Aktualności

Dziewczyny w finale wojewódzkim w siatkówę!!!

siatkarki 14 lutego nasze dziewczęta po triumfie na szczeblu powiatowym udały się do Tucholi na kolejny tym razem wojewódzki etap siatkarskiej licealiady. W pierwszym meczu w wyniku losowania zespół nasz spotkał się z drużyną że żnińskiego liceum i po pewnej grze szczególnie w drugiej partii pewnie awansował do finału. Tam dziewczęta spotkały się z drużyna z Tucholi - a jest to zespół, który na co dzień występuje w lidze wojewódzkiej na różnym szczeblu. Nasze dziewczęta na ich tle wyglądały bardzo dobrze. Cały zespół sprostał wymagającemu zadaniu prezentując się na parkiecie wyśmienicie pod względem mentalnym jak i siatkarskim pokonując Tucholę 2:1. W efekcie nasza przygoda trwa dalej i tym samym tworzymy NASZĄ WŁASNĄ HISTORIĘ. Kolejny etap to występ u wielokrotnego mistrza województwa i medalisty MP tj. na obiektach szkoły mistrzostwa sportowego w Bydgoszczy. Trzymajmy za naszą drużynę. NASZ SEN TRWA !!!

czytaj więcej


Spotkanie z Powiatowym Lekarzem Weterynarii

szkolenie o asf 14 lutego br. uczniowie klas: II, III i IV Technikum Rolniczego oraz Technikum Weterynarii wzięli udział w wykładzie dotyczącym afrykańskiego pomoru świń oraz ptasiej grypy, który poprowadził powiatowy lekarz weterynarii w Mogilnie Pan Krzysztof Kosiński. Podczas prezentacji uczniowie dowiedzieli się jak wirusy te przenikają do gospodarstw, poprzez jakie objawy rozpoznać powyższe choroby zakaźne, ale również co zrobić, aby im zapobiec. Mieli także okazję zobaczyć na załączonych mapach podział na strefy zakażenia oraz zasięg w jakim rozprzestrzenia się ASF w Polsce.
Inspekcja weterynarii przeprowadza aktualnie kontrole w naszym powiecie, które mają na celu sprawdzenie czy rolnicy przestrzegają przepisów dotyczących bioasekuracji w hodowlach trzody chlewnej oraz ptactwa domowego.
Na koniec doktor Krzysztof Kosiński zaznaczył jak ważne, poza omawianymi chorobami, jest szczepienie naszych psów przeciwko wściekliźnie.
To była cenna lekcja dla wszystkich rolników, i nie tylko.

fotorelacja


"Randka z książką" - Walentynki w bibliotece

Walentynki w bibioteceW dniu 14 lutego w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie pod hasłem "Randka z książką". Wzięło w nim udział 12 osób, które miały okazję zapoznać się z wierszami o tematyce miłosnej znanych polskich poetów między innymi: Adama Mickiewicza, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Haliny Poświatowskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej oraz Leopolda Staffa. Spotkanie upłynęło w przyjaznej atmosferze i pozwoliło radośnie spędzić czas ze Świętym Walentym w tle.


fotorelacja


Wycieczka do Berlina na "Grüne Woche" ("Zielony Tydzień")

grupa młodzieży na tle Bramy BrandenburskiejW dniach 23 i 24 stycznia 2020 r. grupa ponad 40 uczniów z Zespołów Szkół w Bielicach, Kościelcu i Gąsawie uczestniczyła w wycieczce do Berlina. Celami wyjazdu były wizyta na targach "Zielony Tydzień" oraz zwiedzanie stolicy Niemiec.
W pierwszym dniu pobytu w Berlinie p. Krzysztof Witczak wcielił się w rolę przewodnika i pokazał uczestnikom wycieczki najważniejsze i najciekawsze zakątki tej europejskiej metropolii, jak między innymi Ratusz, Wieżę Telewizyjną, ulicę Unter den Linden, Bramę Brandenburską, budynek Reichstagu (siedzibę parlamentu RFN - Bundestagu), siedzibę kanclerza Niemiec oraz Plac Poczdamski i jego okolicę.
Drugi dzień wycieczki poświęcony był w całości wizycie na Międzynarodowych Targach "Grüne Woche" ("Zielony Tydzień"). Targi te są coroczną, jedyną w swoim rodzaju międzynarodową wystawą gospodarki żywnościowej, rolnictwa i ogrodnictwa.

