasy pierwsze, na plastyce, z pełnym zaangażowaniem i entuzjazmem uczestniczyły w zajęciach poświęconych ACTION PAINTING oraz twórczości Jacksona Pollocka. Na zdjęciach można podziwiać ich radosną twórczość

fotorelacja


Jestem wolny od nałogów

Przedstaw w dowolnie wybranej przez siebie formie (zdjęcia, rysunek, plakat, kolaż, prezentacje ) życie człowieka zniewolonego przez nałóg (np. alkohol, narkotyki, hazard, telefon itp.) oraz alternatywę dla uzależnień. Najciekawsze pomysły zostaną nagrodzone. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają punkty dodatnie. Jeśli masz pytanie jestem do Twojej dyspozycji. Prace konkursowe można składać u Pani Magdaleny Paternogi i Anny Szalaty do dnia 31.05.2022


I miejsce dla zespołu Zielone Bielice w ogólnopolskim konkursie EKO-projekty

Grupa uczniów: Mateusz Kąkol, Adrian Zakęś, Jakub Sośnicki, Angelo Ostrowski, Natalia Kaczyńska, Anna Stachowiak, Klaudia Baranowska, Mateusz Mielcarek, Julia Lewandowska, Kamil Kaczyński pod przewodnictwem nauczyciela przedmiotów zawodowych pana Piotra Ignaszaka zajęła pierwsze miejsce w EKO-projekt. Konkurs polegał na wspólnym stworzeniu projektu ekologicznego, który pokaże jak można poprawić i wesprzeć środowisko, w którym żyjemy.
Za zajęcie pierwszego miejsca zespół otrzyma dofinansowanie do realizacji zwycięskiego projektu oraz wysokie nagrody pieniężne i rzeczowe.


Z wizytą w Pomorsko - Mazurskiej Hodowli Ziemniaka w Jezierzycach

W dniu 18.05.2022 uczniowie klasy I, II i III Technikum Rolniczego oraz klasy I Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki w Bielicach odwiedzili siedzibę oddziału Pomorsko - Mazurskiej Hodowli Ziemniaka w Jezierzycach Słupskich. Jak sama nazwa wskazuje przedsiębiorstwo to specjalizuje się w hodowli odmian ziemniaka i nasiennictwie kwalifikowanego materiału rozmnożeniowego ziemniaka.
Firma w różnych formach organizacyjnych działa już od ponad 70 lat, będąc potentatem krajowym w produkcji kwalifikowanych sadzeniaków.
W ramach wizyty uczniowie zapoznali się z technologią produkcji ziemniaka zarówno na polu jak i jego przechowywania. Mogli zwiedzić nowoczesne przechowalnie o regulowanej temperaturze wyposażone w sprzęt do doczyszczania i sortowania ziemniaków. Na polu obserwowali proces przygotowania stanowiska począwszy od formowania zagonów, poprzez wybieranie kamieni do sadzenia ziemniaków (nowoczesny agregat jednoczenie wysiewał nawozy, stosował środki ochrony roślin, sadził ziemniaki i formował redliny). Wszystkie te czynności wykonywane były wydajnymi maszynami i ciągnikami wspomaganymi systemem równoległego prowadzenia GPS.
Z wielkim zaangażowaniem i życzliwością po gospodarstwie oprowadzał nas dyrektor oddziału PMHZ w Jezierzycach pan Stanisław Trzeszczkowski, wspomagany przez głównego hodowcę pana Marcina Kałamagę oraz panią Agnieszkę Kaszyńską - specjalistę z Chemirolu w Mogilnie.
Wyjazd został dofinansowany przez Fundację Powiatu Mogileńskiego w Bielicach.

fotorelacja


Goście z Inowrocławia w Międzynarodowym Dniu Zdrowia Roślin

12 maja w Międzynarodowym Dniu Zdrowia Roślin uczniowie klasy V b Szkoły Podstawowej Integracyjnej im. Powstańców Wielkopolskich w Inowrocławiu odwiedzili naszą szkołę.
Celem wizyty młodszych kolegów było zapoznanie się z zakresem działalności Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz pielęgnacją i uprawą roślin. Podczas wykładu Pani Patrycji Zajdlewicz, uczniowie zdobyli wiedzę na temat szkodników oraz zastosowania środków ochrony roślin.
Przyjazd do ZSCKR był świetną okazją, aby zapoznać uczniów z bazą dydaktyczną szkoły i kierunkami kształcenia. Młodzież zdobyła wiedzę z zakresu weterynarii, hodowli koni oraz rolnictwa.
Następnie nasi goście udali się na przepyszną pizzę przygotowaną przez uczniów szkoły branżowej i słodkie przekąski. Na pamiątkę pobytu uczniowie zasadzili także drzewka. Moc atrakcji sprawiła, że na pewno zapamiętają pobyt w naszej szkołę na długo.

fotorelacja


Siew złota Inków - kukurydzy

9 maja na polach naszej szkoły odbywał się siew złota Inków - kukurydzy. Na jednym z pól zlokalizowanym przy drodze 15 wysianych zostało 15 odmian kukurydzy. Koordynatorem i pomysłodawcą założenia poletek porównawczych, był absolwent naszej szkoły a obecnie przedstawiciel firmy Farmays z Lubinia, Pan Wojciech Cieślicki. Precyzyjny siew wykonał, ubiegłoroczny absolwent Technikum Rolniczego, Dominik Dyderski. Pomoc przy organizacji siewu zapewniła niezastąpiona klasa 3TR po gimnazjum w ramach zajęć praktycznych. Na polu znalazlo się 13 odminan Zea Mays firmy Farmsaat oraz dwie kontrolne dla porównania plonu. Każda odmiana wysiana została w sześciu rzędach (jeden siewnik). Wkrótce na polu znajdą sie tabliczki informacyjne. Plon z każdej odmiany zostanie zebrany i zważony do porównania. Na innym polu, położonym bliżej szkolnego boiska, utworzony zostanie labirynt w kukurydzy. Zapraszamy do śledzenia naszych upraw.

