Aktualności

Stypendia Premiera dla Julki, Asi i Mikołaja

W dniu 19 listopada 2020 r. w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Dyrektorzy pan Paweł Kraśny i pan Jacek Jabłoński pogratulowali stypendystom, nauczycielom i rodzicom oraz życzyli sukcesów w dalszej edukacji. Dyrektor Paweł Kraśny wręczył stypendystom drobne upominki. W śród nagrodzonych znaleźli się: Joanna Pieszak IIILO Julia Nowak IVTRW i Mikołaj Gmur II TL

fotorelacja


Uczczenie miejsc pamięci w Święto Niepodległości

W święto odzyskania przez Polskę niepodległości - 11 listopada, przedstawiciele naszej szkoły odwiedzili miejsca upamiętniające to wydarzenie. Pojechaliśmy bryczką i w siodle najpierw pod szkołę, gdzie zapaliliśmy znicz, a następnie na cmentarz w Kwieciszewie, gdzie również uczciliśmy miejsca pamięci. Wyjazd zaplanował i zrealizował pan dyrektor Paweł Kraśny, wraz z nauczycielami Gabrielą Nowińską, Dominiką Pachała i Grzegorzem Sobieralskim, a także absolwentem szkoły - Dominikiem Rybińskim. W drodze towarzyszyły nam konie - B'ira (wł. R. Pazderski) i Raviel.

fotorelacja


Światowy Dzień Walki z AIDS - konkurs

aidsDnia 1 grudnia corocznie obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS.
Z tej okazji serdecznie zapraszam Was do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszą prezentację o tematyce związanej z wirusem HIV i AIDS.
Prezentacje możecie wykonać w dowolnym programie i przesłać na adres: pedagog@zs-bielice.pl do dnia 30.11.2020.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy otrzymają punkty dodatnie za udział w konkursie


Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym "Z książką mi do twarzy"

konkursZrób zdjęcie z ulubioną książką w ciekawym miejscu (domu, plenerze) lub w niestandardowej aranżacji i prześlij na maila ekowal133@interia.pl
Termin - do 30 listopada 2020.
Przy ocenie będą brane: pomysłowość, wrażenia artystyczne i kreatywność.
Czekamy na Wasze prace.
Każdy uczestnik otrzyma punkty dodatnie za udział w konkursie oraz dodatkową ocenę z plastyki. Dysponujemy także pulą nagród dla zwycięzców.


Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek

Z tej okazji mamy dla wszystkich uczniów kilka ciekawych propozycji konkursów promujących czytelnictwo.
1. Klasy I i II zachęcamy do wykonania plakatów pod hasłem "Warto czytać!" Należy wykonać plakat propagujący czytanie książek i zrobić jego zdjęcie (format i technika dowolna). Chętni uczestnicy mogą się kontaktować z p. Ewą Śniegowską (termin nadsyłania prac – do 6 XI).
2. Klasom III i IV proponujemy możliwość polecenia fascynujących książek poprzez napisanie recenzji i wzięcie udziału w naszym konkursie pt. "Książkom mówimy – TAK!". Każdy ma swoją ulubioną książkę, także i Ty! Wystarczy o niej ciekawie napisać i wysłać swoją recenzję poloniście z dopiskiem tytułu turnieju (objętość min. 200 słów, termin – do 6 XI).
3. Konkurs dla miłośników książek, czyli stałych "czytaczy" Każdy czytelnik podczas wertowania stron książek na pewno natrafił na słowa, które szczególnie utkwiły mu w pamięci. Chcemy dać Wam możliwość podzielenia się swoimi wrażeniami. Ten konkurs pt. "Cytaty, które zachwycają" ma formę plebiscytu. Uczestnicy mają za zadanie wysłać swój ulubiony cytat z dowolnej książki, tak by jednocześnie zaciekawić nią innych (objętość cytatu - do 100 słów). Z nadesłanych propozycji zostanie utworzona lista, która będzie udostępniona wszystkim uczniom (zgłaszający cytat zostanie anonimowy). Następnie każdy będzie mógł oddać głos na fragment, jaki mu się spodoba. I miejsce zajmie uczeń, którego propozycja uzyska najwięcej głosów. Cytat opatrzony tytułem i nazwiskiem autora książki należy wysłać do p. Ewa Kowal na jej adres w e-dzienniku; termin – do 11 XI).