czytaj więcej


Kocham Cię Polsko - turniej walentynkowy w internacie

walentynkiNieco niestandardowo obchodziliśmy w tym roku przypadające jutro Walentynki. Z tej właśnie okazji odbył się turniej dla grup- Kocham cię Polsko. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością tak geografii jak i historii Polski. Jak zwykle było dużo dobrej zabawy przy okazji dowiedzieliśmy się sporo ciekawych rzeczy o naszym kraju. Turniej przygotowały Panie Ewelina Luzar i Monika Targas.

fotorelacja


Kampania antyalkoholowa w ramach Turnieju Klas

Turniej klas - kampania antyalkoholowaKolejne zadanie w Wielkim Turnieju Klas, całorocznej rywalizacji między klasami,  polegało na wykonaniu plakatu profilaktycznego o tematyce antyalkoholowej. Jury oceniło prace biorąc pod uwagę m .in. jasność przekazu, staranność wykonania, wartość merytoryczną i oryginalność.
Wyniki przedstawiają się następująco:
Klasa I TbG – 16pkt,
Klasy:  II LO, II TMS, IIITL, I TLG - 15pkt,
Klasa I TbS – 14pkt,
Klasy: I TcS oraz I TaG – 12pkt,
Klasa I TLS – 10pkt,
Efekty Waszej pracy można obejrzeć w galerii.

galeria>>>


Zajęcia z wykorzystaniem analizatora składu ciała

badania na analizatorze ciała Uczennice naszej szkoły, przed feriami miały okazję zapoznać się z pracą analizatora składu ciała. Jest to urządzenie diagnostyczne mierzące opór ciała człowieka przy pomocy metody analizy impedancji bioelektrycznej. Analizator składu ciała został zakupiony z Funduszy Europejskich na potrzeby realizacji zajęć dodatkowych przeprowadzonych w ramach EFS. Poddając się badaniu, podając wzrost, masę ciała [mierzoną podczas badania], wiek i płeć uzyskujemy pomiar między innymi: masy tkanki tłuszczowej, beztłuszczowej masy ciała, zawartości wody [całkowitej, wewnątrzkomórkowej, pozakomórkowej], wskaźnika masy ciała. Dziewczęta po badaniu przeprowadzonym przez panią Elżbietę Staszewską, otrzymały własne wyniki ze wskazówkami, co robić aby w zdrowy sposób zadbać o swoje ciało.

fotorelacja>>>


Tajniki zawodu i urody - wycieczka do "Moran Hotel & Spa" w Powidzu

wizyta w spaUczennice klasy 2LO o profilu kosmetycznym odwiedziły wraz z panią Ewą Śniegowską pięknie położony nad Jeziorem Powidzkim "Moran Hotel & Spa". Wizyta miała przybliżyć dziewczynom pracę w tak luksusowym miejscu jakim są spa. Czekała je jednak wspaniała niespodzianka - wszystkie panie na własnej skórze wypróbowały zabiegi na twarz, masaże czy pilingi.
Oto prezentacje - wspomnienia z wyjazdu, przygotowane przez uczennice.prezentacja 2

prezentacja 1


Spotkanie z przedstawicielami Powiatowej Komendy Policji w Mogilnie

spotkanie z policjantami15 stycznia br. uczniowie klasy 3TL spotkali się z przedstawicielami Powiatowej Komendy Policji w Mogilnie. Wizyta policjantów dotyczyła głównie bezpieczeństwa młodych ludzi podczas prowadzenia pojazdów drogowych. Uczniowie zapoznali się z projektem zmian kodeksu drogowego oraz z przepisami, które warto znać gdy się jest kierowcą. Chętni mogli sprawdzić stan trzeźwości a jeden z uczniów poddał się badaniu z wykorzystaniem narkotestu. Wynik testu był oczywiście negatywny Oby statystyki wypadków w naszym powiecie i przestrogi przedstawione przez panów Tomasza Barteckiego i Damiana Nowaka pozostały na długo w głowach naszych uczniów.

fotorelacja>>>


Turniej siatówki chłopców w Mogilnie

Powiatowy turniej siatkówki chłopcówDrużyna chłopców z ZS Bielice zajęła II miejsce w zawodach o Mistrzostwo Powiatu w Piłce Siatkowej rozegranych 21 stycznia br. w hali ZS Mogilno. Nasi chłopcy w pierwszym meczu przegrali 0:2 z ZS Strzelno. Natomiast pokonali bez żadnych problemów ZS Mogilno wygrywając 2:0. Najlepszym zawodnikiem drużyny ZS Bielice został Jakub Piotrowski.