fotorelacja


Pożegtnanie maturzystów 2022

W dniu 29 kwietnia 2022 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów Zespołu Szkół CKR w Bielicach oraz Powiatowego Zespołu Szkół w Bielicach.
Apel prowadziła przewodnicząca szkoły Wiktoria Olszowska, która powitała zaproszonych gości: Starostę Mogileńskiego pana Tomasza Krzesińskiego, członka Zarządu Powiatu pana Jana Barteckiego, Dyrektora ZS CKR w Bielicach pana Pawła Kraśnego, Dyrektora PZS w Bielicach pana Jacka Jabłońskiego, Wicedyrektora ZS CKR W Bielicach pana Jarosława Dembińskiego, Kierownika Kształcenia Praktycznego panią Agnieszkę Jakubowską, Przewodniczącą Rady Rodziców w PZS w Bielicach Panią Anetę Pawlak, Skarbnika Rady Rodziców ZS CKR w Bielicach Panią Renatę Nowakowską, Prezesa Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków Zespołu Szkół w Bielicach pana Andrzeja Chełminiaka, wychowawców klas maturalnych, nauczycieli, rodziców oraz wszystkich absolwentów.
Dyrektorzy podziękowali młodzieży za spędzone w murach naszej szkoły lata i życzyli maturzystom sukcesów na maturze, egzaminach zawodowych oraz w dalszym życiu.
Statuetki Prymusów Szkoły z rąk Dyrektorów otrzymali: Kamila Pietrzak-Prymus ZS CKR w Bielicach i Sebastian Słowiński-Prymus PZS w Bielicach.
Starosta Powiatu Mogileńskiego pan Tomasz Krzesiński nagrodził: Jakuba Tomczaka, Olgę Jankowską, Wiktorię Grabowską, Kamilę Pietrzak, Weronikę Chmal, Sebastiana Słowińskiego, Darię Hernacką oraz Zuzannę Zaparuchę. Uczniowie, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem to: Marek Dokładny, Mikołaj Friedrich Daria Hernacka, Tomasz Podlas, Zuzanna Zaparucha, Bartosz Stube, Aleksandra Cieślicka, Agata Pawlak, Olga Widomska, Katarzyna Wielińska,Joanna Rutkowska, Weronika Chmal, Joanna Kotlińska, Agata Manysiak, Sebastian Słowiński, Wiktor Owsiński, Joanna Wyroślak, Andrzej Kowalski, SandraRóżanska, Jakub Tomczak, Maja Kowalska, Olga Jankowska, Maciej Orlikowski, Tomasz Sobkowiak, Kamila Pietrzak, Aleksandra Myka, Barbara Krawczak, Michalina Świątek, Wiktoria Grabowska, Adrianna Pawlaczyk, Sandra Smorczyńska. Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Nagrody za osiągnięcia sportowe otrzymali: Jakub Piotrowski,Tomasz Kłos, Barbara Krawczak, Edyta Wencka, Kinga Will, Olga Jankowska, Kamila Pietrzak, Dawid Skórzewski, Filip Jaszcz, Joanna Kotlińska, Agata Manysiak, Katarzyna Wielińska, Jagoda Kulpińska, Agata Pawlak, Zuzanna Zaparucha, Kacper Kowalski, Michał Kryszak, Dawid Sajna,Marta Stawicka, Tomasz Podlas, Joanna Rutkowska, Marek Dokładny, Joanna Wyroślak, Zuzanna Malinowska, Martyna Dzikowska, Izabela Konopa, Wiktor Owsiński, Dominik Jędrzejczak, Kamil Gąsiorek. Za pracę w Samorządzie Uczniowskim nagrodę otrzymał Jakub Tomczak. Za reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym – Zuzanna Zaparucha. Nagrody za reprezentowanie szkoły w Zespole Białe Kujawy odebrali: Zuzanna Zaparucha, Kamila Pietrzak, Aleksandra Myka, Tomasz Kłos i Daniel Wiktorski.
W imieniu maturzystów podziękowania dyrekcji, wychowawcom i gronu pedagogicznemu złożyła Aleksandra Cieślicka. Prezentację dla maturzystów przygotowały uczennice klasy III TLG Roksana Budziak i Aleksandra Lewandowska. Za obsługę techniczną odpowiadał Hubert Leśniewski z klasy III TBS.

fotorelacja


231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

29 kwietnia 2022 r. uczniowie naszej szkoły wysłuchali przez radiowęzeł montażu słowno-muzycznego z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W audycji uczestniczyły Julia Anderson i Joanna Namieśnik. Oprawę techniczną zapewnili Bartosz Tomczak i Hubert Leśniewski. Ustawa zasadnicza
z 3 maja 1791 r. była pierwszą konstytucją uchwaloną w Europie i drugą na świecie. Twórcy Konstytucji czerpali ze wzorów amerykańskich, a także brytyjskich oraz francuskich z okresu rewolucji. Olbrzymi wpływ na treść Konstytucji 3 maja wywarły niektóre idee Oświecenia. Widoczne to było m. in. w zapisach mówiących o wprowadzeniu trójpodziału władz. W ten sposób Rzeczpospolita stawała się nowoczesną odmianą monarchii parlamentarnej – monarchią konstytucyjną.

3 maja 2022 r. w Mogilnie w uroczystej mszy św. brał udział Poczet Sztandarowy reprezentujący Naszą Szkołę. Po mszy św. nastąpił przemarsz na mogileński Rynek, gdzie wiązankę kwiatów przy pomniku Wdzięczności złożyli dyrektor szkoły Paweł Kraśny i p. Marcin Leśniewski.

fotorelacja


"Pyry" wracają do Bielic

25 kwietnia zjednoczone siły klas 3 TR i 3 TMRiA wykonywały jednocześnie przygotowanie pola pod ziemniaki, siew traw, wysiew mocznika pod kukurydzę, rozładunek transportu siana dla koni.

Natomiast 29 kwietnia uczniowie klasy 3 branżowej mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych pod opieką pana Romana Bednarza sadzili ziemniaki na polu należącym do szkoły. Inicjatorem powrotu uprawy ziemniakow do Bielic jest pan Roman Lewandowski, absolwent naszej szkoły oraz wieloletni praktyk i specjalista uprawy ziemniaków. Zorganizował on 19 różnych odmian ziemniaków z różnych hodowli oraz wykonał sadzenie nowoczesny sprzętem. W trakcie sadzenia dzielił się swoją wiedzą i udzielał wskazówek na temat uprawy ziemniakow w naszym regionie uczniom klasy 2 technikum rolniczego. Brali oni udział w lekcji terenowej, prowadzonej przez pana Piotra Ignaszaka, będącej podsumowaniem wiadomosci teoretycznych z uprawy ziemniaków. Odmiany ziemniaków zostały zgrupowane w poletka pokazowe, na których dokonane zostanie porównanie odmian. W planach jest zorganizowanie pokazów i Dnia Ziemniaka z pokazem pracy kombajnu do ziemniaków w przyszlym roku szkolnym. Liczymy na wysokie plony.

fotorelacja

Eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Szkół Rolniczych
„Józef Piłsudski – człowiek czynu i legendy”

7 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje do II Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Szkół Rolniczych „Józef Piłsudski – człowiek czynu
i legendy”. W eliminacjach szkolnych wzięli udział: Amanda Centkowska, Oliwia Grabowska, Jakub Grabowski (kl. II TŻ), Natalia Kaczyńska i Anna Stachowiak
(kl. II TRW). Do dalszego etapu konkursu zakwalifikowały się Natalia Kaczyńska
i Anna Stachowiak, które 17 maja 2022 r. rozwiążą test on-line.
GRATULUJEMY !


Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2022

„Kto czyta książki, żyje podwójnie” – te słowa Umberta Eco przyświecały całej społeczności szkolnej w ostatnim tygodniu kwietnia, ponieważ obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji na lekcjach przypominaliśmy historię książki oraz podkreślaliśmy jej znaczenie w naszym życiu. Odbyło się też kilka zabaw i konkursów, w których centrum była książka. Szkolna biblioteka tętniła życiem, co widać na zdjęciach. Organizacją obchodów tegorocznego Święta Książki były panie: Ewa Hibner i Ewa Śniegowska oraz Bielicki Klub Miłośników Książki i uczniowie klas: III TcS, I TWH, I TRŻ, III BaS. Wyniki niektórych konkursów zostaną jeszcze ogłoszone w maju.

fotorelacja


Siew buraków na szkolnych polach

23 kwietnia na polach naszej szkoły zostały zasiane buraki cukrowe. Siew wykonał uczeń klasy 4TR Wojciech Nowakowski. Ciagnik Massey Ferguson, siewnik 12 - rzędowy Monosem, system GPS i wprawny operator sprawły, że siew przebiegł precyzyjnie i sprawnie. Wysiane zostały trzy odmiany: Atut, Jadwiga i Hubertus na łącznej powierzchni 10 hektarów. Głębokość siewu 1,5-2 cm, rozstaw w rzędzie 19,5 cm. Liczymy na udane wschody.