Zachęcamy wszystkich do zabawy! Każdy uczestnik otrzyma punkty dodatnie za udział w konkursie oraz dodatkową ocenę z plastyki lub z języka polskiego. Dysponujemy także dużą pulą nagród dla zwycięzców. Naprawdę warto!


Dzień Edukacji Narodowej

Uroczystość wręczenia nagród Starosty dla wyróżnionych nauczyclieli

fotorelacja

Życznia od Starosty Mogileńskiego dla nauczycieli i pracowników oświaty

więcej


Bielicki X Konkurs Orki

W dniu 13 października odbył się "Bielicki X Konkurs Orki", zorganizowany przez nauczycieli ZS Bielice. Ze względu na warunki jakie panują w naszym kraju (Covid-19) nie mogliśmy zaprosić innych Szkół do wzięcia udziału w konkursie. Chcieliśmy jednak podtrzymać tradycję i po dłuższych obradach zdecydowaliśmy, że konkurs się odbędzie. Jednak nie był on Regionalny – tak jak miało to miejsce dotychczas, lecz wewnątrzszkolny.
Do konkursu przystąpiło siedmioro uczestników. Troje z nich przyjechało własnym sprzętem, aby się zaprezentować. Pozostali korzystali ze sprzętu szkolnego.

Werdykt konkursu ogłoszono tuż po zakończeniu orki a przedstawiał się następująco:
1)Daniel Wiktorski (klasa III TMRiA)
2)Jakub Berkowski (klasa II TR)
3)Adrian Pyrdał (klasa II Branżowa) oraz Stanisław Erdmann (klasa II TMRiA)
Pozostali uczestnicy, którzy wzięli udział w zawodach to:
Wojciech Wierzbiński (klasa IV TR)
Artur Fojutowski (klasa III TMRiA)
Dawid Skórzewski (klasa III TR)
Wszystkim uczestnikom tego konkursu DZIĘKUJEMY za wielkie zaangażowanie i trud jaki włożyli w przygotowanie się do tej imprezy. Po konkursie, który odbył się na polu Fundacji Powiatu Mogileńskiego uczestnicy oraz ich opiekunowie zostali zaproszeni na ciepłą grochówkę przygotowaną w stołówce szkolnej.
Wielkie podziękowania kierujemy do nauczycieli przedmiotów zawodowych, a także klas o profilu rolniczym, którzy pomagali w zorganizowaniu tegorocznego konkursu. Dziękujemy także Prezesowi Fundacji panu Aleksandrowi Burzyńskiemu za udostępnienie pola na czas konkursu.
Nagrody dla uczestników ufundowali:
- Pomimex Mogilno, Grene Mogilno, Rolnik Strzelno, Agromet Goryszewo, Rol-Chem Mogilno, Centrala Nasienna Mogilno oraz Chemirol Mogilno.

fotorelacja


Uczniowie Technikum Hodowli Koni na Hubertusie

W dniu 13 października odbył się tradycyjny Hubertus, którego przygotowali uczniowie technikum hodowli koni wraz z nauczycielami Gabrielą Nowińską i Grzegorzem Sobieralskim. W programie Hubertusa były:
- wyjazd w teren
- gonitwa za lisem
- walka wychowawców klas o pepsi
- pony games.
Oprócz tego każdy chętny mógł wsiąść na konia i odbyć jesienną przejażdżkę. Śmiechu i radości było co niemiara. W rolę uciekającego lisa wcielił się pan Grzegorz Sobieralski. Lisią kitę udało się zdobyć Alicji Kaczmarczyk. Walkę o pepsi wygrała pani Justyna Burzyńska - wychowawczyni klasy II thk, zdobywając oprócz medalu - dzień dyrektorski dla swojej klasy. Pony games wygrała Maja Kowalska z klasy III thk.
Na koniec wszyscy spotkali się przy ognisku zajadając sie przepysznymi kiełbaskami i ciastkami.