Skład reprezentacji ZS Bielice: Maciej Wańkowski, Radosław Smarzyk, Jakub Rogowski, Krzysztof Banaszak, Mikołaj Czajka, Kacper Leszczyński, Jakub Walisiak, Sebastian Goiński, Michał Kozłowski, Klaudiusz Rybak, Dawid Sajna i Jakub Piotrowski.

fotorelacja>>>


PRAKTYKI ZAWODOWE W HISZPANII

praktyki w Hiszpanii

Praktyka zawodowa w Hiszpanii w ramach projektu ,,Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego" współfinansowanego ze środków POWER pt. ,,Technicy z ZS w Bielicach na staż. Uczniowie  klas II i III technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, przebywali od 30 listopada do 14 grudnia 2019r. w Maladze w celu odbycia dwutygodniowej praktyki zawodowej.

więcej>>>


Cukrzyca - po pierwsze profilaktyka

profilaktyka cukrzycy

Cukrzyca jest jedną z najczęściej występujących chorób przewlekłych, stanowi ogromny problem zdrowotny i ekonomiczny. Nazywana jest pierwszą niezakaźną epidemią na świecie.
Niestety prognozy na przyszłość są dla naszego kraju pesymistyczne. Przewiduje się, że do 2030 roku ponad 10% populacji polskiej będzie chorowało na cukrzycę. Coraz częściej chorują również dzieci i młodzież, dlatego w okresie listopad 2019- styczeń 2020 przeprowadzona została akcja badania poziomu glukozy we krwi. Dzięki zaangażowaniu pani pielęgniarki Małgorzaty Cyranowicz, której dziękujemy za pomoc i efektywną współpracę,  młodzież z klas pierwszych mogła sprawdzić stan swojego zdrowia pod kątem cukrzycy. W trakcie oczekiwania na badanie uczniowie utrwalili i uzupełnili również wiedzę na temat tej choroby, jej profilaktyki i udzielania pomocy chorym, uczestnicząc w szkoleniu przeprowadzonych przez panie Magdalenę Paternoga i Annę Szalaty.
fotorelacja>>>

Bookcrossing w naszej szkole

regał z książkami

W naszej szkole od dwóch lat funkcjonuje regał bookcrossingowy, który znajduje się w klubie w budynku internatu. Mogą z niego korzystać wszyscy uczniowie i nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Bookcrossing polega na nieodpłatnym przekazywaniu książek poprzez pozostawienie ich w miejscu publicznym, jak również w miejscach celowo utworzonych jak np. nasza półka w klubie. Każdy kto ma książkę, którą chciałby oddać innym, może przynieść ją do biblioteki, wówczas będzie ona dostępna na naszym regale. Książkę z regału można wziąć za darmo do domu i po przeczytaniu przekazać ją dalej. Zachęcam wszystkich, aby włączyli się do akcji. W razie pytań proszę zgłaszać się do pani Ewy Kowal (biblioteka w czwartki i piątki).

STYPENDIUM Z URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO DLA PATRYCJI

PATRYCJA

 

Uczniowie Zespołu Szkół w Bielicach co roku otrzymują stypendia, o które mogą się starać, osiągając bardzo dobre wyniki w nauce. Patrycja Czajka z klasy III TOŻ jest w tym roku szkolnym stypendystką Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Gratulujemy wysokiej średniej!

 

 


BARTEK W ETAPIE REJONOWYM KONKURSU MATEMATYCZNEGO "EUKLIDES" !

11 grudnia odbył się w naszej szkole etap szkolny XXI Konkursu Matematycznego Euklides. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych. W zmaganiach bierze udział młodzież ze szkół polskich oraz litewskich . Miło nam poinformować, że uczeń klasy 3 Technikum Logistycznego – Bartosz Adamczyk znalazł się w gronie 168 najlepszych osób w kraju i będzie reprezentował naszą szkołę w etapie rejonowym. Ucznia do konkursu przygotowuje pani Beata Tomaszewska. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.