Nasi uczniowie sadzą las

12 kwietnia uczniowie klas 3TR i 2TRW sadzili las sosnowy w Nadleśnictwie Miradz. Po krotkim instruktażu dotyczacym prawidłowego i efektywnego sadzenia drzew przystąpili do pracy. Świerk pospolity staje się obecnie w naszym kraju gatunkiem zagrożonym ze wzgledu na zmieniajacy się klimat i jego krótki system korzeniowy. Dla tego ważne jest prowadzenie przemyslanych nasadzeń w miejscach chronionyc przed wichurami i suszą.


MAMY TO!!! Decyzja Nr 70/22

Jest decyzja! 12 kwietnia 2022 roku, udało się!
Budowa parkingu wraz z drogą dojazdową w miejscowości Bielice nabiera coraz realniejszych kształtów. Projekt sporządzili mgr inż. Sławomir Witek oraz mgr inż. Patryk Szambelan. Teraz nas czeka przetarg i prace powinny zacząć się na przełomie czerwiec/lipiec 2022 r.
Mamy to!!!
Na zdj. Członek Zarządu Powiatu Mogileńskiego pan Jan Bartecki, a na drugim zdj. Wydział Ochrony Środowiska, Architektury, Budownictwa, Rolnictwa i Leśnictwa naczelnik mgr inż. Marcin Łączny oraz Bogusław Ruciński


Pomoc dla Czarusia z Ciechrza

Drodzy uczniowie kolejny mały chłopiec potrzebuje naszej pomocy. Dlatego serdecznie zapraszam do włączenia się w kolejną akcje „Zakręceni na pomaganie”.
Od jutra w różnych każdym budynku w naszej szkole będą przygotowane pojemniki do których możecie wrzucać niewielkie ilości nakrętek po napojach.
Osoby, mające większe ilości nakrętek proszone są o przyniesienie do gabinetu pedagoga ( II piętro gabinet 44).
Klasa lub osoba, która przyniesie największą ilość nakrętek zostanie nagrodzona.


Najnowszy sprzęt i technologie trafią do Bielic

Po wielu miesiącach zmagań urzędniczych, aktualizacjach dokumentacji, konsultacjachi uzgodnieniach związanych ze zmianami organu prowadzącego naszej szkoły nastąpił „ten dzień”.
Dnia 4 kwietnia 2022 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu została podpisana umowa dotycząca realizacji projektu pn. „Doposażenia pracowni kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach” współfinasowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach inwestycji w infrastrukturę kształcenia zawodowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014 – 2020.
Umowę podpisywali:

 • Paweł Kraśny – Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach, reprezentujący Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi;
 • Barbara Jasienowska– Dyrektor Departamentu Wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego reprezentującą Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Inwestycja zakłada doposażenie ZS CKR w Bielicach w sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć na kierunku technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Doposażenie pracowni agrotroniki obejmuje zakup:

 • Specjalistycznego sprzętu do rolnictwa precyzyjnego:
  • Ciągnik rolniczy z okablowaniem i złączem ISOBUS
  • Kolumna demonstracyjna – umożliwiająca uruchomienie podzespołów i zespołów systemów nawigacyjnych
  • Urządzenie wspomagające pracę maszyn opierające się o systemy satelitarne z możliwością sterowania mechanicznego pojazdem z systemem korekcji RTK – zestaw składający się z monitora ze sterownikiem nawigacji, systemu wspomagania prowadzenia oraz modemu wraz z okablowaniem.
  • Oprogramowanie do obróbki danych GNSS na minimum 7 stanowisk.
 • Sprzętu komputerowego niezbędnego do obróbki danych: komputery z oprogramowaniem (6 stanowisk dla uczniów i 1 dla nauczyciela) wraz z urządzeniem monitorującym.

fotorelacja


Nasi uczniowie w kolejnej "Wampiriadzie"

W dniu 29.03.2022 kolejny raz krwiobus zawitał do Bielic. Uczniowie jak zwykle tłumnie przybyli na kolejna Wampiriadę. Chęć bezinteresownej pomocy potrzebujących, która przyświecała Wampirkom jest godna pochwały.
Krew oddali: Nikodem Fojutowski, Paweł Kowalski, Klaudia Rybicka, Jakub Ignaczak, Łukasz Dąbek, Wojciech Nowakowski, Jagoda Fryt, Bartosz Wójcik, Bartosz Filipek, Agata Redman, Jakub Ciesielski, Sylwia Wołowiec, Joanna Kotlińska, Jagoda Kulpińska , Wiktor Owsiński, Sandra Szymczak, Mateusz Stanek, Wiktoria Baranowska, Kinga Fajfer, Jakub Went, Marcin Matela, Jakub Kruk, Adrian Sagan , Kinga Will oraz nasz absolwent Aleksander Dzikowski

fotorelacja


Półfinał wojewódzkiej licealiady

10 marca reprezentacja chłopców ZSCKR i PZS w Bielicach wybrała się do Nakła, aby rozegrać półfinał wojewódzkiej licealiady siatkarskiej.
W półfinałowym pojedynku zawodów nasz zespół zmierzył się z Zespołem Szkół Mechanicznych w Bydgoszczy. Mecz był bardzo emocjonujący, gdyż chłopcy szli łeb w łeb z przeciwnikiem. Finalnie jednak mecz zakończył się przegraną. Podobna sytuacja miała miejsce podczas walki o 3 miejsce-nasza drużyna uległa rywalom z Kościelca.
Nasz team pokazał na parkiecie „kawał" dobrej gry, niestety zabrakło odrobinę szczęścia. Dziękujemy za pozytywne emocje i serca zostawione na parkiecie.
Naszemu zespołowi gratulujemy siatkarskiej postawy a Zespołowi Szkół z Nakła, który awansował do finału wojewódzkiego życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.
Nasza drużyna zagrała w składzie:Jakub Went, Jakub Kruk,Jakub Piotrowski,Tomasz Kłos,Igor Gzik,Marek Dokładny,Michał Kryszak, Kamil Kaźmierczak, Kacper Kowalski,Przemysław Gauden.
Opiekun : Joanna Malczewska, Justyna Burzyńska, Dominika Pachała
ZS Bielice – ZSM nr 1 Bydgoszcz 0:2 (19:25,23:25)
ZS Kościelec – ZS Staszic Nakło 0:2 (17:25, 18:25)
mecz o 3 miejsce: ZS Bielice – ZS Kościelec 0: 2 (20:25, 18:25)
mecz o 1 miejsce: ZSM nr 1 Bydgoszcz – ZS Staszic Nakło (16:25, 18:25)
Klasyfikacja końcowa:
ZS Staszic Nakło
ZSM nr 1 Bydgoszcz
ZS Kościelec
ZS Bielice


My tu gramy 🏀🏐

W naszej szkole ten tydzień obfitował w ogrom emocji siatkarskich i koszykarskich. Absolwenci zagrali mecz w piłkę koszykową z reprezentacją szkoły.
Natomiast z okazji dnia kobiet w potyczkach siatkarskich rywalizowały ze sobą drużyny: nauczycieli, reprezentacji chłopców i reprezentacji dziewcząt.

fotorelacja


Studniówka uczniów ZS CKR i PZS w Bielicach

5 lutego 2022 roku w Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym „Magnolia” w Bystrzycy odbył się bal studniówkowy uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Powstańców Wielkopolskich oraz Powiatowego Zespołu Szkół w Bielicach.
Tegoroczni maturzyści przywitali i zaprosili do wspólnej zabawy dyrektorów szkół: Pana Pawła Kraśnego i Pana Jacka Jabłońskiego, nauczycieli, wychowawców i rodziców, gości, m.in. wicestarostę powiatu mogileńskiego – Pana Jerzego Łaganowskiego, dyrektora Powiatowego Centrum Oświatowego – Pana Mariusza Pisułę oraz prezesa Agrometu – Pana Tomasza Matelskiego.
Po przemówieniach i uroczystych podziękowaniach oficjalną część balu studniówkowego zakończył tradycyjny polonez zatańczony przez uczniów z klas: IV TMH, IV TRŻ, IV TL i IV TLS. Goście bawili się w rytm muzyki granej przez zespół TakiBand oraz DJ Koterasa.

