Kronika wydarzeń

KARTKI ŚWIĄTECZNE

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wychowanki internatu: Aniela Berdych, Natalia Głowska, Julia Kopeć, Klaudia Syta i Daria Węgrzeniejewska wykonały karki świąteczne dla emerytowanych nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół w Bielicach. Dzięki tym zajęciom uczennice ciekawie spędziły czas poznając różne techniki wykonywania kart bożonarodzeniowych i redagowania życzeń świątecznych.

fotogaleria>>>

WIELKIE SERCE I POMOC UCZNIÓW ZS W BIELICACH SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT

piesDzięki uczniom naszej szkoły podczas przeprowadzonej zbiórki dla zwierząt, udało nam się zebrać: 167 kg suchej karmy, 30 kg karmy mokrej(puszki), 24 kg ryżu, makaronu i kaszy, 6 kg przysmaków dla kotów, 7 dużych misek, 10 ciepłych kocy, legowisko dla psa. Dnia 16 grudnia reprezentanci klas: I TbS-Jakub Sternal, I TaS-Oliwier Pawlaczyk, I TLG-Sandra Szymczak, I BaG-Jagoda Ziółkowska, III B-Jakub Walisiak, które najbardziej włączyły się do akcji, zawieźli wszystkie zebrane podczas zbiórki rzeczy do Schroniska w Inowrocławiu. W przedsięwzięcie włączyli się również wychowawcy: Tomasz Wyzina, Dominika Pachała i Joanna Malczewska. Koordynatorem była Justyna Burzyńska. Wielka radość dla nas, wielkie podziękowania dla Was i ogromne szczęście dla merdających za kratami ogonów! Jesteście super, a razem możemy więcej! Widzieć tę wdzięczność w psich oczach - bezcenne.

fotorelacja>>>


"LET'S EXCHANGE CHRISTMAS LETTERS"

Kartki świąteczneZ okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klas pierwszych technikum wzięli udział w międzynarodowym projekcie E-twinning pt. , LET'S EXCHANGE CHRISTMAS LETTERS'. Przygotowali oni oraz wysłali kartki świąteczne z życzeniami jak i listy opisujące polskie zwyczaje świąteczne w języku angielskim. Przesyłki trafiły do szkół w Hiszpanii, Turcji czy Rumunii.

więcej>>>


IDĄ ŚWIĘTA 2019

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, wychowankowie internatu nagrali klip z życzeniami.
W nagraniu udział wzięli: Julia Buczkowska, Martyna Buczkowska, Iga Woźniak, Kamila Pietrzak, Maria Łopuch, Katarzyna Pająk, Katarzyna Skarupska, Kinga Fajfer, Wojciech Gajda oraz Adrian Pyrdał. Scenografia i reżyseria Monika Targas i Ewelina Luzar.


MIKOŁAJKI NA SPORTOWO

Z okazji Mikołajek, grupa uczniów z internatu  wraz z opiekunami: Justyną Burzyńską, Katarzyną Marciniak oraz Leszkiem Maciejewskim wybrała się na lodowisko do Mogilna. Jazda na łyżwach okazała się dla wielu osób sporym wyzwaniem, zwłaszcza iż niektórzy byli na lodowisku po raz pierwszy.
Nie zabrakło również takich, którym jazda na łyżwach, piruety, jazda tyłem i wiele innych trików nie sprawiły żadnego problemu. To było aktywne i pełne frajdy popołudnie.

fotorelacja>>>


MIKOŁAJKOWY TURNIEJ W PIŁKĘ SIATKOWĄ

turniej mikołajkowy w piłkę siatkową6. grudnia  w naszej szkole odbył się „Turniej Mikołajkowy w Piłce Siatkowej”. Do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny. Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”. Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji na pierwszymI miejscu znalazła się reprezentacja chłopców, drugie miejsce przypadło reprezentacji dziewcząt a trzecie reprezentacji nauczycieli. Dziękujemy za ducha walki i zdrową sportową rywalizację.