fotorelacja


Mistrz Głośnego Czytania

W środę 7 października w naszej szkole odbył się konkurs pt. "Szkolny Mistrz Głośnego Czytania".
W konkursie uczestniczyli: Natalia Szubert, Seweryn Zieliński, Anastazja Furtak, Marta Tubacka, Bartosz Wójcik.
Tytuł Mistrza Głośnego Czytania zdobyła Anastazja Furtak z kl. IV TcS.
Gratulujemy

fotorelacja


Dzień Chłopca w internacie

30 września obchodzony był Dzień Chłopca. Z tej okazji wychowankowie internatu wzięli udział w Turnieju Piłki Siatkowej zorganizowanym przez wychowawców: Justynę Burzyńską i Bernarda Łaganowskiego. Wśród dziewcząt najlepszą okazała się grupa I pokonując w tie-breaku grupę IV. Wśród chłopców najlepszą okazała się grupa III pokonując 2:0 w setach grupę II. Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali: Aleksandra Lewandowska oraz Jakub Piotrowski. Najsympatyczniejszymi zawodnikami zostali : Malwina Rudnik i Jakub Went. Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodycze. Dziękujemy za miłą, sportową atmosferę -zawodnikom, kibicom i wychowawcom.

fotorelacja


Pomoc dla Julki - zakończenie akcji

Zakończyliśmy zbiórkę charytatywną na leczenie Julki Januchowskiej. Jak zwykle nasi uczniowie, rodzice oraz pracownicy szkoły, nie pozostali obojętni na potrzeby innych Ze względu na obostrzenia "antycovidowe" nie mogliśmy zorganizować koncertu charytatywnego z licytacją, jak to mamy w zwyczaju…
Udało się jednak zebrać 2500zł!
Całą kwotę przekazaliśmy do puszek Stowarzyszenia Rozwoju Wsi "Promyk Nadziei" w Żabienku, które otrzymało zgodę z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w Warszawie na zbiórkę publiczną "Pomagamy pokonać chorobę Julce".
To nie jest jeszcze nasze ostatnie słowo, ponieważ chętni uczniowie przynoszą rzeczy na licytacje dla Julki, które można odnaleźć na Facebooku. Pieniądze z licytacji również trafią do rodziców Julki, za pośrednictwem zrzutka.pl
DZIĘKUJEMY

fotorelacja


Rajd turystyczny z okazji Dnia Turystyki

W czwartek 01.10 uczniowie klas turystycznych świętowali Dzień Turystyki.
Z tej okazji Julia Piątek z klasy II TAG wraz z Eweliną Banaszkiewicz przygotowały rajd turystyczny.
Uczniowie podzieleni na małe drużyny miały zadanie przejść trasę zgodnie ze wskazówkami.
Na młodzież czekały pochowane na terenie szkoły zadania. Uczniowie musieli między innymi rozpoznać atrakcje turystyczne, obiekty z Listy Unesco czy przyporządkować przyprawy z różnych części świata. Młodzież miała także zadania na kreatywność - przygotować rymowankę dlaczego warto podróżować czy zrobić selfie ze znalezionych w walizce gadżetów.
Najszybszą drużyną okazała się drużyna w składzie Sandra Urbańska z TAS Ania Czaja z TAG oraz Zuzia Nowak z IV TOT, które pokonały trasę w czasie 1:09.

Gratulacje.

Bo rajdzie był czas na małe słodkie co nieco. Świętowaliśmy tez zdane w 100 % egzaminy zawodowe klas IV i III.
To był dzień pełen wrażeń. Dziękujemy za super zabawę.

Z turystycznym pozdrowieniem.
Ewelina Banaszkiewicz

fotorelacja


Wystawa i sprzedaż koni zimnokrwistych Stado ogierów w Łącku.

9 września uczniowie klas Technikum Hodowli Koni uczestniczyli w wycieczce do Stada Ogierów w Łącku na wystawę i sprzedaż ogierów ardeńskich. Mogli zobaczyć tam jak wyglądają ocena i pomiary koni zimnokrwistych na tzw. trójkącie oraz płycie. Zgłębiali również tajniki bonitacji ogierów zimnokrwistych i zasady uzyskiwania licencji. Wszyscy bardzo chętnie chłonęli nowe informacje