 • Życzenia dla maturzystów od Pani poseł Ewy Kozaneckiej >>>>>
 • Życzenia dla maturzystów od Pani wiceminister Anny Gembickiej >>>>>

fotorelacja

video


Dostęp do lektur w czasie nauki zdalnej

Drodzy Uczniowie, nie martwcie się, że w czasie nauki zdalnej będziecie pozostawieni bez możliwości skorzystania z biblioteki. Przypominamy, że biblioteka podczas pandemii sprawuje dyżury, w czasie których będziecie mogli korzystać ze wszystkich jej zasobów. W tym okresie zapraszamy w każdą środę i czwartek w godz. od 10.00 do 15.00, a także w inne dni, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z panią Ewą Hibner.

Dbając o Waszą edukację czytelniczą w czasie nauki zdalnej, przesyłam linki z dostępem do lektur szkolnych. Jeśli nie możecie przyjechać do biblioteki szkolnej, a zależy Wam na przeczytaniu lektury, zachęcam do korzystania z dostępnych źródeł:

 1. Biblioteka internetowa:  Wolne lektury   -   https://wolnelektury.pl/

Należy na tej stronie wpisać tytuł lektury :np. B. Prus „Lalka” -

https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/lalka-tom-pierwszy.html

https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/lalka-tom-drugi/

Można też pobrać aplikację mobilną!

 1. Inne strony:

 https://lektury.gov.pl/

https://legalnakultura.pl/pl/czytelnia-kulturalna/wspolne-sprawy/news/1719,e-biblioteka-bezplatnych-lektur-szkolnych


103. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

W czwartek 13 stycznia 2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy 103. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Z tej okazji odbył się apel poświęcony Polakom, którzy nie szczędzili ani krwi, ani wysiłków aby urzeczywistnić marzenia o niepodległości. Uroczystość była transmitowana przez radiowęzeł.
Uczniowie, przedstawiając rys historyczny, pokazali, że Wielkopolanie udowodnili swoimi czynami, że Wielkopolska to nie tylko bierny opór przeciwko germanizacji i intensywna praca gospodarcza i społeczna w obronie polskości, ale też czyn zbrojny, który w rezultacie doprowadził do wyzwolenia.
Powstanie Wielkopolskie przeszło do historii Polski jako jedyny w pełni zakończony sukcesem zryw zbrojny.
23 listopada 2021 r. w historycznym miejscu, w dawnym poznańskim Hotelu Bazar, z którego w grudniu 1918 r. przemawiał Ignacy Jan Paderewski, wzniecając powstańczą iskrę (w postać wcielił się Bartosz Tomczak), Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę ustanawiającą nowe święto państwowe – Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Święto to jest pomnikiem naszej pamięci i wdzięczności dla przodków za walkę i włączenie naszych ziem w granice odradzającej się Rzeczypospolitej. Na zakończenie apelu uczniowie wysłuchali „Marsylianki Wielkopolskiej” i przemówienia Dyrektora Szkoły. Powstanie Wielkopolskie również uczcili przedstawiciele Naszej Szkoły składając wiązanki w miejscach upamiętniających bohaterów.
Cześć i Chwała Bohaterom!!!

fotorelacja


Pomoc psychologiczno - pedagogiczna w czasie ferii

Zbliżają się ferie. Pamiętaj że podczas nich nie jesteś sam. Jeśli: Odczuwasz złość? Smutek?, Lęk? Masz problem? Nie wiesz jak sobie poradzić? Chciałbyś z kimś porozmawiać?
Tutaj możesz porozmawiać o wszystkim 116 111 to Ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Telefon 116 111 gwarantuje Ci dyskrecję, bowiem połączenia z tym numerem nie są widoczne na rachunkach ani na billingach większości sieci telekomunikacyjnych.
Zasady ABCD telefonu zaufania:
Anonimowo - Dzwoniąc nie musisz podawać swojego imienia, nazwiska, ani adresu zamieszkania
Bezpłatnie – Połączenie jest bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych jak i stacjonarnych
Chętnie – Konsultanci gotowi są rozmawiać z Tobą o każdej sprawie. Jeśli to będzie potrzebne umówią Cię na kolejną rozmowę.
Dyskretnie – Wszystko o czym powiesz lub napiszesz zostanie między Tobą a konsultantem. Jeśli poprosisz o pomoc w rozwiązaniu Twoich problemów lub zgodzisz się na to, żeby Ci pomóc konsultanci telefonu zaufania zajmą się tym. Nikt nie będzie Cię oceniał ani pouczał. Wysłuchają Twojego problemu i razem z Tobą zastanowią się nad jego najlepszym rozwiązaniem.
Istniej również Regionalny Telefon Zaufania czynny codziennie w godzinach od 15 do 18 pod numerem telefonu 726 611 611.
Pomoc możesz uzyskać również na Snapchacie i Messengerze (pogadajmytutaj) napisz w godzinach od 18 do 21 Możesz również skontaktować się z pedagogiem szkolnym za pomocą Messengera (Magdalena Paternoga)


Zakręceni na pomaganie

Uczniowie z Bielic, nigdy nie byli obojętni na los innych dlatego zachęcamy Was do wzięcia udziału w akcji „Zakręceni na pomaganie”, która polega na zbieraniu nakrętek dla Tymka Kamińskiego. Klasa, która uzbiera największą ilość nakrętek w kilogramach otrzyma atrakcyjną nagrodę.
Nakrętki można przynosić do gabinetu pedagoga szkolnego (II piętro 44) do Pani Magdaleny Paternogi lub do sali 31 do Pani Zofii Śmigielskiej.Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla Amandy i Olgi

W roku szkolnym 2021/22 Stypendia Prezesa Rady Ministrów w Zespole Szkół w Bielicach otrzymały: Olga Jankowska i Amanda Centkowska.
Olga jest uczennicą czteroletniego Technikum Hodowli Koni, Amanda uczęszcza do pięcioletniego Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Obie uczennice uzyskały najwyższe średnie w poszczególnych szkołach. Dziewczyny aktywnie uczestniczą w życiu szkoły, biorą udział w konkursach oraz angażują się w pomoc innym.
Serdecznie gratulujemy!

fotorelacja


Uczniowie z Bielic lubią pomagać zwierzętom

Uczniowie z Bielic lubią i potrafią pomagać. Tym razem zaangażowali się w zbiórkę dla psów i kotów ze schroniska. Wszystkim, którzy okazali wielkie serdecznie dziękujemy


Szkoła w piernikowej odsłonie

W grudniu Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs polegający na przygotowaniu pierników kojarzacych się z naszą szkołą. Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce -Maria Pełczyńska
II miejsce - Klaudia Syta
III miejsc - Michał Wołowiec
Serdecznie gratulujemy

galeria


Choinkowy konkurs rozstrzygnięty

choinkiKonkurs na najpiękniejszą choinkę rozstrzygnięty.
Jury postanowiło nagrodzić 1. miejscem Patryka Poturalskiego z klasy 1TMR, 2. miejscem Anię Stachowiak z klasy 2TWR i 3. miejscem Amandę Centkowską z klasy 1TŻ. Wyróżnienia otrzymali: Wojtek Kuśmirek z klasy 1TMR oraz Michał Wołowiec z klasy 3BaS. Wyróżnienie specjalne otrzymują uczennice TOT-ów pod kierownictwem pani Eweliny Banaszkiewicz.
Wszystkim Wam gratulujemy!