fotorelacja>>>


WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE PRACY W ROLNICTWIE

5.12.2019 w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie odbył się "Wojewódzki konkurs wiedzy i bezpieczeństwie pracy w rolnictwie". Współoranizatorami byli ODR Minikowo, KRUS, PIP i KP Izba Rolnicza w Przysieku. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy z zakresu bhp podczas prac w gospodarstwie rolnym. W konkursie brało udział ok 40 uczniów ze szkół o profilu rolniczym z całego naszego województwa. Naszą szkołę z ogromnym sukcesem reprezentowali: Jakub Augustyniak z klasy IVTMRiA, który zajął I miejsce oraz Adam Gołębiewski z klasy IVTR, który zajął III miejsce. Uczniom gratulujemy sukcesu.

fotogaleria>>>


SZKOLNY ETAP OLIMPIADY TEOLOGII KATOLICKIEJ

4 grudnia 2019r. młodzież naszej szkoły przystąpiła do szkolnego etapu Olimpiady Teologii Katolickiej. W  tym roku olimpiadzie przyświecało hasło:   „ Dumni  z Ewangelii i z Polski”.  Podczas szkolnego etapu 13 uczniów rozwiązywało test wiedzy, który zdecydował o dalszych eliminacjach. Najwięcej punktów i tym samym pierwsze miejsce zdobył Sebastian Słowiński z klasy II THL, drugie miejsce wywalczył Klaudiusz Leśny z klasy ITaG i trzecie miejsce należy do Mateusza Starczewskiego z klasy  I TLS.

więcej>>>


ŚWIĄTECZNE PIERNIKI

Coraz bliżej Święta dlatego wychowanki internatu: Klaudia Syta, Daria Węgrzeniejewska, Agata Redman, Ewa Chodoń i Julia Ćwiklińska z wychowawcą Magdaleną Paternogą kontynuując tradycję związaną z Bożym Narodzeniem  w dniu 3.12.2019 wypiekały  pierniki świąteczne. W ten sposób dziewczęta nie tylko nabywają nowe umiejętności, ale jednocześnie efektywnie spędzają czas wolny. Upieczone i polukrowane pierniczki zostały skonsumowane przez wychowanków internatu.

fotorelacja>>>


STYPENDIA PREZESA RADY MINISTRÓW DLA MARTYNY I ADAMA

Wyróżnieni uczniowie02.12.2019r. w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów potwierdzających przyznanie stypendium Prezesa Rady Ministrów. W spotkaniu udział wzięli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z rejonu bydgoskiego, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen oraz szczególne osiągnięcia w konkursach bądź olimpiadach. Stypendium otrzymali m.in. uczennica Liceum Ogólnokształcącego Martyna Jankowska oraz uczeń Technikum Rolniczego Adam Gołębiewski z Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach. Pan Kurator Marek Gralik złożył serdeczne gratulacje zebranym uczniom. Podziękował organom prowadzącym, dyrektorom, nauczycielom oraz rodzicom, którzy wspierają rozwój i zainteresowania młodych ludzi. W trakcie swojego wystąpienia zaznaczył, że sukces odniesiony przez uczniów to suma pasji i talentu oraz codziennej ciężkiej pracy, okraszonej wyrzeczeniami.

fotorelacja>>>


WYCIECZKA NAGRODA DLA KLASY III TL

wycieczkaW minionym roku szkolnym uczniowie klasy 3 TL zremisowali z klasą 3 TRW w finale Turnieju Klas. W nagrodę, wraz z wychowawczynią Ewą Śniegowską i panią Katarzyną Twarużek, wybrali się na wycieczkę do Torunia. Najpierw było kino: dziewczęta wybrały "Boże Ciało", chłopcy "Jokera", następnie Fort IV. W międzyczasie oczywiście można było się pożywić w ulubionych fast-foodowych restauracjach. W forcie, po zwiedzaniu z przewodnikiem, można było wypróbować swoich sił w strzelaniu z łuku czy grze w bule i sztafecie z granatem.