WYCIECZKA NA TARGI ROLNE POLAGRA-PREMIERY

POLAGRA

17 stycznia 2020 roku uczniowie klas Technikum Rolniczego, Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki oraz klas Branżowych odwiedzili Międzynarodowe Targi Rolne Polagra - Premiery w Poznaniu. Targi te od lat są symbolem innowacji i nowości wprowadzanych co roku do branży rolniczej. Podczas wystawy uczniowie mieli możliwość wysłuchania wielu merytorycznych wykładów i wzięcia udziału w szkoleniach tematycznych. Mogli zobaczyć i porównać oferty wielu firm prezentujących swoje najnowsze produkty dla rolnictwa oraz porozmawiać z przedstawicielami firm. Jednak przede wszystkim korzystali z możliwości samodzielnego testowania i przymierzania się do sprzętu, który w przyszłości być może będzie na wyposażeniu ich własnych gospodarstw. Opiekunami wycieczki byli p. A. Błaszak i p. P. Ignaszak.
fotorelacja>>>

PRYMUSI ZAWODU KUJAW I POMORZA

uczniowie prymusi zawodu

Projekt stypendialny "Prymus Zawodu Kujaw i Pomorza" jest realizowany przez Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Aby otrzymać stypendium należało uzyskać bardzo dobre lub celujące oceny z przedmiotów zawodowych, wypracować bardzo wysoką średnią ocen wszystkich przedmiotów w danym roku szkolnym, posiadać osiągnięcia w konkursach i olimpiadach, a także kształcić się w zakresie tzw. "inteligentnych specjalizacji". Spośród stypendystów z terenu powiatu mogileńskiego aż 17 to uczniowie Zespołu Szkół w Bielicach: Monika Cieślewicz, Adam Gołębiewski, Magdalena Kasprowicz, Wojciech Kędzierski, Michał Kopliński, Zuzanna Kowalska, Katarzyna Krzewińska, Julia Nawrocka, Bartosz Nowak, Julia Nowak, Jakub Oliwkowski, Olga Pilachowska, Paulina Przewiedzikowska, Kamil Roszak, Sandra Różańska, Klaudia Słowińska, Weronika Stawska. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku szkolnym tytuł "Prymusa Zawodu Kujaw i Pomorza" zdobyło 20 uczniów ZS w Bielicach. Tak duża liczba stypendiów dla bielickich uczniów pokazuje, że Zespół Szkół w Bielicach stwarza doskonałe warunki nie tylko do zdobywania zawodu, ale także poszerzania zainteresowań. Gratulujemy stypendystom!!!


TECHNIKUM W BIELICACH PONOWNIE Z BRĄZOWĄ TARCZĄ W RANKINGU "PERSPEKTYW"

brązowa tarcza dla najlepszych techników

Po raz kolejny Technikum w Zespole Szkół w Bielicach zostało sklasyfikowane bardzo wysoko w corocznym rankingu szkół przygotowywanym przez Fundację Edukacyjną "PERSPEKTYWY" zdobywając BRĄZOWĄ TARCZĘ i osiągając najwyższe miejsce spośród wszyskich techników w powiecie mogileńskim. Jest to następne obiektywne potwierdzenie jakości pracy naszej szkoły. Na sukces ten złożyły się osiągnięcia naszych uczniów w olimpiadach przedmiotowych oraz dobre wyniki na egzaminach maturalnych i zawodowych.
Gratulując i dziękując tym, którzy przyczynili się do tego sukcesu zapraszamy uczniów szkół podstawowych do nas aby zapoznali się z ofertą edukacyjną naszej szkoły.