galeria


Wszyscy możemy być Świętymi Mikołajami

paczkiWszyscy możemy być Świętymi Mikołajami to hasło przewodnie tegorocznej zbiórki prezentów dla uczniów naszej szkoły. Akcję koordynowały Ewa Śniegowska i Magdalena Paternoga. Wszystkie paczki trafiły w ręce odbiorców.
Uczniom i absolwentom, którzy włączyli się w akcję z całego serca dziękujemy.galeria


40 lat minęło…

13 grudniaRocznice są po to, by je świętować. Tym razem nie mogło być inaczej w naszej szkole.
Wiemy, że wtedy nie było rano Teleranka, na szklanym ekranie gen. W. Jaruzelski ogłaszał wprowadzenie stanu wojennego. Jednym słowem: Polska przeżyła swoją apokalipsę.
13 grudnia 2021 roku, słuchając apelu przez radiowęzeł, mogliśmy uświadomić sobie, że spokojne poranki to dar, o którym nie można zapominać.

fotorelacja


Spotkanie z przedstawicielami firmy Makita

25 listopada naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele firmy Makita. Spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów z nowymi urządzeniami i technologiami pomocnymi w różnych działaniach warsztatowych i gospodarskich w rolnictwie, ogrodnictwie i wielu innych. W ramach spotkania uczniowie byli uczestnikami pokazu wielu urządzeń a następnie mogli sprawdzić się w pracy z wybranymi sprzętami. Przyznawali przy tym, że dzięki takim narzędziom praca jest zdecydowanie łatwiejsza i przyjemniejsza, wymaga mniejszego wysiłku fizycznego.

fotorelacja


Drużyna WOŚP z Bielic gotowa do działania!!!

wospJuż w styczniu 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasi uczniowie, jak co roku, będą wolontariuszami tej pięknej akcji. Do drużyny WOŚP zgłosili się: Agata Bułakowska, Olga Koperska, Marika Łukaszewska, Eryk Wychorski, Natalia Fijałkowska, Wiktoria Grządzielska, Zofia Czekalska, Jakub Sternal i Kinga Jurgońska.
Opiekę nad szkolnym sztabem sprawuje Pani Zofia Śmigielska.


Razem możemy więcej - akcja pomocy dla Olgi

Razem możemy więcej - my też dołączyliśmy się do akcji na rzecz chorej Olgi. Pierniki przygotowane przez wszystkie klasy gastronomiczne, pod kierunkiem nauczycieli zespołu gastronomicznego, można było nabyć 5 grudnia, na kiermaszu przy trzemeszeńskim Domu Kultury.fotorelacja


Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole

W środę 10 listopada 2021 roku w naszej szkole obchodziliśmy 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbył się apel poświęcony Polakom walczącym o naszą wolność. Uroczystość, która była transmitowana przez radiowęzeł, przedstawiała rys historyczny urozmaicony piosenkami patriotycznymi. Uczniowie występujący w apelu przypomnieli nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.
Po apelu, zgodnie z hasłem „Szkoła do hymnu”, o godzinie 11.11 wszyscy uroczyście odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.


W związku z pogarszającą się sytuacja epidemiologiczną, nie odbył się w naszej szkole konkurs międzyklasowy na wykonanie pieśni patriotycznej. Klasy mogły natomiast przesłać swoje nagrania z utworami, co chętnie zrobiły klasa 3TLS oraz 3 TaG - brawo dla odważnych!

klasa 3TLs

klasa 3TaG


KONKURSY BIBLIOTECZNE ROZSTRZYGNIĘTE!

W październiku – Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych nasza biblioteka zorganizowała dla wszystkich uczniów konkursy związane tematycznie z czytaniem i książką.
W konkursie fotograficznym pt. „Jesień z książką” zwyciężyli:
Weronika Chmal (kl. IV TLS)  – I miejsce
Agnieszka Kaszyńska (kl. IV TŻ)  i Dominika Drzazgowska  (kl. III TbS) – II miejsce
Amanda Centkowska  (kl. II TŻ) i  Patryk Poturalski (kl. I TMR) – III miejsce
Julia Ćwiklińska (kl. III TcG) i Hubert Leśniewski (kl. III TbS)  oraz klasa IV TMH – wyróżnienie.
W konkursie plastycznym pt. „Warto czytać!” nagrodzeni zostali:
Kacper Idziak, Agata Molenda, Wiktoria Pendelska  (kl. I TWH) - I miejsce
Antoni Lewandowski (kl. III TLS) – II miejsce
Marta Łęszczak, Kaja Michalska, Emilia Koziczak (kl. I TWH) - wyróżnienie

W Międzyklasowym Turnieju Bibliotecznym sukces osiągnęły:
Klasa III TcS – I miejsce
Klasa II TŻ – II miejsce
Klasa I TWH – III miejsce
Nad rozstrzygnięciem konkursów pracowało Jury w składzie: p. Ewa Kowal, p. Ewa Hibner, p. Ewa Śniegowska i p. Anna Szalaty oraz uczniowie:  Katarzyna Lisiecka i Kinga Fajfer .
Wszystkich nagrodzonych poinformujemy o terminie wręczenia dyplomów i nagród w przyszłym tygodniu. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w nasze działania i zapraszamy do kolejnych konkursów
Zwycięzcom gratulujemy!

fotorelacja


XI Regionalny Konkurs Orki dla młodzieży szkół rolniczych

W piątek 5 listopada 2021 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach odbył się XI Regionalny Konkurs Orki dla młodzieży szkół rolniczych w kategorii – orka pługiem obracalnym 3-skibowym. W konkursie wzięło udział 14 uczniów, przedstawicieli następujących szkół rolniczych:

 • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im Stanisława Staszica w Kościelcu - Przemysław Bartczak
 • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kobylnikach - Krystian Drzewiecki
 • Zespół Szkół w Kościelcu k. Inowrocławia - Dominik Lewandowski
 • Zespół Szkół CKR w Swarożynie - Artur Tafliński
 • Zespół Szkół w Dobrzyniu nad Wisłą - Daniel Jabłoński
 • Zespół Szkół CKU w Gronowie - Adam Blachowski
 • Zespół Szkół  CKR w Sypniewie - Marcin Czerwiński
 • Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach - Stanisław Erdmann
 • Zespół Szkół CKR w Bydgoszczy - Hubert Sabiniarz
 • Zespół Szkół CKU    im. Ziemi Kujawskiej w Przemystce - Przemysław Piwek
 • Zespół Szkół CKP w Aleksandrowie Kujawskim - Kacper Pomianowski
 • ZS CKR w Powierciu - Adam Majchrzak
 • ZS CKR w Kowalu - Jakub Czajkowski
 • ZS CKR w Starym Brześciu - Jacek Dzierżanowski

Wyniki konkursu:
I miejsce - Przemysław Piwek (Przemystka)
II miejsce - Marcin Czerwiński (Sypniewo)
III miejsce - Krystian Drzewiecki (Kobylniki)
IV miejsce - Kacper Pomianowski (Aleksandrów Kujawski)
IV miejsce - Stanisław Erdmann (Bielice).