fotorelacja>>>


ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS

AIDS1. grudnia obchodzimy Światowy Dzień AIDS, który przypomina, że epidemia to problem wciąż aktualny. Dlatego 2 grudnia z inicjatywy Anny Szalaty i Magdaleny Paternogi uczennice klasy III TŻ Natalia Głowska, Kinga Kopeć i Angelika Zakęś w ramach edukacji rówieśniczej przedstawiły uczniom klas II źródła zakażenia wirusem. Obchodom Światowego Dnia AIDS nierozłącznie towarzyszy Czerwona Kokardka, która jest symbolem solidarności z osobami zakażonymi HIV, chorymi na AIDS i ich bliskimi. „Czerwona kokardka” - symbolizuje poświęcenie i zaangażowanie w walkę z AIDS. Czerwony kolor wybrano ze względu na skojarzenia, jakie wywołuje: krew, namiętności, walkę i miłość. Czerwona kokardka jest w kształcie odwróconego V, ponieważ jeszcze nie odniesiono zwycięstwa nad epidemią HIV i AIDS.

fotorelacja>>>


AndrzejkiWRÓŻBY I ZABAWA W INTERNACIE

"W internacie sie nie nudzimy, w internacie się bawimy"

W czwartkowy wieczór brać internatowa świętowała Andrzejki. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców internatu z wychowawcą Anną Trębusiewicz wróżyliśmy sobie z kart, laliśmy wosk i przepowiadaliśmy  wspaniałą przyszłość. Podniebienia raczyliśmy ciasteczkami z wróżbą.

fotorelacja>>>


WARSZTATY PROFILAKTYCZNE "W KRĘGU SCHEMATÓW"

Dnia 20.11.2019 r. uczniowie klas I szkół ponadpodstawowych mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach profilaktycznych  „W kręgu schematów” prowadzonych przez pracowników Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Bydgoszczy Panią Joannę Adamczyk oraz  Panów Pawła Szopińskiego i Szczepana Krajewskiego.

więcej>>>


Z WIZYTĄ NA TARGACH TECHNIKI ROLNICZEJ - AGRITECHNICA 2019

Agritechnik 2019

Uczniowie oraz absolwenci wraz z nauczycielami Zespołów Szkół w Kościelcu i Bielicach uczestniczyli w dniach od 13 do 15 listopada 2019 r. we wspólnie zorganizowanej wycieczce, której głównym celem były wizyta na największych w Europie Targach Techniki Rolniczej AGRITECHNICA 2019 w niemieckim mieście Hanower. Pierwszego dnia uczestnicy wyjazdu mieli okazję poznać uroki miasta Magdeburg, stolicy kraju związkowego Saksonia-Anhalt.

więcej>>>


SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI FIRMY VALTRA

Valtra W dniu 15 listopada w ramach zajęć z agrotroniki uczniowie klasy IV TRM zapoznali się z najnowszymi rozwiązaniami z dziedziny nowoczesnego rolnictwa. Firma Valtra prezentowała swój wyrób – podłokietnik Valtra SmartTouch. Podłokietnik montowany jest do ciągników a w wersji demonstracyjnej to nowoczesne rozwiązanie pozwalające na symulację ustawień zdecydowanej większości parametrów nowoczesnego ciągnika, dodatkowo zainstalowany moduł pozwala symulować pracę: z wykorzystaniem automatycznego prowadzenia (GPS), terminalu ISOBUS w raz z symulatorem maszyny działającej w standardzie ISOBUS, kontroli sekcji maszyn działającej w standardzie ISOBUS. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.

fotorelacja>>>


DZIEŃ WALKI Z CUKRZYCĄ

cukrzycaW dniu 14 listopada br. z inicjatywy Anny Szalaty i Magdaleny Paternogi uczniowie klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Walki z Cukrzycą.  Przez cały dzień uczniowie klasy IV TR Kinga Bergmann, Adam Gołębiewski i Jan Nyka przedstawiali swoim koleżankomi kolegom symptomy choroby oraz działania zapobiegające zachorowaniu na cukrzycę.