fotorelacja


Młodzież kontra kryzys klimatyczny

eko28 września uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w drużynowym, terenowym konkursie wiedzy i umiejętności - Młodzież kontra kryzys klimatyczny, którego celem było m.in. podniesienie poziomu wiedzy ekologicznej, ze szczególnym uwzględnieniem efektu cieplarnianego i zmian klimatycznych.
Do rywalizacji stanęło łącznie 19 3-osobowych drużyn.
W kategorii klas pierwszych I miejsce zdobyli uczestnicy z klasy I TRW: Adrian Zakęś, Mateusz Kąkol i Daria Słowińska. Kolejne miejsca zostały wyróżnione, a zajęli je Dominik Smyl, Dawid Koziński, Aleksander Mrowiec z klasy I TMH oraz Amanda Centkowska, Zuzanna Nowicka i Maria Siera z klasy I TŻ.
W kategorii klas II i III pierwsze miejsce przypadło drużynie z klasy II TbG tj. Julii Maciejewskiej, Zofii Czekalskiej oraz Milenie Ossowskiej. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się: Karol Halulko, Izabela Łyska i Weronika Maćkowiak (II TbG) oraz Remigiusz Owczarzak, Mateusz Swojnóg i Tomasz Kłos (III TMH), zdobywając w ten sposób wyróżnienia.
Poszczególne punkty kontrolne gry obsługiwane były przez uczniów z klasy IV TŻ, a stroną merytoryczną i organizacyjną przedsięwzięcia zajęły się nauczycielki- Anna Szalaty i Wioletta Opasińska.

30 września na 3 godzinie lekcyjnej laureaci, wyróżnieni i uczestnicy konkursu otrzymali z rąk Pana Dyrektora nagrody, których zakup sfinansowany został przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

fotorelacja


POMOC DLA JULKI JANUCHOWSKIEJ

W CZWARTEK I PIĄTEK [1-2 PAŹDZIERNIKA] BĘDZIEMY W KLASACH ZBIERAĆ PIENIĄDZE NA POMOC DLA JULKI JANUCHOWSKIEJ, KTÓRĄ NA PEWNO POZNALIŚCIE Z PLAKATÓW W SZKOLE ORAZ NA SZKOLNYM FACEBOOKU.

NATOMIAST DO ŚRODY, 7 PAŹDZIERNIKA, CHĘTNI UCZNIOWIE MOGĄ PRZEKAZAĆ PRZEDMIOTY NA LICYTACJIE DLA JULKI [ZAPOZNAĆ SIĘ Z IDEĄ LICYTACJI MOŻNA NA FACEBOOKU: LICYTACJE DLA JULKI]

DLA KLAS, KTÓRE NAJBARDZIEJ ZAANGAŻUJĄ SIĘ W AKCJĘ CZEKAJĄ MIŁE NIESPODZIANKI

więcej


KOMÓRKOMANIA na 5 - rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych do bazy DKMS

W okresie od 12 do 23 października 2020 w naszej szkole możesz przyłączyć się do akcji KOMÓRKOMANIA na 5! czyli zarejestrować się jako potencjalnych dawców komórek macierzystych do bazy DKMS.
Nie zostań obojętny. "Pomożesz? Bo możesz! Masz to w genach.
Twoja decyzja może uratować komuś życie. Bliższe informacje dotyczące rejestracji oraz pakiety rejestracyjne dla Ciebie i Twoich bliskich uzyskasz w gabinecie 44 (budynek główny) u organizatorki akcji Magdaleny Paternogi lub zapoznając się zamieszczoną poniżej prezentacją.
https://www.dkms.pl/pl/media/24676

Aby dowiedzieć się czym są nowotwory krwi zapoznaj się z zamieszczonym poniżej filmikiem
https://www.youtube.com/watch?v=yGclUBrVttM&t=2

Chcesz dowiedzieć się czym jest dawstwo komórek macierzystych obejrzyj film:
https://www.youtube.com/watch?v=IUGESE-atV0&t=6s

Jeśli chcesz prawidłowo pobrać wymaz do rejestracji uważnie obserwuj czynności potencjalnego dawcy
https://www.youtube.com/watch?v=CECWHGwyMiI