Oprócz nagród głównych, wszyscy uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie otrzymali okolicznościowe upominki. Puchary dla 3 pierwszych miejsc ufundowała poseł Ewa Kozanecka.
Głównymi organizatorami konkursu byli: Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bielicach, Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Inter-Vax Wacław Górny Sp. J., Powiat Mogileński wraz z Fundacją Powiatu Mogileńskiego, miesięcznik Top Agrar Polska, PUH Chemirol Sp. z o.o. w Mogilnie, Krajowa Rada Izb Rolniczych, Instytut Ochrony Roślin – Państwowy Instytut Badawczy w Poznaniu, Kujawsko-Pomorski Oddział Regionalny ARiMR w Toruniu, Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy.
Patronat honorowy konkursu pełnili: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Bydgoszczy, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wojewoda Kujawsko-Pomorski
Patronat medialny sprawowali CMG24.pl, TVP3 Bydgoszcz, Top Agrar, Gazeta Pomorska, Radio PiK, Wieś Kujawsko-pomorska
Zespół Szkół CKR w Bielicach dziękują wszystkim uczestnikom za wielkie zaangażowanie i trud jaki włożyli w przygotowanie się do tej imprezy.

Infromacje o naszym konkursie ukazały się w mediach ogólnopolskich i lokalnych

 • W ogólnopolskim "Teleexpresie" (od 14. minuty) >>>>>
 • W bydgoskich "Zbliżeniach" (od 16. minuty) >>>>>
 • Na portalu CMG24 >>>>>

fotorelacja

wynikiZaduszki poetycko - muzyczne

„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą” (ks. Jan Twardowski)
2 listopada młodzież mieszkająca w internacie wzięła udział w wieczorze poetycko - wokalnym przygotowanym z okazji Zaduszek. Apel zawierał wiersze zmarłych polskich pisarzy oraz utwory muzyków takich jak: Krzysztof Krawczyk, Zbigniew Wodecki, Czesław Niemen, Marek Grechuta, Grzegorz Ciechowski, Piotr Szczepanik oraz Ryszard Riedel. Przypomnieliśmy też sylwetki polskich aktorów, sportowców, muzyków oraz osób publicznych zmarłych w 2021r.
W uroczystości wystąpili: Julia Buczkowska, Martyna Buczkowska, Anastazja Nyga, Aleksandra Myka, Marta Łęszczak, Emilia Koziczak, Jakub Sternal, Dawid Szplet oraz Kacper Idziak, pod opieką wychowawczyń : Eweliny Luzar i Moniki Targas.

fotorelacja


Wycieczka do Poznania uczniów klas 1 TMR i 4 TMH

29.10.2021r. uczniowie klas 1 TMR i 4 TMH wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Poznania. W programie przewidziana była wizyta w parku trampolin oraz kinie. Jednak nie to sprawiło największą radość uczestnikom. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że najważniejszym punktem tego dnia była możliwość spędzenia go razem odrywając się od szarej rzeczywistości. Po powrocie do Bielic na twarzy każdej z osób gościł uśmiech. Zadowoleni uczniowie i wychowawcy już planują kolejny wspólny wyjazd.

fotorelacja


Wieczór z książką

Dnia 28.10.2021 r. klasa 4 TMH zorganizowała wieczór z książką. Głównym celem tego spotkania była integracja klasy. Wspólnymi siłami uczniowie zbudowali bazę z koców. Nie obeszło się również bez czytania książek, rozmów i gier planszowych. Uczniowie spędzili razem wspaniałe kilka godzin i już planują kolejne spotkanie.

fotorelacja


Dbamy o miejsca pamięci narodowej w naszej okolicy

27 października wychowankowie internatu zadbali o miejsca pamięci narodowej w naszej okolicy: Czerniaku, Kwieciszewie i Gębicach. Uczniowie wykonali prace porządkowe, zapalili znicze i położyli wiązanki. Zaangażowani w to byli: Kinga Fajfer, Julia Nowak, Dominika Chołodnicka, Tomasz Kłos, Dawid Skórzewski, Daniel Wiktorski, Łukasz Dąbek. Opiekunami byli: Justyna Burzyńska i Bernard Łaganowski. Wiązanki przygotowała Ewa Śniegowska.

fotorelacja


Wręczenie aktów nadania stopni awansu, medali i odznaczeń

W dniu 27.10.2021r. w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie, w obecności Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Szymona Giżyńskiego oraz Dyrektora Departamentu Oświaty i Polityki Społecznej Roberta Jakubika, odbyło się uroczyste ślubowanie składane prze nauczycieli mianowanych oraz wręczenie aktów nadania stopnia nauczyciela mianowanego, medali i odznaczeń. Nadanie stopnia nauczyciela mianowanego w naszej szkole, z rąk Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, odebrała Pani Anna Trębusiewicz.

fotorelacja


Kursy dla uczniów, absolwentów oraz sympatyków i przyjaciół Bielic

Nasza szkoła nawiązała współpracę z firmą Pro Kurs dzięki czemu odbędą się u nas kursy podnoszące i nadające kwalifikacje zawodowe, które mogą ułatwić zdobycie ciekawej pracy.
W kursach mogą uczestniczyć pełnoletnie osoby zarówno uczniowie i absolwenci jak i ich rodziny oraz wszyscy sympatycy i przyjaciele Bielic. Wszystkie zajęcia i egzaminy odbędą się na terenie szkoły popołudniami oraz w soboty.
Same kursy są bezpłatne zarówno w części teoretycznej jak i praktycznej, wymagana jest jednak opłata egzaminacyjna – egzaminy przeprowadzane są przez inspektorów odpowiednich urzędów.
Firma Pro Kurs proponuje następujące kursy: wózki podnośnikowe, wózki unoszące, platformowe, ciągnikowe i pchające, bezpieczna wymiana butli z paliwami LPG, ładowarki teleskopowe, magazynier (certyfikat), kombajny rolnicze, opryskiwacze rolnicze, prasy rolnicze o wysokim stopniu zgniotu, piły łańcuchowe, wykaszarki spalinowe.
Więcej informacji oraz telefony kontaktowe do organizatorów znajdują się na końcu prezentacji oraz cenniku (linki poniżej).
Chętni do uczestnictwa w kursach mogą zgłaszać się do 10 listopada w księgowości naszej szkoły, wnosząc opłatę w wysokości 200 zł na poczet przyszłych egzaminów.

prezentacja

cennik


Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W dniu 13 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel, podczas którego obchodziliśmy dwie uroczystości, Dzień Edukacji Narodowej oraz Ślubowanie klas pierwszych.
Akademię rozpoczęła przewodnicząca SU Wiktoria Olszowska składając życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły. Następnie wystąpili dyrektorzy obydwu szkół wręczając nagrody wyróżniającym się pedagogom i pracownikom szkoły. Ważnym momentem uroczystości było ślubowanie uczniów klas pierwszych na sztandar. Tekst ślubowania odczytała uczennica klasy I TR Michalina Klupczyńska.
Po części oficjalnej mogliśmy obejrzeć występy artystyczne naszych profesorów oraz ich karykatury. Wszystko oczywiście z przymrużeniem oka. Na zakończenie SU przedstawił część artystyczną wprowadzającą pierwszaków w szeregi naszej szkoły. Zwieńczeniem uroczystości był teleturniej „Masz minutkę”, w którym brały udział drużyny klas pierwszych z wychowawcami oraz drużyna nauczycieli. Zwyciężyła „drużyna belfrów” zdobywając w nagrodę dzień dyrektorski.
Apel pod kierunkiem pani Zofii Śmigielskiej przygotowali: Wiktoria Olszowska, Klaudia Węgrzyn, Olga Koperska, Julia Maciejewska, Zofia Czekalska, Milena Ossowska, Kamila Pietrzak, Aleksandra Myka, Jakub Tomczak, Jakub Sternal i Hubert Leśniewski.

fotorelacja

Spotkanie z powiatowym lekarzem weterynarii

12 pażdziernika odbyło się spotkanie uczniów klas rolniczych oraz weterynaryjnych z Powiatowym Lekarzem Weterynarii w Mogilnie panem Krzysztofem Kosińskim. Poruszany był problem chorób zakaźnych, tj. wścieklizna czy włośnica. Głównym tematem spotkanie były grypa ptaków (HPAI) oraz afrykański pomór świń (ASF).