więcej>>>


WIZYTA W CENTRUM NOWOCZESNOŚCI - MŁYNIE WIEDZY W TORUNIU

Centrum nowoczesności w ToruniuW dniu 12 listopada uczniowie klas 2 TL I 2 TMS wybrali się na wycieczkę do grodu Kopernika. Pierwszym punktem wyprawy była wizyta w Centrum Nowoczesności-Młynie Wiedzy. Tam młodzież uczestniczyła w ścieżce dydaktycznej  ,,O obrotach". Po wysłuchaniu wykładu drużyny rozwiązywały naukowe zagadki. Po naukowych łamigłówkach udaliśmy się na posiłek i seans filmowy. Uczniowie wyszli z kina  pełni wrażeń. Opiekę nad uczniami sprawowali Pani Beata Tomaszewska, Pani Zofia Śmigielska oraz Pan Marcin Leśniewski.

fotorelacja>>>


ROGALIKI

RogalikiDnia 8 listopada w ramach spędzania czasu wolnego w internacie z inicjatywy Magdaleny Paternogi  wychowanki: Ewa Chodoń, Iza Niedziela, Julia Buczkowska, Martyna Buczkowska, Maja Kowalska, Sandra Koniec, Julia Ćwiklińska i Iza Łyska postanowiły upiec rogaliki. W ten sposób dziewczęta  rozwijają  swoje kulinarne  zainteresowania i jednocześnie nabywają nowe umiejętności. Zapach pieczonych rogalików przyciągnął do internatowej kuchenki mnóstwo łasuchów, którzy dokonali degustacji.

fotorelacja>>>EDUKACJA PRZECIWNOWOTWOROWA W CENTURM ONKOLOGII W BYDGOSZCZY

uczniowie w centurm onkologiiW dniu 8 listopada 2019 r. w ramach edukacji przeciwnowotworowej uczniowie klas  I i III  udali się do Centrum Onkologii w Bydgoszczy na warsztaty profilaktyczne prowadzone przez  dr. n. med. Tomasza Mierzwę. Młodzież  w części teoretycznej została zapoznana z najważniejszymi informacjami dotyczącymi chorób nowotworowych oraz tezami  europejskiego kodeksu walki z rakiem. Następnie  doktor  Mierzwa zademonstrował w jaki sposób należy wykonywać comiesięczne samobadanie piersi w przypadku dziewcząt i samobadanie jąder w przypadku chłopców. Na specjalistycznych fantomach pod fachowym okiem  młodzież ćwiczyła swoje umiejętności. Wyjazd zorganizowały Anna Szalaty  i Magdalena Paternoga.

fotorelacja>>>


IX REGIONALNY KONKURS ORKI W BIELICACH

orka

W piątek, 8 listopada w Bielicach odbył się IX Regionalny Konkurs Orki. Tegoroczną kategorią konkursową była orka pługiem obracalnym 4-skibowym. W konkursie wzięło udział 10 uczniów, przedstawicieli szkół rolniczych:
Wyniki: I miejsce - Dominik Pawlak (Zespół Szkół CKR w Kowalu), II miejsce - Hubert Marcinkowski (Zespół Szkół CKU w Gronowie), III miejsce - Piotr Wochna (Zespół Szkół nr 1 CKP w Aleksandrowie Kujawskim).

więcej>>>


ZAKOŃCZENIE ZAKŁADU TRENINGOWEGO DLA OGIERÓW

uczniowe THK z BielicW dniach 5-6 listopada zakończył się 100-dniowy Zakład Treningowy dla ogierów należących do właścicieli zrzeszonych w niemieckich związkach hodowlanych. Czempionem został ogier  Oskari (o. Orlando van de Heffinck – m. Arusha  po Askari) własności  Narodowego Stada Ogierów w Moritzburgu, które w trakcie próby reprezentowała Dr Kati Schöpke. Drugie i trzecie miejsce należało do koni Gerda Sosatha – znakomitego oldemburskiego hodowcy, właściciela wiodącej w Niemczech stacji ogierów.