III Bielickie Dożynki Młodzieżowe

dożynki24 września w Bielicach odbyły się dożynki szkolne. Organizatorami imprezy byli: Paweł Kraśny – Dyrektor Zespołu Szkół i Jacek Jabłoński – Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Bielicach.Uroczystość rozpoczęła się od wyłonienia zwycięzców konkursu na najpiękniejszą ozdobę dożynkową wykonaną z balotów słomy. Oceny dokonała komisja w składzie: Aneta Pawlak (przew. Rady Rodziców) Paweł Kraśny (dyrektor ZS), Jacek Jabłoński (dyrektor PZS), Mariusz Pisuła (naczelnik oświaty), Magdalena Paternoga (pedagog) i Mariola Źrałka (sołtys Marcinkowa).
Pierwsze miejsce zajęły klasy: IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych i III Technikum Logistycznego Drugie miejsce zajęły klasy: III Liceum Ogólnokształcącego i III Technikum Mechanizacji i Rolnictwa i Agrotroniki/ Technikum Hodowli Koni III miejsce zajęły klasy : IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki oraz I klasa Technikum Rolnictwa i Technikum Weterynarii.
Część artystyczną szkolnego święta uświetnił swoim występem Szkolny Zespół Taneczny "Białe Kujawy". Nie zabrakło również ciepłych słów i podziękowań ze strony Dyrektorów i Pana Naczelnika. Zwieńczeniem uroczystości było wyłonienie najsmaczniejszego chleba z palety wypieków przygotowanych przez klasy gastronomiczne oraz degustacja chleba ze smalcem lub miodem przez wszystkich uczniów. Zwycięzcami konkursu na najsmaczniejszy chleb została klasa II TŻ po szkole podstawowej.

fotorelacja


Wampiriada dla Julki

wampiradaDnia 23.09.2020 r. społeczność uczniowska dwóch Zespołów Szkół w Bielicach włączyła się w pomoc dla 8 – letniej Julki Januchowskiej z Mogilna, na rzecz której przekazana została zebrana podczas kolejnej akcji Wampiridy krew.

Wśród Wampirów znaleźli się:

Kinga Fajfer, Izabela Konopa, Joanna Kotlińska, Zuzanna Marchlewicz, Martyna Michalak, Julia Nawrocka, Sylwia Wołowiec, Dawid Arent, Mikołaj Czapski, Sebastian Goiński, Mikołaj Kaszyński, Marceli Kwiatkowski, Kamil Leśniewski, Jakub Rogowski, Kamil Roszak, Klaudiusz Rybak, Dawid Skórzewski oraz Panie Wiesława Holak i Mirosława Lewandowskia

fotorelacja


Stypendium dla Kuby od AGROMET PMR

stypednium dla KubyAbsolwent naszej szkoły Kuba Bąk przesłał do nas następującą informację:
"Od początku mojej edukacji każdą wolną chwile poświęcałem nauce i zdobywaniu wiedzy. Pomocni byli w tym również nauczyciele i pracownicy naszej szkoły, którzy dali mi wiele możliwości. Angażowałem sie w różne projekty i chętnie pomagałem całej społeczności naszej szkoły.
Dzięki pomocy w formie stypendium od Pana Tomasza Matelskiego, właściciela firmy Agromet Mogilno PMR mogę dalej kontynuować swoją edukację i zdobywanie wiedzy za co bardzo dziękuje. Podziękowania przekazuję także nauczycielom i pracownikom naszej szkoły za pomoc i przekazaną wiedzę."


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole!

nprczNasza Szkoła w tym roku bierze udział w projekcie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, który jest programem rządowym na lata 2016-2020. Będziemy realizować Priorytet III, dotyczący rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W związku z tym otrzymaliśmy środki finansowe na zakup książek. Biorąc pod uwagę wskazówki uczniów wynikające z ankiety czytelniczej przeprowadzonej w lutym, indywidualne rozmowy z uczniami, konsultacje z rodzicami, nauczycielami, pedagogiem szkolnym oraz sugestie pracowników Biblioteki Miejskiej w Mogilnie opracowano propozycję tytułów książek, które warto by zakupić do naszej biblioteki. Cieszymy się, że nasi uczniowie będą mieli łatwy dostęp do nowości wydawniczych. Program będzie realizowany w naszej szkole od września do grudnia. Zapraszamy do biblioteki.


100. rocznica urodzin Jana Pawła II

100. urodziny Jana Pawła II to okazja aby upamiętnić ten dzień i pokazać, że pamiętamy…..
Grupa uczniów z klasy I TbS w ramach godziny wychowawczej, przygotowała plakaty z cytatami Jana Pawła II. Prace wykonali: Jakub Berkowski, Klaudia Syta, Tomasz Popielarz, Wiktoria Grządzielska, Aleksandra Wojciechowska


fotorelacja


logo biuletynu informacji publicznej BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ
ZAPRASZAMY NA NASZĄ STRONĘ