Spotkanie z panem Tomaszem Polakiem

W dniu 7.10 szkołę odwiedził przedstawiciel handlowy firmy Agro-Rami a jednocześnie nasz absolwent pan Tomasz Polak. Było to ciekawe spotkanie, w czasie którego pan Tomasz przedstawił młodzieży rożne perspektywy pracy jakie mają po ukończeniu nauki zarówno w samym rolnictwie jak i w jego otoczeniu. Jednocześnie w ramach współpracy firma AgroRami udostępniła naszym uczniom na dwa tygodnie nowoczesną ładowarkę, którą będą mogli wykorzystywać na zajęciach praktycznych. Pan Polak przeprowadził instruktaż z obsługi urządzenia dla uczniów i już tego samego dnia mogli wykonywać pracę zapoznając się z możliwościami sprzętu, którego na co dzień w szkole nie posiadamy.

fotorelacja


Wycieczka klas pierwszych do Torunia

W minioną środę, 6 października br, klasy pierwsze 1TWH i 1 TRŻ, uczestniczyły w wycieczce do Torunia. W programie wycieczki mieliśmy: zajęcia w Niewidzialnym Domu, wizyta w Domu Kopernika, spacer po Starym Mieście oraz szaleństwo w Jump Arenie. Opiekunami wycieczki byli: Lidia Pisuła, Ewa Śniegowska oraz Leszek Maciejewski.


fotorelacja


Nasi uczniowie na Bednarach

24 września 2021 roku uczniowie klas rolniczych, weterynaryjnych i mechanizacji rolnictwa wzięli udział w Międzynarodowej Wystawie Rolniczej AGRO SHOW w Bednarach. Agroshow to również kompleksowa wystawa, podczas której swoją aktualną ofertę pokazują producenci nawozów, nasion, środków ochrony roślin, firmy z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem. Dzięki temu uczniowie mieli możliwość zapoznania się z kompletną ofertą środków produkcji i usług dla rolnictwa. Mogli też spotkać się bezpośrednio z przedstawicielami wszystkich liczących się instytucji i agencji związanych z branżą rolniczą.

fotorelacja


Mecz piłki koszykowej z okazji dnia chłopca

1 października w naszej szkole rozegrany został mecz piłki koszykowej, związany z obchodzonym dzień wcześniej Dniem chłopca W rywalizacji udział wzięli nauczyciele wychowania fizycznego oraz reprezentacja uczniówz internatu. Mecz zakończył się remisem.

fotorelacja


PAŹDZIERNIK MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Z tej okazji nasza biblioteka szkolna przygotowała dla uczniów ofertę dodatkowych zajęć, dla każdego coś fajnego! Proponujemy:
1. Konkurs plastyczny pt. „Warto czytać”. Należy wykonać plakat promujący czytanie książek (technika dowolna, format min. A3). Zapraszamy szczególnie klasy pierwsze. Prace należy składać do 29 października w bibliotece.
2. Konkurs fotograficzny pt. „Jesień z książką”. Należy wykonać zdjęcie o tematyce jesiennej, na którym głównym motywem będzie książka. Fotografie należy przesłać drogą mailową na adres: bibliotekab1@wp.pl do 29 października. Zachęcamy wszystkich uczniów! Na pewno są wśród Was kreatywne osoby, a liczy się pomysł.
3. Międzyklasowy Turniej Biblioteczny skierowany do każdej klasy. W turnieju weźmie udział czteroosobowa grupa z każdej klasy, która wyrazi chęć uczestniczenia w naszym konkursie. Szczegóły otrzymają wychowawcy klas. Chętne klasy mogą zgłaszać swój udział w bibliotece do 15 października.
Serdecznie zapraszam również na wspólne czytanie wybranej książki, które odbędzie się w środy i czwartki od 7.30 do 7.55 w czytelni.
Zachęcamy wszystkich uczniów do zaangażowania, na pewno warto!


Sztafetowe biegi przełajowe

30 września w Mogilnie odbyły się Sztafetowe biegi przełajowe. Uczniowie naszej szkoły rywalizowali w kategorii dziewcząt i chłopców z reprezentacją z Zespołu Szkół w Mogilnie. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli w zawodach 2 miejsce. Dziękujemy za wolę walki i pot wylany podczas biegu.
Reprezentacja dziewcząt: Marta Stawicka, Julia Maciejewska, Barbara Krawczak, Edyta Wencka, Agata Manysiak, Joanna Kotlińska, Anastazja Furtak.
Reprezentacja chłopców: Alan Śniegowski, Michał Kryszak, Tomasz Podlas, Marek Dokładny, Mateusz Pacek, Sebastian Lewandowski, Bartek Smorczyński, Mateusz Swojnóg.
Opiekunowie: Joanna Malczewska i Justyna Burzyńska

fotorelacja


SZKOLNY MISTRZ GŁOŚNEGO CZYTANIA 2021

29 września z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania odbył się w naszej szkole konkurs pt. „Szkolny mistrz głośnego czytania”, który polegał na pięknym zaprezentowaniu wybranego fragmentu ulubionej książki. W konkursie udział wzięli: Anna Stachowiak, Anastazja Nyga, Mateusz Dzwoniarski oraz Bartosz Wójcik. Tytuł Szkolnego Mistrza Głośnego Czytania otrzymała Anastazja Nyga z klasy III TaS. W komisji oceniającej byli: P. Lidia Pisuła, p. Ewa Hibner oraz Agnieszka Kaszyńska z kl. IV TRŻ. Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy! Pozostałym uczniom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy w przyszłym roku

fotorelacja


Kolejna "Wampiriada" w Bielicach

W dniu 29.09.2021 z inicjatywy Magdaleny Paternogi odbyła się kolejna akcja Wampiriady czyli akcja honorowego oddawania krwi. Młodzież Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego i Powiatowego Zespołu Szkół w Bielicach tłumnie przybyła do mobilnego punktu, by podzielić się bezcennym lekiem. Nie wszystkim kandydatom udało się przejść pozytywnie weryfikację.
Wśród szczęśliwych dawców znaleźli się:
z Powiatowego Zespołu Szkół w Bielicach: Joanna Kotlińskia, Agata Manysiak, Agata Pawlak, Sandra Różańska, Klaudia Rybicka oraz Kacper Niedziela i Adrian Sagan,
z Zespółu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego: Weronika Maćkowiak, Agata Redman, Kinga Will, Edyta Wencka, Sylwia Wołowiec oraz Jakub Cieśielski, Łukasz Dąbek, Nikodem Fojutowski, Tomasz Fojutowski, Jakub Ignaczak, Mateusz Jakubowski, Paweł Kalisty, Szymon Koziej, Bartosz Wójcik, oraz Panie Marcelina Maciejewska i Elżbieta Wenska, które przybyły do mobilnego punktu krwi.
Zebrana podczas akcji krew została przekazana na rzecz Julki Januchowskiej.
Wszystkim Wampirkom składam serdeczne podziękowania za udział w akcji

fotorelacja


IV Bielickie Dożynki Młodzieżowe

W dniu 28 września w naszej szkole odbyły się IV Bielickie Dożynki Młodzieżowe. Z tej okazji uczniowie naszych szkół oraz zaproszeni goście mogli wziąć udział w obrzędzie dożynkowym, który poprowadził zespół Kalina. Wśród zaproszonych były: koła gospodyń z Marcinkowa, Żabienka i Wszednia, Radni Powiatu Mogileńskiego Lucyna Heinich, Jerzy Łaganowski, Członek Zarządu Rady Powiatu Tomasz Krzesiński, Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Mogilnie Radosław Gałczyński, Przewodnicząca RR Marzena Olejnik, druhowie straży pożarnej OSP Gębice i OSP Kwieciszewo, podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bielicach oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Bielicach. Starostami dożynek byli Kamila Pietrzak z klasy IV TR oraz Tomasz Kłos z klasy IV TMRiA.
Podczas części artystycznej oprócz zespołu Kalina widzowie mogli podziwiać występ Białych Kujaw, podopiecznych MOW oraz śpiew Mariusza Perlickiego.