więcej>>>


101. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

dla niepodległejW dniu 8 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie, pod kierunkiem pań Lidii Pisuły i Zofii Śmigielskiej oraz Ewy Śniegowskiej, przygotowali montaż słowno-muzyczny a następnie wzięli udział w „Patriotycznej Szansie na Sukces”. 
W programie artystycznym wystąpili: Klaudia Rutkowska, Daria Filipek, Aleksandra Fydrych, Magdalena Hajdys z klasy 4TŻ; Agata Michalak z klasy 4TOK, Michał Olszewski z klasy 1TbG, Seweryn Zieliński z klasy 2LO, Remigiusz Rutkowski z klasy 1TaS. Występy uświetnił chór chłopców z klasy 2TMS. Apel prowadziła Paulina Przewiedzikowska a obsługą techniczną zajął się Jakub Tomczak. W szansie na sukces  zwyciężyły następujące klasy: miejsce pierwsze klasy 2TMS oraz 1TLS, drugie miejsce 4TŻ i  1TbS   a miejsce trzecie zajęły klasy 1TcS i 3TL. Wszystkim klasom, które wystąpiły na scenie dziękujemy za zaangażowanie a zwycięzcom gratulujemy.

fotorelacja>>>


WIECZORNICA W INTERNACIE Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

rocznica niepodlełości w internacie101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości była przyczynkiem do zorganizowania dla społeczności internatu wieczornicy poświęconej temu wydarzeniu. Montaż słowno-muzyczny  przygotowali wychowankowie pod kierunkiem Pań Eweliny Luzar i Moniki Targas. Szczególnie sympatycznie wypadło wspólne odśpiewanie piosenek patriotycznych. Podsumowaniem całości była konsumpcja tradycyjnych rogalików upieczonych przez Amelkę, Dominikę i Marysię z pomocą Pani Eweliny Luzar.


BIELICE - DZIEŃ  EKOEDUKACJI

ekoedukacjaSmog, dziura ozonowa, kwaśne opady i globalne ocieplenie  klimatu – wszyscy o tym słyszeliśmy, ale czy zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji?
W dniu 5 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ekoedukacji, podczas którego były podejmowane różne działania proekologiczne. Realizując  ten dzień, organizatorzy kierowali się potrzebą włączenia uczniów do działań na rzecz ochrony środowiska, zachęcenia ich do pogłębiania wiedzy na temat problemów ekologicznych. Z tej okazji  gościliśmy Pana Sylwestra Jankowskiego, który z zamiłowania zajmuje się ekologią.

więcej>>>

"UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ"

Upoluj książkęW dniach 2 – 30 listopada 2019 roku nasza szkoła bierze udział w projekcie pt. „Upoluj swoją książkę”, dzięki któremu wszyscy możemy za darmo przeczytać lub wysłuchać 12 bestsellerowych książek. W ramach projektu w szkole zostały wywieszone plakaty z okładkami wspomnianych 12 książek i kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona otrzymamy darmowy dostęp do wskazanych na plakacie książek w formie e-booka i audiobooka. Przy plakacie znajdują się dokładne informacje, jak można skorzystać z tej oferty.

więcej >>>


„ŻYCIE NASZE ZMIENIA SIĘ, ALE SIĘ NIE KOŃCZY"

Zaduszki

Pod takim hasłem młodzież naszej szkoły wprowadziła społeczność szkolną w klimat Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Pamiętając o tych, co już odeszli do wieczności, jeszcze raz nasze serca przepełniła refleksja nad życiem i jego przemijaniem oraz nad istotą życia wiecznego w łączności z Bogiem.W program słowno- muzyczny  zaangażowali się następujący uczniowie: Maria Łopuch, Aleksandra Skonieczna, Natalia Taterska, Michalina Świątek, Magdalena Plucińska, Julia Buczkowska, Martyna Buczkowska, Michalina Frandzelska, Iga Łuczka, Klaudia Węgrzyn, Wiktoria Olszowska oraz Jakub Tomczak. Młodzieży dziękujemy za pochylenie się nad zagadnieniami związanymi z ludzką egzystencją

fotorelacja>>>


logo biuletynu informacji publicznej BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ
ZAPRASZAMY NA NASZĄ STRONĘ