WIGILIA KLASOWA III KUCHARZ-MECHANIK

wigilia klasowa 3b

Klasa 3 Branżowa Szkoła Zawodowa kucharz/mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych wraz z wychowawcą obchodzili wigilię klasową. Do uroczystości uczniowie przygotowywali już trzy tygodnie wcześniej. Planując jakie będą potrawy, ozdoby, nakrycie na stoły, sprzęt muzyczny… W ten magiczny dzień w atmosferze wzajemnej życzliwości, przy dźwiękach znanych i lubianych kolęd oraz wspólnym posiłku poczuliśmy klimat Świąt Bożego Narodzenia. W świąteczną atmosferę wprowadziły nas życzenia składane podczas łamania się opłatkiem. Na wszystkich twarzach gościł uśmiech oraz radość. Dziękujemy za pomoc Pani Genowefie Joszko.

fotorelacja>>>

ZABAWA Z PIERNIKIEM

dzieci wyrabiające pierniki

Dnia 13 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne dla dzieci klas II Szkoły Podstawowej w Gębicach. Młodzież klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych przygotowała ciasto piernikowe. Z pomocą uczennic klasy III B kucharz i III TŻiUG, dzieci z dużą radością, zapałem i entuzjazmem wykrywały, wypiekały i dekorowały przeróżne kształty pierniczków. Zabawy było co niemiara. W świątecznym, bożonarodzeniowym nastroju i paczuszkami pełnymi łakoci, dzieci powróciły do swoich domów.

fotorelacja>>>

WIGILIJNY PODWIECZOREK W INTERNACIE

wigilia w internacieŚroda 18 grudnia to w Internacie dzień szczególny. Cała nasza internatowa rodzinka zebrala sie na uroczystym podwieczorku wigilijnym. Razem z nami w ten szczególny dzień zasiedli do stołu zaproszeni goście: Pan Mariusz Pisuła - Naczelnik Wydziału Oświaty, reprezentujący jednocześnie Starostę Mogileńskiego, poprzedni dyrektor szkoły Pan Hieronim Banaszkiewicz, Dyrektor Paweł Kraśny oraz Kierownik Internatu wraz z wychowawcami. Po życzeniach zaproszonych gości obejrzeliśmy Jasełka przygotowane przez młodzież pod kierunkiem Pań Eweliny Luzar i Moniki Targas, które wcześniej wspólnie z wychowankami wykonały dekorację salì. Po tradycyjnym połamaniu się opłatkiem przyszedł czas na drobny upominek od Gwiazdorka i wspólny posiłek. Wszystkim jeszcze raz życzymy Spokojnych Świąt.

fotorelacja>>>

CHARYTATYWNY KONCERT KOLĘD

koncert kolęd w auli szkolnej

W środę, 18 grudnia, odbył się świąteczny konkurs kolęd i piosenek świątecznych. Tradycyjnie łączył się on z charytatywną zbiórką pieniędzy dla dzieci z Ośrodka opiekuńczo-wychowawczego dla dzieci w Marcinkowie. Jak zawsze, nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania: klasy przygotowały paczki świąteczne dla dzieci oraz zakupiliśmy dla nich wejściówki do kina i na basen oraz lodowisko. Łącznie zebrano na ten szczytny cel 3800 zł. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

W konkursie piosenek świątecznych wzięło udział 15 klas a zwycięzcami zostały następujące klasy: miejsce III – klasa 3TOŻ, miejsce II – klasa 2THL a miejsce I zajęła klasa 1TbS. Gratulujemy! Konkurs prowadziły Zofia Śmigielska i Ewa Śniegowska

fotorelacja>>>

WIZYTA W DOMU POD ANIOŁEM W JELITOWIE

wolontariusze w jelitkowie

16 grudnia 2019 roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, uczniowie Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach w ramach wolontariatu "Popiół i Diament Szlachetnych Serc" pod opieką Ks. Marcina Maciejewskiego i Pani Agnieszki Jakubowskiej, odwiedzili pensjonariuszy Domu Seniora Pod Aniołem w Jelitowie. Uczniowie złożyli mieszkańcom i pracownikom ośrodka życzenia świąteczne i noworoczne, wręczyli piękny świąteczny stroik oraz upominki. Na koniec wszyscy odśpiewali teksty najpiękniejszych kolęd. Młodzież została poczęstowana przez mieszkańców słodkościami. Wyjazd był dla uczniów prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka. Wolontariusze wraz z opiekunami zostali zaproszeni do kolejnych odwiedzin.

fotorelacja>>>

logo biuletynu informacji publicznej BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ
ZAPRASZAMY NA NASZĄ STRONĘ