Konkursy Dożynkowe

Z okazji Dożynek Młodzieżowych zostały zorganizowane 2 konkursy.
Pierwszy z nich polegał na upieczeniu tradycyjnego chleba. Wszystkie klasy oraz koła gospodyń wiejskich przygotowały swój bochen chleba. Jury w składzie: Pani Małgorzata Źrałka, Pani Barbara Lech, Pani Elżbieta Staszewska oraz Pani Kinga Woroch, miało bardzo trudne zadanie, gdyż wszystkie wypieki były bardzo pyszne i piękne wizualnie. Ostatecznie w kategorii kół gospodyń wyłoniono następujących zwycięzców:
I miejsce KGW Marcinkowo, II miejsce KGW Żabienko, III miejsce KGW Niestronno.
W kategorii klas ZSCKR i PZS Bielice:
I miejsce- klasa III TbS, II miejsce- klasa IV TMH, III miejsce- klasa III TcS, wyróżnienie- klasa II branżowa.
Drugi konkurs polegał na przygotowaniu ozdób dożynkowych ze snopków. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością. Tym razem w rolę jury wcielili się uczniowie zaproszonych szkół podstawowych. Wyniki prezentują się następująco:
I miejsce- klasy 2 TRW i 3 TLS, II miejsce- klasa 3 TLG, III miejsce- klasa 2 TŻ.
Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział we wspólnej zabawie.

Maraton Dożynkowy

Z okazji Dożynek, na „Dożynkowy Maraton” zostały zaproszone okoliczne szkoły podstawowe. Mieliśmy zaszczyt gościć uczniów z następujących szkół:
SP w Gębicach, SP w Wylatowie, SP w Wójcinie, SP w Kwieciszewie, SP w Strzelcach, SKO w Bielsku, NSP w Różannie, SP w Słowikowie.
Młodzież rywalizowała w konkuren-cjach w różnych blokach tematycznych. Najlepszą drużyną okazała się klasa VIIIA ze Szkoły Podstawowe w Gębicach. II miejsce zajęli uczniowie SP w Strzelcach a III miejsce zajęła SP Różanna.
Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim szkołom dziękujemy za wspólną zabawę.

fotorelacja


ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI W INTERNACIE

W dniu 27 września Julia Buczkowska, Martyna Buczkowska i Marysia Łopuch pod kierunkiem pani Eweliny Luzar przygotowała dla mieszkańców obchody Światowego Dnia Turystyki. Wychowankowie brali udział w podchodach oraz konkursach o tematyce turystycznej. Trzeba się było wykazać nie tylko wiedzą teoretyczna, ale również doskonałą znajomością mapy Polski. Jak zwykle było dużo śmiechu i zdrowej rywalizacji.

fotorelacja


Konkurs AgroLiga 2021

19 września w Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji im. Leona Janty-Połczyńskiego w Minikowie odbyło się seminarium podsumowujące etap wojewódzki Konkursu AgroLiga 2021 zorganizowanego przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. W konkursie brali udział przodujący rolnicy z województwa kujawsko-pomorskiego, którzy zaprezentowali najlepsze wzorce i dobre praktyki na przykładzie swoich gospodarstw. Dla naszej szkoły to wydarzenie jest znaczące, ponieważ finalistą AgroLigi 2021 został pan Ryszard Lesicki z Padniewka, dziadek naszego tegorocznego absolwenta Technikum Rolniczego - Dominika Dyderskiego, który wzorując się na dziadku, będzie mógł również unowocześniać i dalej z dumą prezentować odziedziczone gospodarstwo w przyszłości. Serdecznie gratulujemy całej rodzinie i życzymy dalszych sukcesów!

fotorelacja


Zaproszenie do udziału w kolejnej Wampiriadzie

Dnia 29.09.2021(środa) po raz kolejny odbędzie się w naszej szkole Wampiriada czyli akcja honorowego oddawania krwi. Wszystkie pełnoletnie osoby, które chcą włączyć się w akcję serdecznie zapraszam. W razie pytań i wątpliwości zapraszam do gabinet 44 (II piętro). I Ty możesz uratować komuś życie


Centralna Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022 szkół rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

10 września 2021 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu odbyła się Centralna Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022 szkół rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Na uroczystość przybyli dyrektorzy 58 placówek oświatowych z całej Polski, podlegających ministerstwu rolnictwa wraz z pocztami sztandarowymi. Wśród zaproszonych gości byli: minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda, poseł na sejm RP Waldemar Olejniczak, dyrektor departamentu oświaty i polityki społecznej w MRiRW Robert Jakubik, dyrektor Krajowego Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie Ryszard Winter, starosta sierpecki Andrzej Cześnik, przedstawiciele władz miejskich i gminnych, dyrektorzy placówek oświatowych z powiatu sierpeckiego, przedstawiciele nauczycielskich związków zawodowych, nauczyciele, rodzice, przedstawiciele firm rolniczych oraz uczniowie. Mszę świętą koncelebrowaną w intencji uczniów i nauczycieli odprawił dziekan dekanatu sierpeckiego ks. Józef Łozecki. Uroczystość uświetniły występy Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Sierpc, Ludowego Zespołu Artystycznego "Kasztelanka", zespołu "Leonki" oraz młodzieży z ZSCKR w Studzieńcu. Zespół Szkół w Bielicach reprezentował Dyrektor Paweł Kraśny wraz z pocztem sztandarowym w składzie: Julia Buczkowska ,Martyna Buczkowska i Adrian Pyrdał.

fotorelacja


Nowy nabór stypendystów do projektu "Prymus Pomorza i Kujaw"

prymusiW dniu 1 września 2021 r. Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego rozpoczął nowy nabór stypendystów na rok szkolny 2021/2022 do projektu pn. "Prymus Pomorza i Kujaw". Przedsięwzięcie realizowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Uczestnikami projektu mogą zostać uczniowie klasy 7 lub 8 szkoły podstawowej, liceum, technikum lub szkoły branżowej, znajdujących się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, z wyłączeniem szkół dla dorosłych. Stypendia przyznawane będą tym uczniom, którzy spełnią następujące kryteria:

 • otrzymali w poprzednim roku szkolnym promocję do następnej klasy bądź świadectwo ukończenia szkoły;
 • uzyskali jedno z osiągnięć w konkursach lub olimpiadach określonych w załącznik nr 1 lub w załączniku nr 2 do regulaminu w jednym z dwóch poprzednich lat szkolnych,
 • uzyskali w poprzednim roku szkolnym co najmniej jedną ocenę celującą lub bardzo dobrą spośród przedmiotów: przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki, przedsiębiorczości, realizowanych jako obowiązkowe zajęcia edukacyjne,
 • uzyskali co najmniej dobrą ocenę z zachowania.

Nabór zakończony zostanie 30 września 2021 r.

regulamin


logo biuletynu informacji publicznej BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ
ZAPRASZAMY NA NASZĄ STRONĘ